Jump to content

Диагностика - Проблем с четенето на колата


American

Recommended Posts

Здравейте!
Имам проблем с Автодиагностиката на колата. 
Ауди А6 4Ф 2006 година. 2.4 мотор БДВ 
Проблема е следния:
Нито една програма за автодиагностика не чете колата. Изобщо не може да се свърже с компа.
Колата е в перфектно състояние. Купена е лично от мен от Ауди представителство в Германия преди една година.
Мина Тиуф преди няколко месеца и се кара тук.
Светна ми Сервис лампата и я закарах в Представителство на Ауди да ми я изгасят и да ми регулират фаровете.
И там не можаха да я прочетат. 
Казаха ми че за да видят какво е трябва да я оставя там за цял ден.
После я закарах в друг авторитетен сервис. Там също пробваха 3-4 програми и никоя не я чете. Казаха ми същото.
Страх ме е да я оставя обаче защото тук цените са Тотал щета в Ауди взимат по 90 евро на час.
Съдя че проблема е от скоро Защото на Тиуф се Проверява колата на комп и щяха да ми кажат.
Възможно ли да е някакъв прекъснат кабел преди куплунга.
Някой имал ли е същия проблем...?
Иначе колата е в топ състояние няма никъква забележка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някои хора разменят кабелите към обд2 буксата и могат да я четат само с техен накрайник, който са подредили спрямо буксата. Опитай се да намериш как трябва да са кабелите или снимай какви са твоите.

Сваляш с теи винта най-долната кора под волана в краката. Буксата при мен е лилава мисля и пада за секунда. Снимай след това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това и аз все се каня да го правя, ама все не ми остава време. Даже и мислех да пренаредя буксата така че на CAN-a отиват +12 волта с цел пълно унищожение на вражеското устройство.

 

Други пък изкарват буксата на друго място където само те си я знаят, а тази под волана я оставят за заблуждение един вид. Няма да казвам кой от колегите във форума е направил това, да не се разсърди че съм му издал системата. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди там където си направил TüV, защото без връзка с колата няма как да извадят AU. Ако си я купувал от същото място ще ти кажат каква е тайната, ако не, нещо се е прецакало впоследствие. Да няма замърсяване в буксата (беше ми се случило на друга кола, след като разлях кафето си по таблото и всичко потече надолу).
Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...