Jump to content

Шум от скоростната кутия


Янислав

Recommended Posts

Здравейте,пускам нова тема, защото не намерих проблем като моя. 

 

Колата ми е А6 C7 3.0tdi quattro stronic 204к.с.Проблема е следния, сутрин като запалят се чува шум като стържене на лагер, като загрее шума намалява, но не изчезва напълно. Като включа на D шума изчезва напълно, та въпроса ми е нормално ли е това, защото няколко майстора ми казаха, че няма страшно да карам така.Вие как мислите, аз като чуя шум се притеснявам пък не знам.

Благодаря предварително! 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 18:00 без Неделя, и не защото се прави на интересен, а не иска докато работи да бъде разсеян, телефона е на сайта му!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.

Чух се с Мишо (много як пич) , обясних му симптомите и той веднага отсече демпферен маховик.Каза, че по принцип няма ядове да се кара така, но да не ми става навик😉

А и безплатен съвет от него най-добре е оригинален да се сложи,заместители като Luk и Sachs не са добър вариант. 

Поздрави 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Може ли самата маслена помпа да вие ? Наскоро на едно Q5 2.0 ТФСИ му виеше кутията като леко завишен шум от хидравлична помпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята на оригиналните части, е че те са минали качествен контрол по-успешно от другите бройки слезли от същата поточна линия.

 

Това + надценката на официалния сервиз, който ви дава 2 години гаранция за труда и вложените части прави цената да е двойна, тройна, четворна и т.н.

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е ясно дали са по-качествени или съвсем същите.

Да не мислите, че някой ги пробва тия части за качество? Как ще го провери тоя маховик.

 

1 седмица работят за ауди, 1 седмица за останалите.

 

Само при поръчаните части за първоначално вграждане може да има по-високи очаквания - тези, които слагат в завода, за да не се развалят гаранционно колите.

 Но не знам как могат да направят 1 маховик по-некачествен. За гума мога да си представя - ще променят сместа, ще намалят естествения каучук та да излезе по-евтино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21 hours ago, mshbul said:

не е ясно дали са по-качествени или съвсем същите.

Да не мислите, че някой ги пробва тия части за качество? Как ще го провери тоя маховик.

 

1 седмица работят за ауди, 1 седмица за останалите.

 

Само при поръчаните части за първоначално вграждане може да има по-високи очаквания - тези, които слагат в завода, за да не се развалят гаранционно колите.

 Но не знам как могат да направят 1 маховик по-некачествен. За гума мога да си представя - ще променят сместа, ще намалят естествения каучук та да излезе по-евтино.

Това, че ти не може да си го представиш, не значи, че не може.  Материала е различен, пропускат се стъпки от процесите на обработка и т. н. Купувал съм афтърмаркет части и оригинални, ако афтърмаркета е по-евтин винаги е бил по-зле. Например казанче за антифриза, за година се спуква като е афтърмаркет. Масло кастрол от пловдивския форумен продавач ACE, харчи още след 3000 км, оригиналното след двойно повече започва да го харчи. Безброй са примерите, който е купувал и от двете места винаги щв си цени времето вместо парите.

Редактирано от soult@ker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм чисто нов комплект зъбни колела , за ръчна скоростна кутия на А4-ка, В5-ца, поръчани като оригинални...... Оказа се, че потъмняването в зоната на зъбите, тоест закалката с ТВЧ (по-големите диаметри се закаляват само по периферията, не като малките, обемно), е БОЯ!!!

А материала суров. Иначе оригинален:lol:

"Хората" праят ментета в авиоиндустрията и същите стигат и до "air force one":hilezh:, кво остава за масовката търгаши, да продават с "отстъпки", САМО оригиналдъ стока.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/11/2019 at 6:31 PM, NIKO said:

Оказа се, че потъмняването в зоната на зъбите, тоест закалката с ТВЧ (по-големите диаметри се закаляват само по периферията, не като малките, обемно), е БОЯ!!!

А материала суров. Иначе оригинален

Тези такъв автогол са си вкарали, че не вярвам повече някой да купи нещо от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...
На 23.09.2019 г. at 19:07, Янислав написа:

Здравейте отново.

Чух се с Мишо (много як пич) , обясних му симптомите и той веднага отсече демпферен маховик.Каза, че по принцип няма ядове да се кара така, но да не ми става навик😉

А и безплатен съвет от него най-добре е оригинален да се сложи,заместители като Luk и Sachs не са добър вариант. 

Поздрави 

 

 

Здравейте колеги!Имам същия проблем и да питам за номера на Мишо.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...