Jump to content

Реле (бушон)за алтернатора


danni95

Recommended Posts

Здравейте преди 2 дена динамото спря да ми зарежда и всичко изгасна вътре след няколко километра  поръчах ново динамо но ме съмнява че може да е от релето(бушона) някои може ли да ми каже къде се намира колата е а6 2007 2.7 комби.

Редактирано от danni95
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реле-регулатора е вграден в самия алтернатор и няма отделен бушон за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно благодаря много защото от магазина от които взимам новия алтернатор ми казаха че трябвало и бутона да се прегледа може да е прегрял и заминал и след смяната отново да не зарежда.

Явно е за по-нови модели.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте да не отварям нова тем след смяната на алтернатора във сервиз почна странен звук отпред при отварянето на капака механиците казаха че е заминал sole noid egr cooler незнам как е на български възможно ли е при смяната на алтернатора те да са направили нещо защото постоянно се отваря и затваря тази част тъй като създава накакъв вакум и сега колата неможе да стигне 90 градуса стои н около 70

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съмнявам се от егр-кулера да не може да загрее, особено лятото. Освен това там минават изгорели газове, които са горещи и няма как да охлаждат антифриза, то е обратна целта.

Не знам дали в алтернатора не ходи антифриз. При мен на туарега ходи. По-скоро там да са направили нещо. Или да не са обезвъздушили добре.

 

Винаги има и вариант за съвпадение - да се е прецакал термостата точно сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Вчера беше спряло да го прави но днес отново заснех го на видео

От сервиза казаха че няма нищо общо със смяната на динамото.

Какви проблеми може да ми докара ако се кара така известно време и закакво точно е тази част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е вакуум клапана на егр-а.

При мен веднъж се беше бъгнало и правеше така и менеше оборотите. Не разбрах от какво беше. Изчезна.

 

Виж за грешки, но може и да няма. 

Със сигурност НЕ това е причината да не загрява. Но и тук има проблем. Може и да е спукана мембраната, може и управлението на клапана да е причина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега си забравя нормално,  а колкото до оборотите не ги мени.

Утре ще я закача да видя дали има грешки.надявам се сега като карам да нямам проблеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...