Jump to content

Audi A4 B8 (2.0 TDI (ръчни скорости))


Recommended Posts

Моля за мнение.. Спрял съм се на Ауди A4 B8 Avant (комби) 2.0 дизел 143 коня. (Ръчни скорости)

- Какъв ще е разхода?

- Скъпа ли е поддръжката?

- Дефекти?!? 

Благодаря предварително!

eng_pl_REAR-DIFFUSER-AUDI-A4-B8-AVANT-FACELIFT-7946_3.jpg

Редактирано от Peodanov0210
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека уточня, че двигателя съм го карал, но в коренно различно купе:

на маршрутката ми тогава Каравеле Т5. Там е 140 кс. комън рейл. Двигателя е надежден, предполагам сравнително еластичен в Б8, но определено не е за състезатели. Не смятам обаче, че е икономичен като за дизел.... В Каравелето по малко от 8,5 извънградско (планинско) беше мираж.... Заради купе и товар, в Б8 да е 1,5-2л надолу...  което е 6,5-7 не е супер икономично, като беше дядо му 1Z преди врене. Иначе не пречи по каталог му дават 5,5 но много силно се съмнявам.

 

Както и да е, разхода се разбира като купиш колата, другото е ориентир и лафчета в форуми.

При дизела имаш както е казано милион пъти евентуални ремонти свързани с дюзи, егр, може би дпф, турбо. 

Ако го съпоставяш с бензина там пък ще имаш може би харч на масло, вериги, бУбини, газова, та сметката пак ще е сходна.

Та зависи какво ти се кара.

Добре си се ориентирал да е с ръчна скоростна кутия, но тия коне по добре е да е на предно.... За мен ако е квадрат, по добре или да чипваш или нещо по-мощно. 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На братовчедката е такова на 130 реални купиха го чисто ново на 0 километра....

Само масла и консумативи за сега а и няколко пъти крушки на фаровете :).

В чужбина е скъпо за обслужване в лицензиран сервиз 400 евро смяна на масло ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще ти помогне, но за разхода -карам такъв двигател, само че с Мултитроник. Извънградско 6-7, като най-ниското, което съм виждал е 5.9 при движение по път с ограничение 90.

 

Вчера засякох средният разход за 390 км. 39 литра нафта, т.е. точно 10 на сто. Това е почти само градско в София, като се има предвид, че е лято и ги няма типичните задръствания, но пък и климатика не се спира. Колата е със старт стоп. Очаквам зимата в задръстванията да качи разхода до 11-12.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите наблюдения над същата кола са същите.

Интересното е, че ФВ, същата година,  с напречен мотор и ръчна кутия харчи около литър надолу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, nickname778 написа:

Не знам дали ще ти помогне, но за разхода -карам такъв двигател, само че с Мултитроник. Извънградско 6-7, като най-ниското, което съм виждал е 5.9 при движение по път с ограничение 90.

 

Вчера засякох средният разход за 390 км. 39 литра нафта, т.е. точно 10 на сто. Това е почти само градско в София, като се има предвид, че е лято и ги няма типичните задръствания, но пък и климатика не се спира. Колата е със старт стоп. Очаквам зимата в задръстванията да качи разхода до 11-12.

 

Съвсем нормален разход. 

Но пък няма как да пропусна да спомена какви легенди имаше във форума, че 3.0тди куатро автомат във същото купе дава 8 смесен разход. :lol:

Редактирано от quаttro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...