Jump to content

Кое масло е най-добре за 3.0 TDI


Recommended Posts

On 10/22/2019 at 6:27 PM, P_PETKOV said:

 

Информация бол в интернет ... накратко това, че дадени масла са 5W30 може толкова много да ги различава едно друго, че няма на къде ...

После се почва коя група е базата на масло, с какъв TBN, HTSN, NOAK, mid SAPS, full SAPS и т.н. и т.н.

След това идва ред какви присадки и модификатори има в даденото масло.

 

Защо се дава съвет да се купува от Германия ... ами там за да се продава едно масло и да пише на него, че е "Vollsynthetische" то по закон трябва да е 100% синтетично, а не понеже даден производител от например така обичаните Кастро, Мотул, Тотал и т.н. широко известни марки е решил да лепне на дадено масло пълна синтетика, а то реално да е Група 3 или 3+.

 

Уви по цената на масло също е трудно да се съди дали е качествено или не, но като цяло може да бъде добър ориентир.

 

п.с. Възможно е да има неточности в изложената информация понеже нямам експертност в областта на смазочните материали.

Та нека всеки сам си решава какво масло и от къде да си купава ... все пак нали е масло кво толкова пък и Приста също правят масла :D

Информация има много, но питам конкретно потребителите, които са споменали по-горе, че са доволни от дадено масло, как определят или разбират, че са доволни? Отварят и гледат двигателя вътре или той работи различно? Искам да разбера, защото до сега каквото и масло да съм слагал, никога не съм усещал разлика в работата на мотора (винаги е било в спецификация де, но не усещам никаква разлика между различни марки).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@gPaunov Сипването на каквото и да е масло отговарящо на Ауди спецификацията за каква кола се отнася ?

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/24/2019 at 4:36 PM, gPaunov said:

винаги е било в спецификация де

Това със спецификациите е като техническия преглед.

И ладата ще мине, и фолксвагена ще мине.....но това не ги прави еднакви. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно ми е доста сложен въпроса и се отказвам да чакам отговор. Но щом нямам отговор, нека да не се считат за релевантни и коментарите на хората, които не можаха да се аргументират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, нормално да няма обоснован отговор, защото такъв би могъл да бъде даден след лабораторни изследвания и т.н. Иначе на едни хора им пада разхода на масло, за други колата върви повече и те така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото не сЕди в хладилника на завет, като му пекне турбината се чуди дали да се изпари, дали да изгори и откъде да изтече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според това, което съм намерил се препоръчва масло със спецификация 504.00/507.00, пълна синтетика, най-добре 5w30 или евентуално 5w40. Аз на моя съм с 5w40 в момента.

 

Трябва да е пълна синтетика, а не да пише "syntethic technology", както е при някои, което не е синтетика (напук на логиката). 100% Syntetic би трябвало да е. Repsol и Motul имат добри варианти, Castrol изобщо не е лошо масло при условие, че е оригинално. На Repsol не знам да знам да има ментета, но предполагам, че вече и такива има. На Motul има има редовно, за Castrol да не говорим...то това е световно най-имитираното масло, а оригиналното изобщо не е лошо. Първата ми Alfa мъркаше с такова (от UK докарано от приятел), за разлика от уж много специалната Selenia, с която мотора тракаше по-гадно от дърт дизел на 800K.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 hours ago, Groober said:

при един и същ вискозитет на маслото как може да му падне разхода?

Сигурен ли си, че ако получиш "сложен" отговор ще можеш да го разбереш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@gPaunov Какво аргументиране очакваш да не мислиш, че някой е пращал масло за анализ или е длъжен да дава подоробни разяснения защо е избрал дадено масло.

Пък и добре, че сподели на каква кола си сипвал каквото и да е масло отговарящо на Ауди спецификацията ама както и да е.

 

@Veli_907 Ако маслото е от български доставчик 100% Synthetic в много случаи е пунта мара. Кой е въпросният Мотул, Репсол и Кастрол които са пълна синтетика ?

 

В заключение вземайте си масло от немско има досатъчно онлайн магазини продаващи истински масла, а не някакви бъркочи от Българските търгаши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа и от цял свят само в Германия били продавали масло,а в България слагали доматен сок в тубите :flehan:

Блажени са вярващите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко пъти е споменавано, че ментета специално за българския пазар никой няма интерес да прави.

Каквито немските ментета, такива и българските.

Но и никой не вярва, че маслото на метро от турция е същото, като на омникар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ментетата ок, но другото си остава, че всеки може да напише на тубата 100% синтетика, а реалността да е малко по различна. Поради липсата на контрол и регулации. 

 

В крайна сметка всеки сам си решава с какво масло да кара. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам дизел и не съм се задълбочавал кое масло е най-добре.

Налагало ми се е да купувам масло за дизелови автомобили за близки хора. Най-лесно ми е било да се пусна по течението и да купя Кастрол - казват, че оригиналното било такова.

Кастрола го купувам от Техко. Edge 5w30. На 4 автомобили - 3 броя 2.0 и един 3.0 съм сипал такова масло. При трите имаше драстична разлика при преминаване към друго масло. 4-тия още не е за смяна.

Дали маслото на Техко е същото, като ОЕМското никой без изследване не може да каже. Руснаците бяха източили маслото на чисто нова Шкода и при изследване беше излязло чист обикновен Кастрол.

За да напиша, че е хубаво да се пробва с Ravenol VMP, значи съм пробвал. От конкретното масло съм купил 45л и всичкото е сипано по коли. Като изключим две от тях, всички останали са дизели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 2 years later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...