Jump to content

Проблем с парното Ауди а6 4ф 3.0тди 233


Tonipeev

Recommended Posts

Има вариант да я вземеш и нова китайска от Ибей, не беше много скъпа, ама трябва да се види какви бяха номерата по ВАГ. Имаше преди доста време тема по въпроса и бяха дадени и номерата на старата и на фейсовата. Ако искаш поразрови или някой колега с програма да ги напише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И така колеги смених дадените клапани и проблема не се оправи вече не знам какво да сменям и къде да гледам :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да проверих почистих го не беше запушено съвсем малко батак излезе не беше страшно но проблема си остана :(  

Off Topic

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Замених клапата с друга отново фейсова случайно да не би да беше развалена но отново проблема не се оправи вече не знам какво и къде да гледам и да правя :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като духа студено...какво е студеното ? В смисъл външен въздух ли? Не е студено от компресора....

Темата е от октомври...то не беше студено, ама може и от миналата зима да е проблема.

Странно....като се движи с 130-140-150....оборотите все ще са по-ниски от това , когато е с кикдаун. И в двата случая се влияе от оборотите. Ако караш с ниска скорост и високи обороти?

Това с кикдауна е точно обратното на проблемите с клапаните лятно време. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От както купих колата е с този проблем от миналата зима беше пак така колата като е в високи обороти винаги духа студено следователно при по висока скорост си духа постоянно студено градско каране и на място си работи постоянно топло при високи обороти само студено не знам вече как да оправя проблема компресора и да е пуснат и спрян разлика няма ако карам с ниска скорост високи обороти пак няма парно :( 

 

Климатика лятно време си работи без проблем 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети ѝ пак грешките в блока на климатроника и ги копирай тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не дава никъде и никаква грешка моя случай е трагичен и дори в чуждите форуми не намирам да има някой такъв проблем 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Да ползвам темата на колега,при мен пък духа постоянно топло от крайните "духалки" дори и при намалена температура,а от средните си духа хладно като намаля температурата.Ако проблема е в някакви клапи в таблото,като при мерцедесите,трябва да се сваля таблото ли?

Колата е 4ф 3,0тди БМК, 2006-та,ако има значение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчетох всички теми във форума, сходни оплаквания и в крайна сметка никой не пише как е решил проблема :(

Смених термостата, антифриза, разширителното казанче, радиатора на парното, вентилатора и клапаните с помпата под тях с чисто нови. Колата си загрява на 90, парното духа топло на моменти, като през повечето време само студено. Обезвъздушавах, но пак бълбука и парно няма. 

Писна ми тотално, маса пари отидоха а насреща студ!

Ако някой е решил проблема, моля да сподели как.

Весела Коледа на всички ... и повече топлина в "хладилника"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колега доста трудно се о обезвъздушава аз смених 2 броя клапани на парното и ми отнемаше по 2 3 часа да се обезвъшдуши радиатора и докато не излезне целия въздух няма да имаш парно или ще е на моменти !

На 22.12.2019 г. at 16:01, МИТАКА1654 написа:

Да ползвам темата на колега,при мен пък духа постоянно топло от крайните "духалки" дори и при намалена температура,а от средните си духа хладно като намаля температурата.Ако проблема е в някакви клапи в таблото,като при мерцедесите,трябва да се сваля таблото ли?

Колата е 4ф 3,0тди БМК, 2006-та,ако има значение

Колега и при мен е така зимно време страничните духа яко топло а средната конзола студено по този начин регулира температурата в купето ако увеличиш температурата и тогава започва да духа и от нея топло 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Tonipeev написа:

 

Не съм сигурен,че е нормално.Задал съм температура 20 градуса,а вътре не се диша докато не намаля ръчно вентилатора на 1 примерно.Притеснява ме лятото да не би да продължи да духа жега от същите духалки,че я взех наскоро и не съм пробвал на климатик как е

Редактирано от VBI
Цитирането на предходно мнение е в разрез с правилата на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Mustaka написа:

 😀

Така е по принцип,но става прекалено горещо,не намалява нито температурата,нито скоростта на вентилатора

Редактирано от VBI
Цитирането на предходно мнение е в разрез с правилата на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи имаш някакъв проблем. Разгледай живите данни от климатроника и виж показанията на сензорите от вътрешна температура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, на ауто сама си мери всичко и се стреми да поддържа зададените градуси. 

Зимата карам на 20 или 22, лятото 22 или 23.5 според зависи от прехода и хората с мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
На 2.01.2020 г. at 10:32, МИТАКА1654 написа:

Не съм сигурен,че е нормално.Задал съм температура 20 градуса,а вътре не се диша докато не намаля ръчно вентилатора на 1 примерно.Притеснява ме лятото да не би да продължи да духа жега от същите духалки,че я взех наскоро и не съм пробвал на климатик как е

Колега проверява ли проблема какъв е някакви резултати ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, Jorkata8141 написа:

Колеги колата се оправи за сега, след смяна на казанчето и капачката. Парното работи идеално. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Tonipeev написа:

Колега проверява ли проблема какъв е някакви резултати ? 

Не съм,карам я така.Като достигне зададената температура,почва да вкарва студен въздух само от централните духалки,явно за да поддържа зададеното.А това колко студено да духа от централните го има като опция за регулиране от менюто за настройките на климатроника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
  • 2 years later...
На 3.10.2019 г. at 12:52, Tonipeev написа:

Здравейте колеги, имам следния проблем парното работи нормално при нормално каране при удряне на кикдауна и колата като влезне в високи обороти парното започва да духа студено при пускане на газта започва да си духа нормално или при скорост над 120 км винаги духа студено  и на магистралата е непоносимо да се кара зимно време колата. Клапана на парното който е е отварян и е почистван проблема не се оправи !

Здравей колега може ли да кажеш как оправи парното

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никак 4 години я карам с този проблем. 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Здравей те,

 

Имам следният проблем с парното.

 

От няколко седмици вентилаторът не върви а компресорът работи. Някои път се включва и всичко е наред но през повечето време не духа нито слабо нито силно в купето.

Според вас дали е възможно да е от релето ? 

 

Не съм от най запознатите по Ел инсталацията на колите,  ако може да дадете насока от къде да започна ?

 

Благодаря предварително ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сменял ли си скоро филтър купе? Ако да с какъв, че има големи боклуци?
 

Иначе най-вероятно имаш проблем с вентилатора. Взимай втора ръка работещ и се сменя сравнително лесно след сваляне на чистачките и кората под тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...