Jump to content

Губи антифриз


Марин9607

Recommended Posts

Колеги здравейте имам въпрос

Някой има ли си на идея къде ми отива антифриза при положение че колата не загрява и не меши водата с маслото на около 100 200км и доливам 1.5л вода колата е а8 д3 4.2 бензин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно тече от някъде когато колата е загряла, след което бързо се изпарява. Има оцветители за антифриз - наливаш го, караш и след това светваш с черна светлина и виждаш точно от къде е текло.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 100 - 200 км. 1,5 литра ,ако е пукнато радиаторчето на парното ще ти са пълни краката с антифриз и ще мирише в цялото купе от изпаренията . За да нямаш парно или е запушено или имаш въздух в системата. Колата има ли газова уредба?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв антифриз‽ Колегата пише че долива 1,5 литра вода на всеки 100-200 км. Едва ли е останал някакъв антифриз в системата. Тази влага от която му се запотяват стъклата може да е точно от тази вода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре вода ,ако тече радиатора както предполага той и губи толкова вода за тези километри които е споменал няма ли да е мокро отпред в краката? Не ще да е запотено само задното стъкло ,а и преди водата е имало антифриз все пак а той е доста мазен всичко ще е оплескано отпред...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отидох при майстор и неговата теза беше че трябва да се отворят главите според него е гарнитура а така тази кола се кара от много време Ако беше така досега нямаше ли да издаде багажа..? 

CRASH77 без газова уредба е.. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направете химичен тест за изгорели газове в антифриза и веднага ще се разбере. Не да раздигате главите, щото тече от някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако 1.5 литра вода отива в цилиндрите на всеки 100-200 км. няма ли да пуши зверски от зад? И аз мисля, че може да тече от някъде. Идеята по-горе с боята във водата/антифриза звучи много умна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/14/2019 at 12:51 AM, Марин9607 said:

Някой има ли си на идея къде ми отива антифриза при положение че колата не загрява и не меши водата с маслото на около 100 200км и доливам 1.5л вода колата

Това си е голям теч, който не би следвало да е трудно да се открие. Просто с едно фенерче виж откъде тече и отстрани теча.

Ако тече само по време на движение, т.е. причината за теча е налягането в затворена система, почти сигурно е от някоя недобре затегната скоба за водно съединение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, мислех и за това, но малка пукнатина, която се отваря да тече при загряване, не би могла да доведе до толкова голям теч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наливаш антифриз, колкото по-концентритан, толкова по-добре. Караш колата докато загрее хубаво половин, един час и после се оглежда за течове. Ако имаш късмет може да се чуе от къде съска, но със сигурност ще видиш теча.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Литър и половина на всеки 3 часа каране (вземам 50 км/ч за средна скорост) горе долу излиза по 2 - 3 капки на секунда. Ако капе върху гореща част от двигателя не е проблем да се изпари и да не се види нищо. Затова са измислили този метод с фосфоресциращ оцветител и черната светлина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен губеше 1л -1.5л, оказа се, че радиатора има малка дупчица и при загрял двигател започва да капе... Смяна на радиатор и всичко е перфе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, мога да ти кажа от къде е загубата на антифриз

На 14.10.2019 г. at 0:51, Марин9607 написа:

Колеги здравейте имам въпрос

Някой има ли си на идея къде ми отива антифриза при положение че колата не загрява и не меши водата с маслото на около 100 200км и доливам 1.5л вода колата е а8 д3 4.2 бензин

Има една пластмасова тръбичка която се троши с течение на времето и антифриза започва буквално да се излива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...