Jump to content

нарушена нормална работа на мотора


калашников

Recommended Posts

колеги А6 С4 2.6 150кс  работи не както трябва, много горозен грохот има мотора и на бензин и на газ / газова инжекция, не е обикновена газ/

и на двете горива работи по един и същи начин и разхода е около 30 на 100,  не върви, трудно набира. 
аз се сещам за датчик на антифриза който дава инфо на компа кога  е загряла и кога да бутне смукача обаче оборотите си ги бута нормално 850/ 900  и мирише на прясно гориво отзад, четох я уж на кома   някъв мап сензор ми показа, уж свалих го чистих го, същата работа,  не знам помагайте, че утре трябва да ходя до шофия 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледали ли сте колектора в какво състояние е? Долната част е от някаква пластмаса и често се напуква от старост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всмукателя ли колега 

не съм го гледал 

а и не вярвам да наруши чак толкова режима на работа ако да речем че има пукнатина или откъртено парче и смуче въздух от там, не вярвам от това да ми даде 35 на 100 газ 

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не помня дали 2,6 мотора беше с дебитомер, но имах случай с поло 1.6 със сцепен маркуч след дебитомера и така бъркаше смесите, че разхода скочи двойно. След смяна на маркуча всичко си дойде на мястото. Иначе на 2.6 гледах точно как правиха колектора на една с поксипол, отдолу беше сцепен на 7 места. ето един доста тежък случай
 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, radi_nrj написа:

Не помня дали 2,6 мотора беше с дебитомер,.....

Няма дебитомер. Това с входящият колектор, ако дърпа въздух не даваше ли проблеми с оборотите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...