Jump to content

Масло на 2.0тфси


kuhak

Recommended Posts

Здравейте колеги изчетох доста теми тук и в форума на vw но не можах да намеря точния отговор 

Дойде смяната на масло на въпросния двигател след дългите драми с маслена та помпа и т.н.

Колата е на 225к реални километра първи собственик съм в България покрай смяната на маслена та помпа съм сменил всички лагери (аксиални, основни, биелни) 

До сега карах колата с оригиналното масло което предлага ауди 5w40 но ме посъветваха и казаха че тва масло не е за мен и по добре да карам с 10w 40 или 15w50.. Та се чудя какво да му налея, мисля за мотул 10w60 понеже на предишните коли карах с мотул и съм много доволен. 

Какво е вашето мнение по въпроса? 

 

 

Пп: винаги сменям маслото на 8к км ако е от значение, цена не ме интересува. 

 

Редактирано от kuhak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масло с вискозитет 60 при 100 градуса е прекалено гъсто както през зимата така и през лятото, особено за мотор с VVT. Препоръчват 30 или 40.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кой те е посъветвал да караш с 15/50....ти на писта ли ще я караш тази кола? Ще я държиш постоянно в ""лютеницата"" ли?  Слагай 0/30 или 5/40, но каквото и да слагаш го сменяй най-много на 10к км. Зарежи ги тея лонг лайфове.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5w30 с технология lower HTHS (High Temperature High Shear) viscosity. Ще имаш бързо загряващ двигател и ниска консумация на масло. Също така оптимизиран разход на гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...