Jump to content

Поставяне на газ


Recommended Posts

Здравейте колеги. Имам идея за поставяне на газ.A4 avant 2.0 tfsi.

Питането ми е относно преместването на акумулатора от мястото на резервната гума.Дали може да се премести в отделенията отстрани?

Правил ли го е някой?Тъй като разбрах че датчика на клемата минус е важен. Също искам да питам за преместването на субуфера.

Всякакъв съвет ще ми е полезен.

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Неможе стандартния акумулатор да се побере в левия,, джоб "Виждал съм сложен по - малък акумулатор там, но не седи добре! Затова запазих оригиналното му място и сложих бутилката зад седалката! Няма пълно щастие ;)

Редактирано от Милчев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, rodmanblg said:

Правил ли го е някой?

В полския нет има снимки на А5-ци с преместен акумулатор.

Аз исках да местя моя, но левия "джоб" е пълен с джаджи и не става дори и малък акумулатор.

Има вариант да се сложи бутилка до акумулатора, но трябваше да се поръчва от Турция, защото в БГ не се предлага подходящ диаметър.

 

В крайна сметка съм с 244/950мм бутилка, която надстърча 19см над стандартното ниво на багажника и оползотворява ниша, зад наклонената седалка, която реално не може да се използва за нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,
Знам, че тук не е мястото но да не пускам нова тема. Питането ми е има ли определено място при B8 Avant, където да седи пожарогасител? Благодаря.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, но цената може да не ти хареса.

Под предната пасажерска седалка: оригинална стойка е 100+ лв., пожарогасителя за нея се доближава също до тази цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.08.2019 г. at 18:21, robobug написа:

В полския нет има снимки на А5-ци с преместен акумулатор.

Аз исках да местя моя, но левия "джоб" е пълен с джаджи и не става дори и малък акумулатор.

Има вариант да се сложи бутилка до акумулатора, но трябваше да се поръчва от Турция, защото в БГ не се предлага подходящ диаметър.

 

В крайна сметка съм с 244/950мм бутилка, която надстърча 19см над стандартното ниво на багажника и оползотворява ниша, зад наклонената седалка, която реално не може да се използва за нещо.

 

Може ли да качиш една,две снимки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем стандартна пура се слага до акумулатора и всичко работи. Ако се избере по-малка, даже няма да има и надстърчане, но ще събира в порядъка на 20л. В моя случай се събра 40л, но трябваше да се компенсират едни 19мм, което не беше проблем и пода в багажника е напълно равен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моля за снимки за да добия представа как точно е монтирана, понеже  така като гледам акумулатора не мога да си го представя. Днес бях при двама майстори и двамата ми казаха че е почти невъзможно да се сложи бутилката на мястото на резервната гума.

20190819_122546.jpg

Редактирано от rodmanblg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че този акумулатор спокойно може да се събере в левия джоб. Аз събрах с размер 385мм (около 90А, моя е 105А и не влиза) и даже остана място за модулите които са си в джоба. Ще трябва да се удължат малко кабелите на +(по спомен 3бр., които идват от десния калник).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен в крайна сметка се получи следното(по снимката ти): буфера изчезна, акумулатора мина надолу(назад) към бронята, а бутилката влезе пред него. Малко по-късно ще ти пратя снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер. Ще съм много благодарен,за да мога да покажа на майстора какво се е получило.

Колко голяма бутилка (като вместимост) сложихте?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...