Jump to content

Всякакви въпроси за А8 D4/FACELIFT 2014-2016/


plamen sf

Recommended Posts

Преди 12 часа, P_PETKOV написа:

 

Е добре де, има го в А6, че и в А4...

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми добре ама A8 D4 макар и флагман си остава с MMI 3G plus до края на производство, докато А6 получава MIB2 с фейслифта през 2014, A4 с В9 през 2016 и т.н. За да е всичко точно MIB излиза първо в А3 през 2012. 

Накратко образно казано ексела си е казъл тежката дума и за това А8 D4 си остава с технологично остарялата MMI 3G Plus и те така 😉

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, но няма да ти хареса заигравката плюс цената. С една дума не си заслужава. 

 

https://as8.ru/forum/viewtopic.php?f=208&t=68854

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.10.2021 г. at 3:14, P_PETKOV написа:

Ми добре ама A8 D4 макар и флагман си остава с MMI 3G plus до края на производство, докато А6 получава MIB2 с фейслифта през 2014, A4 с В9 през 2016 и т.н. За да е всичко точно MIB излиза първо в А3 през 2012. 

Накратко образно казано ексела си е казъл тежката дума и за това А8 D4 си остава с технологично остарялата MMI 3G Plus и те така 😉

Ще търся да слагам Android Auto тогава. Благодаря за информацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Траян Атанасов препоръчвам ти CarPlay от тук и после да си го монтираш или ако си от София да ти помогна. https://www.android-car-dvd.de/collections/wireless-carplay-android-auto/products/wireless-apple-carplay-android-auto-mmi-interface-smart-box-for-audi-q2-q3-q5-q7-a1-a3-a4-a5-a6-c7-a7-a8-s5-s7-support-ios-airplay-mirrorlink-rear-view-camera аз си взех и съм много доволен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Варна съм, но гледам, че има много материали онлайн, как можеш сам да си го монтираш. Единственото, което ме притеснява е дали се губи някоя от функционалностите с този модул?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой сменял ли е oil screen и PCV Valve на 4.0 TFSI? Искам да го направя профилактично, на предната ми А8, която беше преди фейса също го направих, сега искам и на тази. Да ми препоръчате сервиз за това, че майстора ми изчезна :D

Редактирано от Траян Атанасов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги сменях в Порше Изток. При мен цедката се беше скъсала, което е по-добрия вариант от това да се запуши. Мисля, че към 2к ми взеха по спомен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина да се скъса е по-добрият вариант, няма какво толкова да стане, освен да ти гори масло. Ако се запуши става зле. D-bros ми обявиха 1600лв. при положение, че тоя PCV Valve Струва 400лв оригинален, работата е към 4-5 часа ми се вижда пак доста но...

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаше ми се направо да сложа тоя Kit : https://jhmotorsports.com/stainless-braided-turbo-oil-line-and-strainer-screen-relocation-kit-jhm-serviceable-for-tsb-2044640-on-c7-s6-s7-rs7-and-d4-a8-s8-4-0t.html за да предотвратя бъдещи проблеми. Накратко, изнася филтрирането на маслото за турбините, над мотора. Така е по-лесно за профилактика филтърчето. Не знам обаче кой в България може да ми го намери, доставка от САЩ ще отнеме над месец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш точно този кит нямаш друга опция освен поръчка от САЩ, дори през европейски дилър на JHM пак ще отнеме време.

GGBG доставят от САЩ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JHM ми отговориха, че доставката отнемала от 3 до 5 работни дни до Европа с FedEx. Нямам опит с поръчки от САЩ и този срок малко ме съмнява, може би имат в предвид доставка до техен дилър във Великобритания. Ще звъня по тунинг фирмите, дали не могат да намерят нещо подобно на по-близко разстояние.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно толкова време отнема до България - постоянно поръчвам разни работи от САЩ по FedEx. Ще мине обаче през митница и ако нямаш EORI ще отнеме малко повече време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е много добре, благодаря за информацията.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

28 minutes ago, Траян Атанасов said:

JHM ми отговориха, че доставката отнемала от 3 до 5 работни дни до Европа с FedEx. Нямам опит с поръчки от САЩ …

Миналата седмица имах поръчка от САЩ и с минаването на митницата беше у нас точно на петия ден (поръчка в събота, доставка в петък на обяд) с DHL - за 24 лв. те минават митница вместо теб и не се занимаваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за GGBG нали?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е добре, значи спокойно мога да си поръчам директно от JHM Motors

Редактирано от Траян Атанасов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също ако ти освобождават нещо от митница за първи път ще искат да им изпратиш няколко документа, включително и нотариално заверено пълномощно. Запази си сканирано копие, защото следващия път ще ти го искат пак, въпреки че вече го имат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Траян Атанасов написа:

предвид доставка до техен дилър във Великобритания.

 

През Английски дилър има голям шанс да се нашиеш двойно (поради факта, че англия вече не е част от ЕС над определена стойност се начислява мито и ДДС) ;)

Ако цената за доставка на JHM e разумна действай директно през тях.

 

Нещо подобно и тествано едва ли ще има по-добре играй на сигурно ;)

 

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
На 5.01.2021 г. at 9:37, CVT написа:

Специално за твоята кола (2013 г.):

 

Ляв: 4H0 907 541 B
Десен: 4H0 907 561 B

 

Номерата от тук: цък!

 

Здравейте - каква е разликата между   "4H0 907 541 B" и "4H0 907 541 А" ? Дали са заменяеми ?

Редактирано от svetlozar.ivanov@outlook.c
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колеги, някой с допълнителен багажник може ли да сподели какви греди и закрепващи лапи ползвате. Имам от allroad-a ми Thule багажник и греди и търся единствено лапи за сега. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Относно предходното ми запитване, успях да намеря греди които да пасват перфектно. Моделът е Yakima Flushbar S26YB, допълнително трябва да се закупят и планки К916W.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...