Jump to content

проблем с парното


aydin123

Recommended Posts

здравейте имам audi a4 b8 2.0tdi 140ps няма парно градуса до 90 вдига нормално след като се кара 1 час градско почва леко да духа топло от дясната страна от лявата хладно Ходих на 10 майстора никой не знае Моля за помощ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ти предстои смяна на радиаторчето на парното, но първо пробвай с промивка, със силна струя вода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Има клапан и допълнителна помпа за охл. течност. Не е зле да ги погледнеш. https://audi.7zap.com/en/rdw/audi+a4+s4+avant+quattro/a4q/2009-636/8/819-819047/

Редактирано от ivo totev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да ме ориентираш къде се намира вакум клапана.

Дали е онзи клапан, в който влизат два и излизат два маркуча( под чистачките)?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни схемата която дадох по горе. Позиция 6 вакуум, позиция 17 ел.

Алуминиевите тръби са горещи,как ще разбера дали работи клапата?                                                                                                                                    

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, клапана е от позиция 17. При мен той беше проблемния, след смяната му, парното си работи нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е това . Разгледах две-три други AUDI-та(уж същите), но при тях липсват алуминиевите тръби от първата снимка и клапана от втората. При запалване алуминиевите тръби загряват значително бързо. Гумените маркучи загряват до клапана. След промивка на казанчето (с маркуч от чешмата) има малко подобрение, но от шофьорската страна пак е доста по-зле. При подаване на директен ток към клапана (втората снимка), ако е  леко затоплено в купето започва да се охлажда.

72214798_939559973059571_2634608822848585728_n.jpg

72400880_399092707431190_2004053932409618432_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно колата е с печка. Пробва ли с промивка на радиатора както казаха колеги по-горе. https://audi.7zap.com/en/rdw/audi+a4+s4+avant+quattro/a4q/2009-636/2/261-261025/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Здравейте и аз имам  същия проблем с парното. Преди седмица ту работеше ту спираше. Сега въобще не работи. Да отбележа не съм заредил фреон дали не е от това проблема. Колата е ауди а4 авант 2009 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фреона е за климатика. Парното използва вода и антифриз.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Tashochania написа:

Здравейте и аз имам  същия проблем с парното. Преди седмица ту работеше ту спираше. Сега въобще не работи. Да отбележа не съм заредил фреон дали не е от това проблема. Колата е ауди а4 авант 2009 

Вероятно е клапана от позиция 17 от схемата по-нагоре. И при мен беше така, като извадех маркуча на вакума и го поставя пак, парното тръгваше.След смяната му, всичко си дойде на мястото. Намира се в дясно, над скоростната кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни го в схемата по-нагоре. Позиция 17- електромагнитен клапан 8K0965561A. Първо се проверява, после се купува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих на майстор и ми каза че е вентилатора на купето искало смяна, удари веднъж джабката и пак тръгна. Два дни ок после пак спря да работи. Дали е вентилатора или тоя електромагнитен клапан. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много вероятно е да е от вентилатора, но колегата plamen е прав. Започни да отстраняваш явните проблеми (във случая вентилатора) и тогава направи тест дали работи клапана, ако и там има проблем то тогава пристъпи към подмяната му.

Успех!  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 14.12.2019 г. at 17:37, plamen_iv70 написа:

Погледни го в схемата по-нагоре. Позиция 17- електромагнитен клапан 8K0965561A. Първо се проверява, после се купува.

plamen_iv70 да не да има грешка тоя номер (8K0965561A) излиза че е помпата с номер 9 от схемата? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам грешка в номера при копирането, но в схемата е показана позиция 17 и какво отговаря на нея 

1K0 906 283A , Благодаря за поправката. Просто трябва да се чете всичко, нe да се чака някой да го смели..... :)

Редактирано от plamen_iv70
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да споделя и аз моя проблем(b8 2.0tdi).

Колата е с три зонов климатроник. Лятото при най ниска температура на охлаждане  от към пасажера духа една идея по топло. Зимата при най топло HI от към пасажера духа една идея по хладно. Къде може да е проблема? Климатика е зареден май месец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...