Jump to content

Кое масло е най-добре за 3.0 TDI


Recommended Posts

Здравейте колеги. Потърсих подобна тема, но не открих нищо конкретно та въпроса ми е:

С какво масло и на кой производител си карате трилитровите мотори? 

Питам защото на моята и дават 5w30 ,а на капачката на мотора пише кастрол и аз слагам такова. Но от много време чувам, че кастрола в България е фалшив и прочие. Интересно ми е на какво залагате вие?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надписа на капачката е платена реклама на Кастрол (и на моята я има). Доста ефективна между другото. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, Кастролът в България, а и по света е с най-много ментета. Това да попаднеш на оригинален е равносилно на шанса да тупнеш милионче от Национална лотария примерно. 
Аз лично открай време залагам на оригинално VAG масло. Препоръчвам колегите Raino и The saint 11. Там нещата са многократно изпитани и истински. Всичко останало си е риск, според мен. Успех! :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам вече 5-та година с това:

https://www.kroon-oil.com/en/product-recommendation/cars/audi-eu/a4-s4-rs4-8e/a4-30-tdi-v6-quattro-171-kw-dpf/27799/158755/#!/component:158755/

Никакви проблеми с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всеки ще ти каже различно масло и че си е доволен, кой от цена, кой от качество.

ОЕМ със сигурност е добро и няма да сбъркаш, ако го взимаш от сигурен източник.

Има и по-добри, на съответната цена.

Както и по-евтини, които са достатъчно добри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, може и евтино масло, но да се сменя на 8К км, защото още на 5К е изгубило качествата си. Най-готината комбинация е евтино масло и смяна на 30К.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също нямам проблем с маслото за сега. Наливам само кастрол титаниум лонг лайф от както съм взел автомобила (около 2 години). Сменям го на 14000 или в моя случай на около 5-6 месеца,  но последния път в който го смених пак чух от близки и познати за ментетата на кастрол и реших да се поинтересувам с какви масла карат другите хора и някой имал ли е проблеми с кастрол.

Мисля следващата смяна да налея Volkswagen Longlife III. 

Редактирано от A_Iliew
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак градските легенди за кастрола-менте. Един го написа това преди 20 години и почти всички сляпо го повтарят като папагали.

Нали трябва да дават вид на компетентни и разбиращи пишещите тук   :hilezh:

На 17.10.2019 г. at 9:16, daks написа:

Да, Кастролът в България, а и по света е с най-много ментета. Това да попаднеш на оригинален е равносилно на шанса да тупнеш милионче от Национална лотария примерно. 
Аз лично открай време залагам на оригинално VAG масло. Препоръчвам колегите Raino и The saint 11. Там нещата са многократно изпитани и истински. Всичко останало си е риск, според мен. Успех! :) 

От 15 години само кастрол сипвам и го сменям редовно маслото.До сега на менте не съм попадал, проблем откъм маслото не съм имал.

Колко трябва да съм източил от лотарията г-н Разбирач? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да продаваш менте масло, купуваш Кастрол и го щамповаш като Ауди оригинално. Хем си удвояваш парите, хем няма да има разлика в качеството спрямо истинското оригинално. 😆

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/17/2019 at 8:57 AM, A_Iliew said:

Но от много време чувам, че кастрола в България е фалшив и прочие. Интересно ми е на какво залагате вие?

Кастролът едва ли е фалшив, просто  качеството му е ниско  за цената.....но най-вече за претенциите за смяна на по 30к км.

 

Пробвай следващия път Ravenol VMP.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямо прехласване по това оригинално масло, а то реално е само ОК и до там.

За сметка на това пък се продава на дебела цена в България.

 

Aко толкова държите на ОЕМ масло поне си го вземайте на нормални цени от немско.

Въпреки, че за около 11 евро литъра по-добре Ravenol VMP 5w30 (което в момента идва на около 10 евро литъра) или Amsoil (примерно това Signature Series Max-Duty Synthetic Diesel Oil 5W-30).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключително съм доволен от Ravenol VMP. Три смени съм направил с него. Купуваме го от Германия с безплатна доставка при поръчка над 200 евро.

Редактирано от atangraz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво толкова очаквате от едно масло? КАто е ХХ марка, да завещаете колата на внуците? Истинско масло според спецификацията и редовна смяна на 10-12к, няма да ни надживяват тия тенекии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купуваш си масло от тази марка https://hilber.bg/   Слагаш го на двигател с принудително пълнене и след 4000км. следиш какво се случва с разхода на масло и шума от двигателя. Ще си отговориш сам на въпроса ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, gPaunov написа:

Моля за мнения, какво означава, че сте доволни от маслото - усещате ли разлики и какви между различните марки масла, ако са един тип.

 

Информация бол в интернет ... накратко това, че дадени масла са 5W30 може толкова много да ги различава едно друго, че няма на къде ...

После се почва коя група е базата на масло, с какъв TBN, HTSN, NOAK, mid SAPS, full SAPS и т.н. и т.н.

След това идва ред какви присадки и модификатори има в даденото масло.

 

Защо се дава съвет да се купува от Германия ... ами там за да се продава едно масло и да пише на него, че е "Vollsynthetische" то по закон трябва да е 100% синтетично, а не понеже даден производител от например така обичаните Кастро, Мотул, Тотал и т.н. широко известни марки е решил да лепне на дадено масло пълна синтетика, а то реално да е Група 3 или 3+.

 

Уви по цената на масло също е трудно да се съди дали е качествено или не, но като цяло може да бъде добър ориентир.

 

п.с. Възможно е да има неточности в изложената информация понеже нямам експертност в областта на смазочните материали.

Та нека всеки сам си решава какво масло и от къде да си купава ... все пак нали е масло кво толкова пък и Приста също правят масла :D

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сред маслата на Приста има(ше) добри.

Реално това са масла шеврон. Последните години няма много инфо.

За хората, който не вярват на субективните усещания на други потребители - VMP има сертификация и за audi motorsport.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е Приста да имат и все още ама е трудно да се хване понеже в техническата спецификация липсват някои съществени показатели... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...