Jump to content

oil presure


daniel.ludkov

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам Б7 2.0tdi 140коня и днес ме сметна тази лампа минах около 20км и я оставих в сервиз. Светеше след около 1500 оборота. Въпроса ми е да се притеснявам ли много или да се моля да е от датчика. 

Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен едва ли е от датчика, по скоро е превъртял шестограма между маслената помпа и балансиращите валове. Минах през този проблем когато купих същото Ауди преди почти 4 години. Успех! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Софтуерно е заложено да светва след 2000 оборота.Обичайно първите жертви са турбина и разпределителен вал.

Редактирано от skorvod
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не колега никакви презнаци, изведнъж стана, което е супер странно, а по страното е, че загуби и спирачките когато светна лампата за маслото..... Колата е на реални 250 000 км. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.prospeed.bg/bg/blog/3/122

 

Това е едно от решенията, въпреки че ми се вижда малко скъпичко. При теб кофти се е получило и ще е доста по-скъпо, ако наистина е превъртял. Лошото е, че си я карал след като е светнала лампата. Пиши като имаш информация за щетите. 

Редактирано от DobrevST
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е счупено само това и до 800лв я оправим няма да е голяма мъка.... 

Но въпроса е че нямаше никакви предварителни симптоми. Колата за 12000хиляде километра не беше загубила въобще масло, понеже от както я имам минах толкова... Надявам се да не е станала голяма беля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шестограма превърта без никакви предварителни признаци. Когато вала не е директно зацепен, а е с верига и тя започне да превърта по зъбните колела се чуват шумове.

 

Преди 2 часа, daniel.ludkov написа:

ако е счупено само това и до 800лв я оправим няма да е голяма мъка.... 

Но въпроса е че нямаше никакви предварителни симптоми. Колата за 12000хиляде километра не беше загубила въобще масло, понеже от както я имам минах толкова... Надявам се да не е станала голяма беля

Загуба на масло от там няма как да има.Това е просто един привод (задвижване) на маслената помпа без който тя просто спира да работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен (B7 2005) имаше доста отчетлив шум и реших да сменя задвижването с верига с такова от по-новия модел - зъбни колела. Работата на мотора значително утихна. Карам вече 80K км. без проблем. Слабо място си е за 2.0 ТДИ надлъжните двигатели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен шум преди и след като светна лампата нямаше.. Ако е чупила всичко това, не се ли променя шума на двигателя? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опити с този механизъм не е добре да се правят. Най-добре карай колата на майстор с пътна помощ да се види какво става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 16клапановите , се чува металически шум от верига. 

При 8 клапановите , задвижването е със зъбни колела ии няма признаци.

600лв и ти я преправят както 1.9тди пд. Има шанс да не си скапал нищо .

Много майстори могат да решат да те обуят хубаво , затова потърси и още 1 мнение . Това е моят съвет. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Svetliu90 написа:

При 16клапановите , се чува металически шум от верига. 

При 8 клапановите , задвижването е със зъбни колела ии няма признаци.

 

Шестостена превърта без особенни признаци и при 8V и 16V.  Проблема с веригата е съвсем отделен дефект, който за жалост пак оставя мотора без масленна помпа.Между другото има и 8V  с верига. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен лично (16V BLB) шестостена и леглото му бяха в отлично състояние. От друга страна , зъбното колело което е на маслената помпа , беше доста износено . 

Не кзавам , че веригата се износва преди шестостена. Може би зависи от маслото и стила на шофиране..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...