Jump to content

Ретрофит на AutoHold Audi a 4 2013


Pharmacist

Recommended Posts

Здравейте, дали някои е наясно възможно ли е да се извърши такава операция и какво е нужно. Колата е мултитроник с електрическа ръчна спирачка, но много би ме се искало да има и асистент за наклон.

 

Благодаря за отговора!

Редактирано от Pharmacist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не съм много наясно в какво се състои този Хил асист, но ако ме мързи да стоя на спирачката и да балансирам с газта, активирам ръчната и, когато подам газ, колата отлепя и освобождава ръчната. Няма залитане назад, съвсем стабилно потегляне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, горе долу това, което описваш, но само, че автоматично при наклон го прави.

Изпратено от моят ASUS_X008D с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи малко вероятно, но ако го има заложено, но не е активирано остава само да се активира. Иначе остава моя начин, но пак за да сработи така, трябва да е указано на колата да освобождава ръчната без натиск на крачната... някакви такива зависимости...  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен си е хубава екстра! Ползвам я и градски условия (моята е с ръчни скорости) достатъчно е да спре колата и тя вече се активира (държи спирачките вместо ръчната) после пак само даваш газ и тръгваш. И да може да се ползва както каза и колегата по- горе и ръчната. Разликата е че не пипаш нищо. При мен  ръчната освобождава автоматично иска само сложен колан на шофьора. Не занам дали е заради хил асистънса. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам развитие по въпроса намерих в e-bay Една компания от Германия и поръчах кит, за 220 лв. Като дойде ще видим какъв ще е резултат ще пиша като всичко е готово.

Това е линка:

https://www.ebay.com/itm/Audi-A4-8K-B8-Hill-Hold-Berganfahrassistent-Car-Hold-Retrofit-Package/293270104031?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни си софтуерно "light" версията по-добре и не се занимавай, върши работа за големи наклони като естакадите по моловете и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ами вече съм го платил, така че ще го изчакам ако знаех, че има друг вариант може би, щях да изчакам, но паркинга в блока е под наклон и зимата е доста некомфортно. Ще го монтират в сервиз мен не ме бива в тази част.

Изпратено от моят ASUS_X008D с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално тая система е за кратко спиране (до 10мин. После автоматично включва ръчната!) Да се има в предвид. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...