Jump to content

Audi Q5 Sport 40 tdi quattro /2.0 l. 140 kw./ - първи впечатления.


revit_fan

Recommended Posts

Здравейте,
На старата Q5-ца /3.0 V6/ и изтече лизинга, дойде новата и
реших да драсна няколко впечатления след първите 10-тина дни с едно излизане извънградско - 
в момента колата е на около 800 км.
Първо да споделя за доставката, не знам какво правят, но се пак се чака около 5 месеца - това е безумие.
В BMW например доставката е до 1 месец.

И така:
- Двигател:

IMG_20190729_184856_ress.jpg.4da81fbeecf59718d73dd3c83872e0d5.jpg

Новият мотор 2.0 190 к.с. ми направи впечатление, че е доста по-шумен от V6-така.

От дилъра ми препоръчаха да сипвам нафта от ЕКО и Лукойл,  което аз няма как да направя

по лични убеждения. Сипвам  нафта само от ОВМ.
Върви си прилично, но има известен лаг в скоростите - едно доста по-дълго замисляне
при кикдаун - да свали ли предавка или не. Чак ми се наложи на два пъти да използвам перцата
за ръчно сваляне на предавки при изпреварване на междуградски път. 
Вероятно това впечатление е въпрос на навик и липсата на 55 коня, а може би и със

самообучението на кутията - но с течение на времето ще се свикне.
При скорост 138 км./ч. е на 2000 оборота, което е ОК.

IMG_20190811_104949_ress.jpg.cd368dd920b04f789642fee05d54a1b3.jpg

Среден разход към момента по борд го дава 7.9/100,  при 50/50 градско-извънградско - може и да е вярно, ще видим.

Като казах скорост та се сетих - има много странен бъг ако решиш да си миеш стъклото
при скорост от 90 до 100 км./ч. Така завихря течността, че се стича много гадно по
страничния джам на водача. При по-високи и по-ниски скорости от посоченият диапазон- този
ефект не се появява.

IMG_20190811_160829_ress.jpg.239c80273bbf8e26a100600677cc3bd8.jpg
Спирачките са доста по-директни от предишната и коват здраво.


- Интериор - тук е ясно, че е наблъскан с всякакви джаджи - таблет, пад за писане и тем подобни глезотии.
Постигнах невероятен успех с връзването на MMI с телефона безжично, даже и маршрут от телефона
мога да изпращам до навигацията в колата вече. На тези неща няма да се спирам подробно,
тъй като говирим за впечатления от автомобил, а не от компютър.

 

В жабката има два входа за сд карти и един за сим карта - пробвах го и пуснах интернет в колата.
/за какво ли ми е, но това е друга тема/. Звукът на аудиото е ОК.


Важно за отбелязване поне за мен е размерът на външните огледала - по-малки на размер са от стария модел
и вече не пречат на видимостта, особенно на кръстовища с квартални перпендикулярни улички.
Забелязах, че няма щори на задните врати - вероятно е мой пропуск при поръчката, но ме дразни
ще трябва да измисля нещо по темата.


- Багажник - бил с 50 литра по-голям от старата q5-ца. Чушки.
Но пък има интересни две прегради, който могат да си променят конфигурацията, 
както и да се махат изцяло - което е чудесно. Като минус мога да посоча,
че комплека с аптечка, пожарогасител и т.н. вече не няма къде да се сложи под кората до резервната гума,
ами трябва да седи в багажника.


- Гуми - дойде с Michelin Latitude Sport 3 (235/60/18/) което е добър повод да ги тествам,
тъй като от години карам само с Контита.


Това е от мен за сега, като натрупам повече впечатления, пак може да драсна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега, може само благородно да ти завиждаме :) Може ли няколко снимки на интериора, мен ме вълнува мултимедията, как изглежда централната конзола и т.н. Абе с две думи колкото повече снимки ни дадеш, толкова по-добре. Честито!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Такам, върнах се от почивка.
Явно посвикнахме и аз с колата и тя с мене, та вече не ми се налага да използвам ръчни скорости при изпреварване.
Относно поведението на автомобила - няма какво да добавя от първия пост, освен, че ми се струва леко 
нестабилна, като че ли е по-лека и понякога имам чувството, че се поклаща на магистрала при скорост 130/140 км./ч.
без да има страничен вятър. Разходът извънградско пълно/пълно е 8.2/100 за около 1000 км.
Да минем на интериора и т.н.
Навигацията ме изненада приятно - освен екрана на таблета, при зададен маршрут и 
нужда от престрояване, лентите на пътя и посоката в която трябва да хвана, се изобразява вътрешно в дисплея на километража.

На централния екран, това нещо не се появява.
Този път го познавам отлично, но нарочно я пуснах за тест и се справи много добре.
039111425.jpg

039111427.jpg

039111426.jpg

Е, навръщане на новата отсечка на магистрала Срума от Кресна до Благоевград ми разправяше, 
че карам офроуд, ама нейсе - трябва да видя как се актуализира картата. 
 

Всъщност вече съм напълно сигурен, че няма как да вкараш букви в навито, 
освен от пада пред скоростния лост, на който пишеш с пръст ръкописно - странно за мен решение.
Има проблем с разпознаването на буквите разбира се, явно ОЦР-а се шашка. Хеле пък 
буква О или цифрата нула - спавих се, като на нулата сложих една диагонална черта, както се изписваше под ДОС.
Не знам колко време ще изкара този пад сложен на това място, само времето ще покаже.
039111429.jpg
Скорсотния лост - няма положение P /паркинг/ при самото му движение, ами трябва да натискам бутон P / паркинг/
отзад от ляво и това леко ме нерви, но се свиква - какво да направя :)

039111431.jpg?r

Сега, нещо любопитно - това са отворите на климатроника в краката на пасажера, зад шофьора.
039111433.jpg
Чудите се защо ви ги показвам ли - хаха. Моя малкия, успя да вкара там едно камъче - 
ама камъче с размери приблизително 2.5/1.5 см. И то не нарочно, ами просто го изпусна,
то се ударило в обувката му и - кошшш директно попадение.
Как може да не сложат някаква защита, мрежичка или подобно.
За сега си е там вътре - не мога да го извадя, трябва да намеря някакви по-дълги пинсети.
Шегата настрана, но тези отвори зимата ще се пълнят с камъчета и други боклуци и трябва да намеря някакво решение.

 

И последно за багажника - отвих болтовете на алуминиевите лайсни отляво и отдясно /това са водачите на преградите/
с идеята да махна стиропора - но не става, не се мъчете.  Исках ако може да прибера отдолу комплекта с аптечка, пожарогасител и т.н.

но няма как и си остава в багажника.

039111424.jpg

039111423.jpg

Това е за сега от мен,

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Като загасиш колата кутията си отива сама на паркинг. Това с писането с пръст вярно е малко кофти, нямаш ли гласови команди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Вярно, че сама си отивала на P,  ама аз от де да знам като всеки път си натисках бутона :) - благодаря!.

Гласово имам - пробвах го няколко пъти и нищо не открива. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да може да се включва на въвеждане от "клавиатура", т.е. появява се лента с буквите + специалните символи и въртейки наляво/надясно си избираш буквите една по една с натискане на бутона надолу.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Open speller се казва опцията при мен, бутона надясно на екрана в който въвеждаш през тъч пада адреса за търсене в навигацията

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@BECKO  намерих Open speller-а, много благодаря.

@gibonass  Гласовите команди са на английски - да, но пак не намира нищо.

И нет и пуснах - същата работа, но не мисля повече да се занимавам с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на английски се оправя добре... в повечето случаи :)

На моменти имам чувството, че се шашка нещо и каквото и да му говориш не те разбира, но това ми се случва рядко - веднъж на 10-15 пъти... тогава въвеждам през спелъра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Онзи ден ми светна съобщение да сипя 6 литра adblue, колата е на 4200 км.

В съобщението все пак пишеше, че имам 1800 км да карам така, ама не можах да го изтрая повече от един ден и долях.

Чудех се, дали не мога да сипя "до горе" все пак е прост резервоар, ама не посмях - сипах 6 -6.5 литра, да видим сега 

на колко км пак ще светне.

п.п. Гласовите команди ги оправих отдавна :)

Редактирано от revit_fan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резервоара за адблу е 24 литра, така, че може да го напълниш и забравяш за две години.

Какъв ти е средния разход нафта до момента.

Редактирано от gibonass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, видях и аз из чуждите форуми, че резервоарът е 23 литра.  Всъщност се чудя, дали е бил пълен като съм я взел,

но ще взема да сипя останалото количество да не ми се мотае в гаража - взех туба от 10 литра, дано не прелее.

За разхода - 9.4/100 среден за 3800 км., ресетнал съм го след първите 400 км явно.

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера и на мен ми светна адблуто, същият надпис като при теб. На Шел Казичене напълних и събра 19 литра. Така че сипвай смело.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сипах го още онзи ден - събра останалото количество от тубата, останаха 50-тина грама от 10-те литра.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно да знаеш, като фаровете са на ауто как се прави автоматично да превключва сама между къси и дълги, без да буташ лоста за мигачите напред всеки път като се пали колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ходя до Порше ще питам, дали може да го включат постоянно. Примерно старт-стопа може да се обърне, демек да е изключен и да се ключва от бутона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно инфо, благодаря. Ти изключил ли си стар-стопа?

Ако в Порше го изключат, предполагам, че да има проблеми с гаранцията.

На другия обаче туч обаче, дето е 2015 г. ако може да се изключи, с кеф ще го махна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Мерси за инфото.

 

190 хп си има от фейслифта на предната КУ5, този на новия модел различен ли е?

Тази кутия няма ли 7 скорости типтроник ли е? 8 скорости само на СКУ5 и 3 литровия КУ5 ли има?

Имал си нужда от свикване заради обема и скоростите на предния ти двигател :):)

Имаш ли lane assist?

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...