Jump to content

Може ли да се сложат 17-ки джанти?


Toshko

Recommended Posts

На скоро взех колата с едни ужасни 20-ки. Чудя се дали да не ги сменя и ми се иска да сложа 17-ки, но снощи като бях на гумаджия ме уплашиха, че може дисковете и апаратите да са сменяни с по-големи и да не станат 17-ките. От снимките дали някой може да прецени дали дисковете и апаратите са нормалните или трябва да свалям гума и да меря?

69841536_2510296905699145_1238614537477816320_n.jpg

70239505_486395218869335_6290875178687660032_n.jpg

70325371_2368356080149913_2780098211480600576_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4.2 FSI е моторът.

На капачката на резервоара го има като размер 17 за джанти, но по-скоро се чудя дали някой не е сменял апаратите с по-големи.

Редактирано от Toshko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със 17ки джанти и гуми на 55 височина колата започва да люлеее много. Според мен 18ки са най подходящите  245 или 255 45 18. Това е размера

Редактирано от billysezgo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със 17-ки. Предполагам за по-спортно каране няма да са ок. Аз само на магистралата давам газ, проблеми няма там, в града возията е перфектна.

 

Ако имаш път към Пловдив се обади, може да пробваш с моята резервна - 235/55/17, оригинално е купувана колата с тези джанти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че и моята резервна гума е 17-ка. Пробвах при един гумаджия и влезна без проблеми. Така, че явно ще търся 17-ки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не схванах много бъзиците за патериците и пистовата бегачка, но както и да е.
Ходих днес да гледам едни джанти с гуми, но - греда. Бяха 17-ки 7.5J с ET40. В някакъв каталог гледах, че трябва да са 8Jx17 ET43.
Имате ли някакво мнение за тези неща с джантите? Трябва ли да търся да са едно към едно с този размер 8Jx17 ET43?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки си кара както прецени за добре. Със 17-ки изглежда грозно, но вози брутално добре, затова всеки прави своя избор - добър външен вид или добра возия (по-евтини гуми и т.н.).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, avtomobilite said:

И нормално да не схванеш, все пак искаш да си сложиш 17-ки на А8-цата :D

 

Човек, това е кошница на 13 години. В нея ще си возя жената и детето. Мислиш ли, че ще се състезавам по завоите с този самосвал, за да има значение колко цола са ми джантите? Колата все пак излиза с 17-ки от завода. В крайна сметка искам да ми вози меко и хич не ми дреме как изглежда. Сега с 20-ките вози като голф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, avtomobilite said:

И нормално да не схванеш, все пак искаш да си сложиш 17-ки на А8-цата :D

 

 

Какъв е проблема, оригинално си я дават хората с този размер. Все си мисля, че отминаха тея години, където се гъзарееше с голямата джанта и сенниците "суперспорт" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес сложих 17-ките направо зимни. Супер е колата. Вози много по-добре от тъпите 20-ки. Воланът също олекна и сега се върти доста по-лесно и приятно.

Ако някой иска черни 20-ки с фланци, дълги болтове и летни гуми да ми пише 😀

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казах го леко на бъзик. Честно казано нямам идея какви пари да искам на 20-ките с гуми, фланци и болтове. Ще ги пусна в продавалника и ще ги мъча лека полека докато някой ги хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е излязла от заводЪ с 19'' джанти ииииии пише, че ако искаш да слоЙш 20''-ки, трее си обуеш еди кви си гуми.

Толкова.....

 На следващата ще са 21''

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, Toshko said:

Пичове, извинете за резкия израз, но вие нормални ли сте? Колата излиза с 17-ки от завода, немецът инженер я е сметнал, че с тях ще вози най-хубаво и 10-15 години по-късно Ганьо решава, че трябва да сложи някакви големи джанти на колата, да погази всичката техническа мисъл вложена в тази кола само и само, за да се гъзари, когато спре пред някое кафе.

Отваря се капачката на резервоара и отвътре пише с какви гуми/джанти може да се кара. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята резервната гума е 17-ка. Предполагам така е излязла от завода. А някой може ли да ми обясни смисълът от по-големи джанти, ако няма да се ходи на пистово състезание с колата?
Питам понеже моята я купих с 20-ки джанти и гуми широки 275, возеше ужасно и сега с 17-ките просто стана много по-приятна кола за каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Toshko said:

На моята резервната гума е 17-ка. Предполагам така е излязла от завода. А някой може ли да ми обясни смисълът от по-големи джанти, ако няма да се ходи на пистово състезание с колата?
Питам понеже моята я купих с 20-ки джанти и гуми широки 275, возеше ужасно и сега с 17-ките просто стана много по-приятна кола за каране.


Смисъла идва от там да се кара на хубави пътища, където дали ще си със 17 или 19, 20 няма да има разлика във возията на колата. По нашите ширини пътищата са лоши и по-малък цол джанти с по-високи гуми значително повишават комфорта в колата. Колата е голяма и със 17-ки не изглежда добре, но както е казано по-горе, всеки си преценява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Mustaka said:

 Колата е голяма и със 17-ки не изглежда добре, но както е казано по-горе, всеки си преценява.

Значи да обобщя и да си стиснем ръцете. Няма нищо лошо в 17-ките, с тях колата вози много по-добре, воланът се върти по-леко и цената на гумите е почти на половина на 19-ки например, но ние трябва да сложим на страни всички тези плюсове само за да си мислим, че някаква 13-14 годишна кола ще изглежда добре в на някой очите, ако я караме с някакви големи джанти?

Хмм сега като написах това последното се зачудих тук аудиторията във форума на каква възраст е? Последно, когато бях на около 20-25 години чувах хората около мен да се вълнуват от големината на джанти, тъмни стъкла, лепенки и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, 17-ките няма как да се отразят лошо на колата. Всичко е въпрос на вкус, цена на гуми и т.н. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма джанта съчетана с нископрофилна гума увеличава стабилноста на колата . А при спукване на гума, колата има много по- добра стабилност .Говоря от опит.Пукал съм и 16 цолова и 19 цолова при скорост от 180-90 км.ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, avtomobilite said:

Хайде малко да се съобразяваш! Утре пак ще има нужда от помощ, но уви, ние "хлапаците" няма да се занимаваме с теб. 

Благодарен съм на всеки, който е изказал мнение и ми е помогнал по въпросите, коит не са ми ясни. Но не ми харесват подхвърлянията за икономии и големи джанти. Не съм си взел колата нито да се тежкарея по заведенията с нея, нито да се състезавам. Исках просто да покавам V8 и да се повозя на кола, която вози меко по дупките. За това тези приказки за големите джанти са ми неуместни. А и наистина не искам да вкарвам пари в тази вече 13 годишна кола. Ако ще давам пари ще ги дам за новата си кола или ще си купя друга нова, но не намирам нищо смислено в това да се изхвърлям с каквото и да било и да влагам пари в това старо Ауди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...