Jump to content

Монтаж на ел седалки от s4


Deeper

Recommended Posts

Здравейте. Интересува ме от къде най близо да взема захранването. Моят автомобил не е с ел седалки. Седалките са Рекаро от s4. Благодаря.

Редактирано от Deeper
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще можеш е така да сложиш 12v и нещата да тръгнат .... По скоро някакво управление да има

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, Fireblood написа:

Да, определено не е "ей така"!

ОК, ако знаеш как е обясни. 
Седалките не са с мемори. Не виждам причина да не тръгнат, но след като си по запознат обясни. 

преди 59 минути, FanatikaTm написа:

Тея ел седалки ще са свързани с модул няма кк е така на ти 12 волта и работи

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 

Какъв модул бре? Подгрева идва от у-то на климатика, остава задвижването само да подкарам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуска се 12в и минават през термобушон, но не си спомням колко ампера беше. Ако няма да слагаш мемори (което е доста трудоемко) ще стане! Ако искаш да светят и лампите в краката, теябва да се вържат отделно към модула под шофьорската седалка. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко си е в седалката, отдолу са релетата(поне при а6) трябва ти 12V  от клема 30 през 10-15ампера бушон и тръгва всичко. Имаш "дебели" един плюс червен и един кафяв минус. Вече за погряването и осветлението е друго, там се пускат още кабели.

Това за термо бушоните е за стъклата...като замръзнат да не гори инсталацията.

Редактирано от Malkata bulka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Насочи ме към въпросната клема 30. 
Сега не искам да подкарвам подгрева и осветлението, защото ще пътувам с тази кола до България. Важно ми е само да подкарам седалките да се движат. Другото ще го свърша когато се прибера :)

https://www.facebook.com/marketplace/item/2516935201872236/

Ето ги и седалките. Предполагам, висящата букса която се вижда на една от снимката е захранващата?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При бушоното табло има +през контакт. Това е клема 30. Има дебел кабел , той захранва цялаТА шина,(взимаш мултицета и почваш да мериш на кой  дебел кабел има ток през контакт...мисля бяха ТРИ(постоянен плюс клема 15, плюс през контакт клема 30) и още накакъв през първо положение на ключа пак в силов).  на тая шина се захващат едните крачета на бушоните (трябяа да намериш твоята шина, че и те са ТРИ), другите са към консуматорите. Има оригинално място за тоя бушон , който трябва да добавиш, ама трябва ел. схема,  кофти ако  е общ с някой друг консуматор и трябва да се  вържеш към кабела който вече е там. Иначе ако е свободно мястото(трябва да от отключиш едни розови щракалки)  и да сложиш клемичка за бушон, който да е към тая шина(кл 30) и имаш вече захранване след като сложиш бушона. Минуса в някадв на обща клема 6мм кафяв където и да го вържеш към купето..(има места звезди с много кафяви кабели) няма значение.

П.П.  буксата, тя е за релетата за моторчетата

П.П.П

Можеш да вържеш бушона  на шината без контакт.(червен дебел кабел захранващ шината в бушоното табло) и ще работят без контакт). Само  свали бушоното табло и разгледай добре кое къде захранва шините. Да не се вържеш през консуматор...на някой слаб кабел.

Или си намери схема от елсата. Там има номер на бушон.

 

Редактирано от Malkata bulka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Malkata bulka написа:

При бушоното табло има +през контакт. Това е клема 30. 

Благодарско. Надявам се да се оправя :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Захранването за движението на седалките не минава през "контакт" - в заводски вариант реглажа работи винаги, без значение контакт, без контакт, запалена, изгасена, заключена... По-скоро да се търси терминал 15(постоянен +)

Редактирано от GRUEL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помагайте. Стигнах до тук. Не знам как да прехвърля шината от ръчната седалка и дали това ще е достатъчно. Опитах се да извадя въпросните шини, но не мога. Ще стане ли само с тях или трябва нещо допълнително?

IMG_20191108_140445980_HDR.jpg

Редактирано от Deeper
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.11.2019 г. at 9:13, GRUEL написа:

Захранването за движението на седалките не минава през "контакт" - в заводски вариант реглажа работи винаги, без значение контакт, без контакт, запалена, изгасена, заключена... По-скоро да се търси терминал 15(постоянен +)

Така е, заради логиката да си местиш седалката докато няма ключ в колата, което е безсмислено.  И даже при залепване на някое бутонче или реле е даже опасно.

Редактирано от Malkata bulka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подадох им захранване от оригиналните букси под седалките и тръгнаха. Сега си блъскам главата, дали тези седалки са от s4 и защо захватите им отдолу са различни. Как да разкача старите шини и да ги пробвам дали ще станат. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях написал дали си сигурен от какво точно са седалките, ама после се усетих, че ги монтираш на мястото на механични и го изтрих...Доколкото знам в случая се махат крепежите за механичната седалка, пробива се дупка през пода и се хваща с-ковата седалка с по-голям болт, ама....дали не беше за б5 това ?!? ;(

П.П. И все пак - сигурен ли си, че са от с4 б6/7?

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поразително ми приличат на седалки от а6, слагах същите, ама може и да се бъркам от снимката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези седалки не са за б6/7.. и според мен са за б5. Поне такива седалкив бг като че ли се търсеха, така че не е пълна загубата.


Дано има положително развитие темата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако не успея да ги монтирам ги оставям тук. Имам по малко от седмица докато се прибера и нямам физическата възможност да се занимавам с преправяне. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...