Jump to content

А6 2005 3.0tdi - OBD букса странен проблем при включване на VAG-COM кабел


millensk1

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам следния проблем. Имам кабел HEX-USB+CAN за VCDS (VAG-COM)  закупен от склад66. Всичко си работеше нормално  и изведнъж започна като свържа кабела към колата и на компа да ми дава interface not found. Предположих, че е кабела, пратих го за сервиз - казаха, че кабела е  ОК. След това намерих друг кабел и друг комп и тествах с него - същата работа. Софтуера VCDS версии 17 18 и 19 тествани. 

 

Софтуера разпознава кабела при тест и когато кабела е включен само в USB порт на компютъра. След това връзвам кабела към OBD порта на колата и програмата дава че не намира интерфейса. Без значение дали е на контаккт или запалена колата все същото. Гледах бушони които се предполагам да са за OBD порта - няма изгорели. Кабела си свети зелено при свързване в OBD порта. 

 

Интересното е, че в един сервиз на познат, върза Delphi диагностика, и успява да чете колата. 

 

Кабела ми работи нормално на друго ауди а6.

Някакви идеи някой или подобен проблем. Възможно ли е буксата да ми прави проблем т.е. някой от пиновете или нещо като защита да се активира? 

 

 

Благодаря за всяко мнение.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, 


Колеги съфорумци, 
Има ли някой съвет за мен или евентуален човек към който да се обърна. 
Днес опитах следните две неща, които са сработили при някои други колеги в  аудиуорлд форума. 

1ви тест - разкачих акумулатора изцяло от двете клеми, след 10 15 сек, двата кабела за акумулатора ги свързах на късо за да изведе целия ток от акумулатора, после вързах първо ПЛЮСАа след 10 секунди и минуса. Колата така си изтри настройките. Но проблема ми остана.

2ри тест - извадих всички бушони, които намерих за ABS един от предна лява страна зад капака на въздуховода и един под волана като се махне кората под волана. И този не сработи. 


Пиша двата теста за да може да помогнат на някой надявам се с по лесен проблем от моя. 

 

Разгледах OBD буксата изглеждат всички кабели с обувките добре вкарани. 


Откъде мога да видя къде отиват другата страна на всеки кабел - някаква диаграма или нещо.. Мисля да си взема кабели и да презапоя буксата от самото и начало защото ако нещо окъсява или вкарва някакъв допълнителен сигнал/ток ще е трудно да се хване. 

 

Моля за помощ, на всички ни е ясно че без работеща букса е положението е много тежко. 

 

Благодаря предварително.


Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

здравеи колега имам същия проблем ако си намерил решение споделиго моляте наскоро си купих audi a6 c6 2005 3.0 224ps даже и маистори сервизи не успяха да се свътжат 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...