Jump to content

Препоръки на сервиз за отстраняване на няколко проблема


n0pain0gain

Recommended Posts

Привет,


От скоро съм горд собсвеник на Audi A6 3.0 TDI от 2008 г. и имам дребни проблеми които са по-скоро по електорниката на колата. Та надявам се да ми внесете яснота и съответно да ми препоръчате подходящи места където да ги оправя.

 - Предупреждението и звуковия сигнал за не сложен колан го няма и се чудя дали въобще колата има таква фунцкия или просто нещо се е прецакало.
 - Копчетата за заклчване на задните врати и стъкла не работи, тук очевидно проблема някъде по електорниката. Също така се чудя дали е възможно да е заради изгорял бушон.
 -  Лявото огледало не се прибира, а по-лошото е че е застанало в такава позиция (отворено на около 90%) и съответно нямам добра видимост за назад. До колкото четох по темата, проблемите може да са доста, кленясъл механизъм, скъсан кабел, прецакано моторче и т.н., а дори и може да се наложи смяна на цялото огледало.
- При запалване понякога се затруднява, тоест стартера прави малко повече завъртания докато запали и в ММИ-то пише че батерията (тоест акумулатора) е на 100%. Казваха ми че проблема би могъл да бъде от слаб стартов ток, каквото и да значи това.
- При връщане на заден ход не ми свети дясната светлина и четох че при седаните така ги правели, докато само на комбитата светят и двете. Така ли е?

Това което се чудех е дали е добра идея да отида направо в Порше София Изтрок, но предполагам че там ще ми избият зъбите като цена, а проблемите може да се окажат доста елемнтарни за отстраняване. Та бих се радвал да ми споделите за горе-споменатите проблеми подходящи сервизи където да знаят какво правят, тъй като не искам (никой не иска :Д) ми прецакат колата във Враца и/или София.

П.С. Не знам дали това е най-правилния раздел за такъв тип тема, но тъй като раздела е за тази кола и ми се стори най-правилното място. Моля да ме извините ако съм объркал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. предупреждение за колан - може просто да е изключено с кодиране. Връща се отново с кодиране.

 

2. може да са няколко неща, на много заключва само ел.стъклата, не и вратите. Зависи с какво копче си.

 

3. спокойно може да си го отвориш механично леко с ръка. Така ще си виждаш. Може да иска и само смазване, маха се стъклото и се смазва.

 

4. може да е от пикаещи дюзи

 

5. не свети лампата за задна в левия стоп при седаните преди фейслифт. Десният свети. Да не си с десен волан? Или пък стоповете са ти от кола с десен волан, което не е проблем. 

 

В порше софия изток ще ти се зарадват, но аз не бих ходил там за тези проблеми. Прочети препоръчаните сервизи и си избери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Какво ще рече кодиране - нищо не ми говори. (малко съм бос на тая тема)
2. При мен не заклчва нито вратите, нито стъклата макар че в user manual пише че се заклчва и двете. Ето такива са копчетата - цък
3. Опитвах се ръчно да го поместа поне да мога да виждам на него, но с малко сила не става, а ме е страх да вкарам повече сила за да не се счупи. Може би ще опитам да махна стъклото за да видя вътре какво има и евентуално да го смажа.
4. Ако е от дюзите ще рече че тря ги сменя ли?
5. Не съм с десен волан, може би аз съм се объркал че преди няколко дена го забелязах че единия не светеше но не помня кой беше, може би е наистина левия. Значи поне това е уред. :Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. с vcds, става супер бързо

 

2. само стъклата заключва това копче. детска врата имаш локално на всяка от задните врати - въртиш механично

 

3. ми дай по-смело или го разгледай наистина

 

4. трябва да се види дали е от дюзи. Ако е от тях и пикаят - рециклаж или подмяна по Бош програма, че може да имаш по-големи проблеми с мотора

 

5. това ти е наред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно VCDS, каква е разликата между стандартната и лайт версията?  Също така от къде мога да си загупя interface-a (тоест кабела който свързвам към колата и лаптопа) и кой от всичките ще ми трябва, така като гледам май HEX-V2.

 

П.С. Намерих ето това, но до колкото разбирам освен кабела, върви и със софтуера.. А пъ аз бях останал с впечатление че софтуера е безплатен от сайта на Ross-Tech.

Редактирано от n0pain0gain
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Поръчал съм го, само не ми стана ясно, софтуера който ще ми дойде с диск ли трябва да ползвам или този който мога да сваля от Ross-Tech.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От диагностиката си показа че наистина има грешка в дясното огледало.

Address 42: Door Elect, Driver        Labels: 4F0-910-793-42.lbl
   Part No SW: 4F0 910 793 E    HW: 4F0 959 793 E
   Component: TSG FA          H12 0210  
   Revision: 00-00000    
   Coding: 0002698
   Shop #: WSC 02327 758 00200
   VCID: 2C3A810390D28B08EA-8078

1 Fault Found:
02117 - Motor for Mirror Folding 
            007 - Short to Ground - Intermittent
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00100111
                    Fault Priority: 3
                    Fault Frequency: 10
                    Reset counter: 222
                    Mileage: 288202 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2019.07.25
                    Time: 18:08:16

Да разбирам ли че съм за смяна на цялото огледало или само моторчето вътре може да се смени?

Също така имам още няколко грешки който са с приоритет 3 и нагоре, обаче не ми говорят почти нищо, така че ще помоля някой който е по наясно ако може  да ги погледне и съответно да каже какво е нужно да се направи за отстраняването им. До колкото видях има проблям с някакъв  сезон [Air Outlet Sensor; Right Center (G348)] който предполагам също трябва да се смени? Прикачвам файла с всички грешки.

Log-WAUZZZ4F08N071937-290330km-180402mi.txt

Редактирано от n0pain0gain
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязах нещо много страно и то е че ми показва само 3 контролни модула.. https://prnt.sc/p0549g

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не... не реално прост съм.. ХАХА
Тенк Ю! 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...