Jump to content

Имам проблем с отварянето на багажника


Blasteraudi

Recommended Posts

Колеги отскоро започна да ми прави номера багажника и сега тотално не работи. Само с ключа се отваря.

Незнам какъв е принципа . С машинка Ел . ли е и какво трябва да си търся за да го оправя.преди беше с леко докосване щракаше и беше супер а сега е супер неудобство.

Ако някой ми бъде полезен ще съм благодарен 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако чистачката е имала проблеми е текло вода и най евентуално е прецакала ел. ключето. Свали кората направи снимка и кажи как е положението.

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем, оказа се пречупен кабел в снопа от кабели между капака на багажника и купето където се свива и минава през една пластмасова тръбичка с гумени маншони в двата края. Оправя се лесно като откачиш тази тръбичка и издърпаш леко кабела и видиш къде е пречупен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 28.08.2019 г. at 16:09, Blasteraudi написа:

Колеги отскоро започна да ми прави номера багажника и сега тотално не работи. Само с ключа се отваря.

Незнам какъв е принципа . С машинка Ел . ли е и какво трябва да си търся за да го оправя.преди беше с леко докосване щракаше и беше супер а сега е супер неудобство.

Ако някой ми бъде полезен ще съм благодарен 

Примерно сутрин,като запалиш,отваряли се??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам в предвид първо палене за деня,тогава генератора зарежда 14.4V,ако се отваря проблема е в моторчето по точно в термистора му,ако не се отваря най-вероятно е в маншона с кабелите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Тоя проблем е дъвкан много. Или ново моторче или разглабяш твоето и заменяш пластинката. 

Ето го и поста ми от темата за багажника:

Има лесен вариант за отремонтиране. Демонтирай актуатора(машинката), разцепи корпуса(не е трудно, просто са залепени 2те части на корпуса и с нож се разделят много лесно). Извади 2-та пина за буксата със клещи тип (човки) и моторчето което е вътре се освобождава. Като го извадиш трябва да го отвориш и вътре ще намериш една малка контактна пластина. Извади я, вземи си един голям автобушон и счупи пластмасовия корпус. Пречупи крачетата така че да са с размера на пластина, слагаш заедно двете крачета на мястото на пластинката, сглобяваш обратно и забравяш някога пак да имаш проблеми с актуатора. Ако имаш въпроси, ще помагам.

Редактирано от Traytor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...