Jump to content

telephone not installed


Denis7

Recommended Posts

Здравейте на всички, наскоро купих а4 б8, когато отворих менюто за свързване на телефона с блутуут ми изписа telephone not installed, съответно не ми намира устройството, слязох в гаража при а5 тицата няма проблем веднага го намирам.. това някаква допълнителна екстра ли е тъй като бутоните и менюто е същото..? Другият ми въпрос е SD картата в а5 тицата я чете  в а4 ката пише, че не може да я прочете, а пък дискове си чете мп3, ако някой е имал подобни проблеми моля да сподели, предварително благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тъй като съм почти сигурен, че е или 2008 г., или 2009 г., давам отговор на въпросите му в този случай:

1. Надписът Telephone not installed означава, че или колата няма вграден Bluetooth модул, или че има, но не е активиран. С някои диагностични програми, например VCDS, може да се установи дали колата има такъв модул, а при наличието му и да се активира.

2. SD картата не се чете на А4-ката, защото тя може да чете само карти с капацитет до 4 GB, и то само формат SD, но не и останалите -  SDHC и т.н.

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофтито в случая е, че такива архаични SD карти се намират много трудно. При мен добра работа свърши първият ни цифров фотоапарат, който купих преди повече от 10 години и отдавна стоеше неизползван. Сетих се, че в него има такава SD карта и сега тя се ползва в колата. Само 1 GB е, но това е достатъчно в нея да се съберат около 200 песни, което като време пък е достатъчно човек да стигне с колата си от София до Мюнхен например.

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина се намират, аз също си купих SD card 2GB SDC Value SD Card (30X) TS2GSDC миналата година и всичко е О.К.. 

Eто още малко инфо. и от мен, може да се проверят наличности. 

www.pro-bg.com

www.pcstore.bg, 

Outmax.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти трябва такава, ако твоята чете 16 GB. Този формат e за по-стари системи които поддържат само SD и не поддържат SDHC.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, Милчев написа:

Каква е разликата, че ми стана интерсено след като моята чете карти от 16GB?

Ето каква е (маркираното в жълто)

From Audi In Car Entertainment Systems_Guide.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази връзка има ли някой, който да отключи екстрите, които са скрити, ще си платя и за двете коли и за а5 тицата ако има нещо и за а4 ката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за Фифи. Нека обаче колегата има предвид, че ако се изпусне да каже нещо недобро за Джошуа пред Фифи, ще бъде таксуван на двойна цена...:nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямаш модула за блутут и трябва да се добави, можем да се добави, ако решиш пиши

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е сигурно. Възможно е колата да има този модул, а да не е активиран.
хващам се на бас на бутилка уиски на цената на модула [emoji16]

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво те прави толкова сигурен? В нета има случай, при това точно за този модел Ауди, когато след преглед на техническата документация на автомобила, закупен и поддържан само в официално представителство на Ауди, точно от това представителство са казали, че колата няма Bluetooth модул и са оферирали 300 евро за монтажа му. Собственикът на колата все пак е направил чек в сервиз с VCDS и се е оказало, че колата има такъв модул и само са му го активирали - срещу 20 евро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами с това се занимавам, но както и де е, ако колегата реши ще мине да погледна, ако го има ще го активирам, ако не ще трябва да си го купи

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От мен е бирата [emoji16]

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя а аз , при мен също не стана от раз , но продължих с опитите да съгласувам устройствата и може би на 6-тия или 7-мия път се получи , но ми прави впечатление че на дисплея освен номерата от моя тел.указател се изписват и номера от предишния собственик на колата....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си е изтрил адресната книга в колата - винаги можеш да я изтриеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...