Jump to content

Как да изгася лампата на датчика за нивото на чистачките на а4 б6?


Emily

Recommended Posts

Сменен е модула с дръжките за чистачките и новите имат бордкомпютър, който се е активирал в последствие и на дисплея свети че няма ниво на чистачките а колата няма такъв датчик. По какъв начин се маха тази лампа, за да не свети?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изолирбанд или черен маркер върху лампата!

Дръжките няма борд компютър в тях.

Вероятно с VCDS би се оправило положението 17-Instruments или подобно място и прекодираш.

След това черпиш по бира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към автора: Първо това не е лампа, а индикация на фиса за ниско ниво на течността за чистачки и не се маха с VCDS както те

съветват по-горе. Ето ти отговора на въпроса, копирано от тема на колегата @Mu

Цитат

 

..."След като се активира борд

компютъра, ако нямате датчик за нивото на течността в казанчето на чистачките ,на дисплея ще излезе

индикация че нямате течност. Има два начина да се реши този проблем : 1 Монтаж на датчик и окабеляване.

2 (по лесно) лъжеме борд компютъра, че всичко е ок . Аз ще коментирам втория начин, като трябва да се демонтира таблото . Между копчетата за сверяване на часовника и проверка на системата има една лайсна

15-20 см дълга която се маха и под нея са болтовете, с които е хванато таблото (те също са звезди и може

да се отвият Т-27) .След като ги отвием дърпаме по посока водача малко трудно излиза, но става

Имам едно руско ръководство за сервизиране на B6 там е показано със картинки как се сваля таблото

но няма къде да го ъплоадна.

В таблото влизат две букси синя и зелена . От първо краче (номерирано е и на колите без индикация там

няма кабел) на синята букса пускаме кабел около 30 см някъде до маса и така гасим индикацията за

липса на течност . Сглобяваме по обратен ред "...

 

 

 

п.п. Ако не си уверен в себе си да разглобиш синята буксичка (за която става въпрос) и да запоиш едно кабелче на първото пинче и после да го хванеш на маса, по-добре върви при познат електричар да ти свърши работата. Успех :zustimm:

Редактирано от ivailo_slavov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще запоява или преправя, не е ли по-добре колегата да си сложи въпросният датчик?

Ако пък не иска, пак отиваме към 17-instruments и прекодирането?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става. Както му е по-лесно. Ако се сложи датчик, то после трябва да се пуска ел.инсталация от там до първото пинче на синята букса на таблото - пак се вади таблото и запоява и преправя и т.н. ;)

Прекодирането би ли го обяснил малко по-подробно, защото с това "отиваме в 17-instruments" не става много ясно - аз съм минал по тоя път и знам , че не може да се махне с VAG-COM поне при Б6.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 hours ago, ivailo_slavov said:

Към автора: Първо това не е лампа, а индикация на фиса за ниско ниво на течността за чистачки и не се маха с VCDS както те

съветват по-горе. Ето ти отговора на въпроса, копирано от тема на колегата @Mu

 

 

п.п. Ако не си уверен в себе си да разглобиш синята буксичка (за която става въпрос) и да запоиш едно кабелче на първото пинче и после да го хванеш на маса, по-добре върви при познат електричар да ти свърши работата. Успех :zustimm:

Благодаря много, това ни интересуваше!

On 8/16/2019 at 2:20 PM, NIKO said:

Махни я. Или си оправи датчика. Още 49.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, ivailo_slavov написа:

Става. Както му е по-лесно. Ако се сложи датчик, то после трябва да се пуска ел.инсталация от там до първото пинче на синята букса на таблото - пак се вади таблото и запоява и преправя и т.н. ;)

Прекодирането би ли го обяснил малко по-подробно, защото с това "отиваме в 17-instruments" не става много ясно - аз съм минал по тоя път и знам , че не може да се махне с VAG-COM поне при Б6. 

 

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_(8E)_Instrument_Cluster_(8EC/8ED/8HE)

Това ли си пробвал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото нещо което може да се направи през VAG-COM за да се изключи индикацията за чистачките, е да се изключи бордовия компютър. Да, няма да свети, ама няма да имаш и бордов компютър.

 

Варианта с кабелчето към маса е най-лесния начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...