Jump to content

Nokia Booklet 3G (Въпроси и Решения)


Recommended Posts

Да съживя темата.
Не стана клонирането нещо при мен.

Но и SSD-то не беше подходящо,защото дъното не го виждаше,показваше се само през USB закачен.

Трябва да намеря подходящо SSD със 120ГБ размер,колкото е оригиналната Тошиба и пак да си играя.

Предимно си играя и експериментирам,не съм тръгнал да го ползвам това устройство.

 

Заиграх се и подкарах вградения GPS / A-GPS без да е нужна 3G връзка и прочие.

Работи си много добре с Garmin Mobile PC и последната карта за Европа (City Navigator Europe NT Unicode 2020.30)

 

Малко информация как става:


При правилно инсталирани драйвъри за (Windows 7)
GlobeTrotter MO40x - GPS Control Interface (COM4)

- GlobeTrotter MO40x - GPS Data Interface (COM5)

Инсталирате програмката Tera Term тя служи за активиране на GPS модула.

- При стартирането ви пита на кой сериен порт да промените данните,вие отмятате (COM4) GPS Control Interface

- В празното поле вписвате следната команда: AT_OGPS=2 и натискате ENTER,трябва да ви изпише OK
- С това значи,че сте активирали 3D GPS модула на Nokia Booklet

 

Влизате в Garmin Mobile PC и избирате от настройките GPS,там променяте на Serial GPS и след това на COM4 или COM5 и чакате сателитите да ви локализират.

Нататък,който е работил с Garmin устройства,знае как стават нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже си играх преди години с този глупав лаптоп да му сменям SSD-то и забих на този тъп проблем с TRIM-а, но тогава не успях да намеря начин да го прескоча, да вметна моите 2 цента.

 

Имам преходник от 1.8" към 2.5" диск SATA порт какъвто ти е необходим да закачиш диска към нормално РС. Ако ти е необходимо ми кажи, ще ти го дам да си играеш с него. Препоръчвам ти да го закачиш към произовно РС, веднъж стария диск, клонираш към имидж, после новия и да разпънеш имиджа на него.

 

За тази цел горещо бих ти препоръчал Acronis True Image, няма грешка, не се вълнува от големината на дисковете, сам се справя с всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет Wizi
Имам кабел на който мога да закача SSD 1.8" M-sata-та но пробвах с друга програма и не стана клонинга.

Пък и сложен на самия нетбуук,Биос-а не виждаше SSD-то дали защото оригиналния диск е 3.3V 780mA,а SSD-то е 3.3V и 1.0А и дали затова не стана незнам.

Продадох го онова SSD и сега нямам друго за проба да си играя ... т.е играх си с вградения GPS и те така.

 

п.п За времето си когато не изискваха програмите много рам памет си работеше добре със Windows 7 Starter.към днешна дата си прав - не става :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Какво би станало ако пробвам с някое ССД,предварително разделено на две,открия видимостта на папките и с външен кабел,копирам по отделно дяловете както са си сега на нетбука?
Защото пробвах преди време две програми за клонинг и нищо не се получи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да стартира, няма да успееш да преместиш boot партишъна, а само файловете. 

 

Клонирането му е майката. Бих препоръчал да го направиш на отделна машина директно двата диска вързани към дъното + CD-ROM от който да стартираш програмата за клониране ИЛИ ако нямаш физическата възможност то тогава да закачиш оригиналния хард + CD-ROM, да клонираш целия диск на файл в/у друг диск и след това да restore-неш този файл в/у новото SSD.

 

Използвам Acronis True Image и никога не съм имал никакъв проблем с клонирането на който и да е Windows. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Да вдигна темата. Става ли тая Нокиа за нещо или да не се занимавам с нея.

Дават ми я почти без пари. Ще.я.ползвам да.човъркам по колата с нея. Нет и ютоб. Нищо повече

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нет и Ютуб не става.

За ВагКом,Делфи,Лънч,Одис и т.н става под Windows XP,Windows 7 Starter и така.

 

Проблема идва от това,че рам паметта е само 1ГБ лепена на дъното и не позволява лесен ъпгрейд ... и като се натовари започва се задъхва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, за диагностика също щях да го ползвам от време на време.

Това за рамта го прочетох и аз , и точно затова се отказах. За сметка на него и за по малко пари ми изпаднаха два малки Асуса + едно T60 Ibm

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...