Jump to content

Nokia Booklet 3G (Въпроси и Решения)


Recommended Posts

Моля колегите дето са на "ти" със компютрите да пишат в темата и ако може да окажат съдействие.

 

1. На тъпия биос дето има въпросната машинка Phoneix ... има парола ... знам я но искам да я премахна да не я иска всеки път,въпроса е как да стане това?

2.Взех му едно ССД с марка Intel ,обаче се оказва,че са яко капризни и при всякакъв опит за инстал на Windows 7 или XP не става иска някакви драйвъри и до там.

 

Мерси предварително на отзовалите се.

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Паролата на биоса се маха от биоса - така е на всички компютри. Влез в биоса, разрови се из менютата и ще я намериш.

 

На SSD-тата не са им нужни допълнителни драйвери. Тръгват само като ги включиш и няма нужда да им търсиш драйверите (не че нямат - имат си, но не са нужни.)

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо за намиране ... Биоса ес капан и няма никакви настройки,няма дори настройка за вида HDD дали да е AHCI / IDE

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става ... малко по-късно като взема лаптопа ще направя снимки,че тоя е от нета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно от Password on boot - трябва да го направиш Disabled

SSD - някои дърти лаптопи не се справят със SSD, тръгва инсталацията на windows и когато трябва да форматираш и умира след някакво време с грешка, незавсисимо от настройките за диска в BIOS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да в случая при инсталирането на Win7 стига до момента където трябва да бъде разделен харда ... разделям едната част и почва да зарежда да я раздели,мисли,мисли,мисли и накрая изчезва самия хард и иска да заредя драйвър за него.
С Win XP пък се разделя безпроблемно но след като се копират фаловете и тръгне същинската инсталация и бум грешка.

Форматирал съм го под Линукс това ССД което е чисто ново под всякакви форми NTFS / FAT32 и т.н нищо не става.

 

Един приятел ми сподели,че интелските ССД-та били капризни откъм драйвъри ... но незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като е чисто нов, сменяй го за някой Самсунг и си готов - имаш 2 седмици от датата на покупката. Аз използвам за сървър един още по-стар лаптоп с 250 ГБ Самсунг SSD без никакви проблеми.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За елиминиране на паролата освен Security/Password on boot/Disabled е необходимо да се излезе от BIOS-а с клавиша F10 (Save changes and exit) и да се потвърди с Yes. Може аналогично и от менюто Exit.

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, nickgaidarov написа:

За елиминиране на паролата освен Security/Password on boot/Disabled е необходимо да се излезе от BIOS-а с клавиша F10 (Save changes and exit) и да се потвърди с Yes. Може аналогично и от менюто Exit.

Е колега,хептен ме взе за неразбиращ ... по-късно ще направя снимка след като го изключа от менюто и запиша промените какво се случва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК. Не е необходима снимка. В тази ситуация предполагам нещо друго - едва ли наистина е чак толкова елементарно да се преодолее паролата. То така всеки може да я преодолее, като просто я "деактивира". Навярно както при другите пароли и при BIOS-а не може да се елиминира паролата, ако при деактивацията й тя не се въведе отново поне един, а в повечето случаи два пъти.

Всъщност виж тази тема и предложените в нея начини: https://www.kaldata.com/forums/topic/15930-премахване-парола-на-биос/.

Като че ли най-лесен от тях е да се свали за няколко минути малката батерийка.

Както правилно предположи колегата gafcata, при изпълнение на по-горната процедура, която за съжаление се оказа неработеща, нетбука ти трябваше да е включен.

Ще си позволя да отбележа, че при свалянето на малката батерийка и поставянето й отново след няколко минути, с оглед възстановяване на BIOS-а by default, ситуацията е обратната - това трябва да стане при изключен нетбук.

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички.

Със премахването на паролата се справих.

 

Но с тъпото ССД ... не иска и не иска да захапе никакъв Win ...
Най-лошото е че незнам откъде да му намеря драйвъри по време на инстала на Win7 ... под Линукс ми дава да го форматирам,но само толкова.

 

Марката и модела на ССД-то е: Intel SSDSA1M080G2LE - (PM) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста изписано в Нета за този проблем. Накратко проблема че този лаптоп не поддържа TRIM, a SSD-то го поддържа. Windows пита SSD-то: "Поддържаш ли TRIM?" и то казва: "Да". След това Windows го включва и SATA-та забива. Така че ще имаш същия проблем и ако купиш друго SSD. Има само един начин:

 

1. Слагаш в лаптопа обикновен диск и инсталираш Windows на него.

2. След инсталацията от Windows изключваш TRIM.

3. Клонираш стария диск, след което го махаш и слагаш SSD-to.

4. Реставрираш върху SSD-то инсталирания Windows с изключен TRIM.

 

Още тук: цък!

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси,ще си играя при свободно време значи или ще го продам,друг да се занимава 😃

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Да поизтупам темата.

Наскопо си хоиграх.

Изключил съм въпросните TRIM

На 23.09.2019 г. at 10:52, CVT написа:

 

3. Клонираш стария диск, след което го махаш и слагаш SSD-to.

4. Реставрираш върху SSD-то инсталирания Windows с изключен TRIM.

 

 

Питането ми е с коя програма тествана и доказана че ще има успех на 100% да клонирам инсталирания Windows с изключен TRIM и дали ще се клонира всичко както съм инсталирал и програми и сие ... и дали преди клонинга ще мога да разделя SSD-то,така както е разделен и хар диска в момента?

Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм го правил с Клонзила: цък!

Клонира абсолютно всичко, само новия диск трябва да е същата големина или по-голям. Ако е по-малък става малко по-сложно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ОЕМ-ския на Тошиба е 120ГБ съответно 35ГБ за (C:) и останалото (D:) - SSD-то е 80ГБ ... защо да е по-сложна отново да е разделен,като в случая само ще се намали големината на дял (D:) :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно се клонира от-диск-на-диск, защото ти запазва партишъните. Първо трябва да намалиш големината на 80-гигабайтовия партишън на около 35Гб, така че стария диск да е по-малък от новия и тогава да клонираш от-диск-на-диск.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...