Jump to content

Диагностика


lubomir_932

Recommended Posts

Здравейте колеги,от онзи ден при запалване и гасене на колата Ауди Б8 2009 година ми излиза ето този надпис на снимката ,че трябва сервиз след 30 дни или направените километри.Какво ще рече това ? Смняна на масло ? Защото аз съм го сменил и обслужил цялата кола.Може ли от някое копче на менюто да се изчисти или рестартира или трябва на комп да се връзва :) Благодаря предварително.

 

71180141_522646125177677_6300894469805834240_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж в тубата за сервизни интервали ресет дали няма нещо за твоя модел, иначе с вагком е най-лесно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е сервизния интервал, мисля че от дисплея не може да се изчисти, закачат външен софт за целта... Маслото е отделно, просто се нулира и броячът се "обажда" чак след една година. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нали точно това съм коментирал, че само за маслото може да се нулира, има и друг сервизен (инспекция) мисля на 30 000 км или 2 години, по памет, може той да му писука... Маслото е ясно, не е проблем... 

Редактирано от Aleks67
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам снимката на колегата пуснал темата, явно си е за маслото! Сервиз 2 е за друго и да там поне при мен не става от дисплея! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става пробвах и става само за маслото ще се ходи на вагкомп да изчисти или рестартира интервала от време за сервиз и така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре си направи предвидената инспекция за съответните километри и/или години на колата - няма да загубиш от това.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега нищо страшно, това е сервизен интервал който ти напомня че колата трябва да мине сервизна инспекция профилактично, тоест цялостен преглед на колата дали всичко е ок, по принцип е направен на всеки 30000км.неможе да го занулиш от менюто, оттам се занулява само маслото, аз лично я обслужвам в Ауди и на мен ми се появи и ми направиха отново след 30000км естествено направиха и инсекция, карай си не го мисли 😉 всичко ти е наред

Редактирано от nakata6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

При мен , след зануляване на сервизния интервал от       car-менюто , на дисплейчето при километража при всяко палене се появяваше   съобщението -servise due-  което успях да отстраня само  след включване на  vag-com !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...