Jump to content

А4 1.9 TDI 90 к.с. 1999 г. няма мощност


Dexter_88

Recommended Posts

Здравейте.

Колата харчи нормално, нито пуши нито шуми, но не върви. По магистралата вдига максимум 140 (по надолнище), а като види баир пада до 65 ако не съм набрал предварително. Педала е постоянно натиснат на макс. Минал съм през 4-ма майстора вече и никой не успя да ми помогне.

 

Това което знам е че последно ми гледаха геометрия, EGR клапан и там някакви други връзки който били най-често срещаните причини. Там всичко било наред и ме посъветваха да намеря добър майстор на дизели, защото явно не е нещо стандартно. Също съм сменил дизелова помпа (2-ра употреба) но и това не помогна. На компютър предполагам са я закачали но явно не си казва какво и е. 

 

Минах и през известен сервиз за дизели на околовръстното в София. Там ми правиха някаква центровка и се оправяше моментно , но след малко каране пак се срива.

 

Някой може ли да ме опъти към добър майстор/сервиз за дизели в София където да ми помогнат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@buzzi не мисля че е правено това.

 

Да допълня още нещо.

Проблема е от година вече и преди усещах как като си карам по магистралата и съм натиснал педала до край изведнъж се отпушва и тръгва рязко. 
В последните 6 месеца обаче това вече не ми се е случвало и дори имам чувството че с времето отслабва още мощността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на @buzzi проблемът е отстранен и в момента колата се движи нормално.

Оказа се вакумен регулатор N75, който не е функционирал и съответно не е достигало достатъчно налягане до турбината.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Здравейте! За да не отварям нова тема пиша тук. Жена съм и като нищо не разбирам, всеки майстор си ме лъже, както иска. Имам старо ауди А4, 1,9 тди, 110 к.с., 1997г. Наскоро сменях масло и филтри и помолих майстора за профилактичен преглед. Той установи, че турбото ми е изолирано било. Сложил някакви маркучи и го свързал. Верно сега свири, при подава на газ, но колата е като скопена, няма мощност. Отприщва чак на 4, 5 скорост. Моля ви, кажете ми какво да направя и в каква последователност. Ще се радвам да ми препоръчате и добър майстор за Козлодуй или в близост.
Предварително благодаря на отзовалите се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...