Jump to content

Не пали, не достига ток до компютрите


tigivd92

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам следния проблем колата е ауди а8 д3 4.2 дизел 2008 година - качвам се сутринта в колата тръгвам да я паля и цялото табло свети и въобще не иска да запали стартера даже не върти - след като преседи колата известно време стартера завъртва 1-2 пъти не запалва а пак започва да свети всичко и до там, замерени са и тоците и се оказва, че не достига ток до компютрите на колата някой ако се е сблъсквал с подобен проблем колата да не иска да пали и да не достига ток до компютрите на колата да помага прикачвам снимки и от диагностиката, благодаря предваритвлно.

50C1C78A-0A71-45CE-924E-593C42EBFBAD.jpeg

49C53DC3-197A-45FB-86F9-4E4EE1C350F8.jpeg

13ED5F28-1785-401F-9B58-DC95C4A428F9.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверка на бушони (лош контакт с гнездото), проверка на релетата отговарящи за компютрите (при 4.2 Бензин са под самия компютър в кутия, при теб предполагам пак са там). Да не би да има и допълнително монтирам имобилайзер, който прекъсва тока към компютрите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега допълнителен имобилайзер поне от както е при мен колата не е слаган, за такъв наличен не знам да е слаган преди това, до колкото разбрах мисля че и до бушоните на компютъра не достига ток.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте , 

доста време е минало , но намерихте ли решение на проблема с автомобила си . Аз имам същият проблем , но с Ауди А8 4E W12 6.0 . Замерени са бушоните и релетата - всичко работи , но няма комуникация с двете Екута . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам при 8миците дали е същия принцип но на Б6-цата ми когато не искаше да пали се оказа, че клемореда е прецакан и няма връзка таблото с компютъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може.би има проблем с имобилайзерите или кейлес. Четете всички модули.  Акумулатора ако е слаб също. Може да има волтаж а да няма ампераж

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
На 28.12.2020 г. at 15:41, Николай Стоянов написа:

Здравейте , 

доста време е минало , но намерихте ли решение на проблема с автомобила си за Ауди А8  W12 6.0 2004 г. Замерени са бушоните и релетата - всичко работи , но няма комуникация с двете Екута . 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...