Jump to content

Проблем с Ауди а4 при топъл двигател.


kristtian

Recommended Posts

Здравейте,

 

първо искам да кажа , че не разбирам много от коли както се казва знам само как да сменям базовите неща, и предварително се извинявам ако не изполвам правилната фразеология.

 

Имам Ауди а4 1.9 ТДИ. 2003. Имам 2 въпроса:

 

1. Когато колата е топла (90 градуса) има моменти като я изключа и след 1,2 минутки пак се опитам да я запаля да има едно треперене на колата и понякога не иска да запали. Това никога не ми се е случвало когато е студена колата а само като е топла някакви идей защо може да се получава това?

 

2. Другият ми въпрос е колко време е необходимо на двигателят да загрее до 90 градуса? До преди 2 месеца когато времето беше по-топло на колата и трябваше около 25 минутки докато стигне 90 градуса. Сега след като времето е по-студено дори и 45 минути не и стигат докато загрее. Доколкото знам винаги 90 градуса са най-оптималните градуси за повечето коли и тогава работи най-добре?

 

Нека споделя с вас нещо колата ми беше на сервиз преди 5 месеца и там ми казха някой интересни неща като например, че колата ми изобщо НЕ Е имала самият датчик за температурата , тогава също ми правеше впечатление , че колата не отива до 90 градуса, но не разбирах и след това ми сложиха датчика и нямах проблем.

 

Благодаря ви. 😊

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ще намеря къде и ще я заведа на диагностика. Колко пари струва това нещо горе долу? 

 

Също така има ли вероятност да е от температурният датчик на охладителната система?

Редактирано от kristtian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...