Jump to content

Автоматична скоростна кутия audi6 4f 2.7tdi


Mamchur.tanya96

Recommended Posts

Здравейте колеги нова съм във форума.От скоро карам ауди а6 4ф 2.7 тди автомат 7 скорости. 2008г.

 

Предстой ми смяна на маслото на скоростна кутия препоръчайте ми какво  масло мога да сложа ако може и от къде да поръчам.

благодаря предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да ти кажа колежке, не знам кой ти е помагал при избора на кола, но този 7 степенен автоматик е мултитроник на предно и не се слави с добра репутация като здравина.

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Mamchur.tanya96 написа:

Здравейте колеги нова съм във форума.От скоро карам ауди а6 4ф 2.7 тди автомат 7 скорости. 2008г.

 

Предстой ми смяна на маслото на скоростна кутия препоръчайте ми какво  масло мога да сложа ако може и от къде да поръчам.

благодаря предварително!!!

 

За Мултитроник кутия на маслото задължително трябва да пише CVT и да е жълто на цвят. Аз слагам от това: цък!

 

За сервиза първо трябва да кажеш в кой град живееш.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От враца съм но не е проблем да я закарам и във друг град на сервис

реших да пусна темата понеже във всеки сервис който я карам ми казват различно масло във някой дори ми казват няма такава кутия на ауди във други ми казват маслото не се сменя карай така и се обърках найстина 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Mamchur.tanya96 написа:

 на сервис

 всеки сервис  найстина 

Нямам представа дали като мен гледате много тенис,но там се казва "сервис".Това,за което говорите.предполагам е "сервиз"

Иначе процедурата не е прекалено сложна и в доста сервизи могат да сменят маслото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Mamchur.tanya96 написа:

От враца съм но не е проблем да я закарам и във друг град на сервис

реших да пусна темата понеже във всеки сервис който я карам ми казват различно масло във някой дори ми казват няма такава кутия на ауди във други ми казват маслото не се сменя карай така и се обърках найстина 

 

Ако казват това не ходи там - просто не са чували за Мултитроник и мислят че става дума за обикновен автоматик. Маслото на Мултитроника се сменя на всеки 60 хил. км.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма масло което да не се сменя или течност по автомобила всяко нещо си има живот след което губи качествата си на мазане и прочие.
Аз като взех моята ходих в 3 сервиза 1 от които представителството на Ауди за Бургас и ми казаха,че кутията не се обслужва но ZF са си го написали 10 години или 100хиляди.
Ти си с Мултитроник те се по кекави наистина там е хубаво до 60 хиляди и ново масло в кутията,че повечето проблеми с автомата са от не навременно обслужване и каране като джигит.
За масло търси мои съвет естествено или оригинално или ZF.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.

За маслото ясно но не мога да открия филтър за 7 степената кутия само за 5 6 откривам във който и сайт да вляза ако може линк или сайт къде да търся

благодаря предварително.!!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филтъра на Мултитроника при по-старите модели не се сменя при смяна на маслото, само при ремонт и е доста скъп (над 600 лева). Моя Мултитроник го карам вече 13 години с оригиналния филтър. Иначе ако го търсиш по VIN ще го намериш. Мисля обаче че при по-новите модели има евтин и достъпен филтър който се сменя, ама твоя май не е от тях. Все пак е добре да се провери по VIN.

 

Преди 10 часа, CDYA написа:

За масло търси мои съвет естествено или оригинално или ZF.

 

ZF няма нищо общо с Мултитроника, бъркаш се с обикновен автоматик. Иначе няма нужда да се слага Ауди-щампованото масло, което е 3 пъти по-скъпо. Mоже да се сложи също Castrol Transmax Pro или RAVENOL CVT Fluid. Аз лично слагам само Febi на моя Мултитроник вече почти 7 години и съм много доволен.

 

Марка Плътност при 15°C Вискозитет при 40°C Цена
Febi 0.848 g/ml 34 mm²/s ~20 лв.
Castrol Transmax Pro 0.849 g/ml 34 mm²/s ~20 лв.
RAVENOL CVT Fluid 0.854 g/ml ??? ~20 лв.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми да слага колежката феби тогава, да й извадят спецификацията по рама на колата в някоя по-голяма вериги магазини за авточасти и така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много лоша слава се носи за тоя multitronik ,да не забравяме че все пак не е от първите такива всички ги плюете ама като ви качи някой на такава и казвате МНОГО ЯКО,СУПЕР ВОЗИ,НЕ СЕ УСЕЩА после боклук бил пък те другите са страшни ,аз съм с такъв Multitronik и за сега си ме радва максимално работи без никакъв проблем обслужвал съм го в Пловдив само масло за сега за около 500лв. на следваща смяна ще е и магнитният филтър който е около 800лв.

38195870_10210170176931229_8561752893504356352_n.jpg

Редактирано от jorokulishev
снимка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето не се препоръчва да се сменя с машина, а просто да се източва от пробката и после да се налива на принципа на скачените съдове. Даже и има специален кран с адаптер за тази цел: цък!

 

a4-18496.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, jorokulishev написа:

това е лимузина не е джип а даже и теглич няма ама друга тема

Твоята като няма, други имат. По-хубаво от типтроника в този модел няма, в следващия пак само 8-степенния типтроник става за нещо. Ауди са го отчели и новата А6 е пак типтроник. Айде като го купуваш на ново може да реализираш някаква икономия в цената, но на старо да вземеш мултитроник на предно пред типтроник куатро не виждам връзка със здравия разум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, CVT написа:

Само дето не се препоръчва да се сменя с машина, а просто да се източва от пробката и после да се налива на принципа на скачените съдове. Даже и има специален кран с адаптер за тази цел: цък!

 

a4-18496.png

интересно незнаех надява се в сервиза да са знаели !!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към автора на темата @Mamchur.tanya96: забравих да добавя по сервизите да използваш термина "вариаторна кутия", "вариатор", или "Мултитроник", защото както кажеш "автомат със 7 скорости" веднага води до мисълта че става дума за някакъв обикновен автоматик и от там произлиза голямото объркване. Мултитроника реално няма 7 скорости, а просто е програмиран да емулира 7 скорости, и то само когато си на S или на +/-.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT 

Ти в България ако вярваш,че ще намериш Кастрол оригинален и ще го сложиш в колата си и ще караш с него спокоен си страшен оптимист.
Усещам,че искаш да изпъкнеш като свински м*ди в рядка кал но не говоря изобщо че Мултитроника има нещо общо с ZF как стигна до това заключение не знам...но ти си специалиста.
Аз говоря за МАСЛО на марката ZF не,че ZF имат нещо общо с Multitronic ...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...