Jump to content

Upgrade на MMI 2G и на навигацията ѝ с алтернативна мултимедия с Андроид


VBI

Recommended Posts

Днес свалих дисплея и махнах транспортното фолио, вижда се доста по-добре и изчезнаха гадните балончета въздух на дисплея. Остава да свържа камерата за задния ход директно към мултимедията - оставили са оригинален конектор, където да се закачи коаксиалния кабел от Head Unit-a на MMI. Трябва пак да сваля жабката за тази цел, но ще изчакам някой по-топъл ден.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,  Чудя се колко са навитите да закупят медиата, тъй като аз нямам опит в online пазаруването, ще разпитам да се включа към някого. Aval ще ги ползвам за инсталацията, че нещо не ме бива в тези неща. Пример не успях да си сваля сам предната броня, за да стигна до левият фар, за да запоя един проводник и така да си оправя проблема със завиващите фарове и ходих в сервиз за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sa6o977: какво стана колега? Монтирахте ли я?

Ще излезе някъде 800/900лв по мои сметки, ако човек сам си я монтира. Получаваш пълна интеграция, голям дисплей, всякакви приложения, ауди, видео и наистина това  обесмисля всякакви ами,  mr12volt, apple tv и прочие. Доста се замислям и аз вече, дайте да направим една среща на 4F-ки някъде в София и да я разгледаме и на живо, тъкмо ще се запознаем и ще пием по кафе :)

 

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да предложи интернет радио за Андроид, което да е удобно за използване? Мисля да си кача някакво на мултимедията, но се чудя какво да сложа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е отличен въпрос и предполагам че питаш главно за български радиа. Има доста приложения в Ап-стора като Bulgaria Radio Stations Online (цък!). Ако обаче те дразнят поп-ъп рекламите, можеш да инсталираш Хром и направо да ги пускаш през сайта на Предавател:

 

https://www.predavatel.com/bg/live/

 

Можеш да си ги "букмаркнеш" през Хром така че всяка станция която ти харесва да се появява като иконка на самия хоум-скрийн.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bulgaria Radio Stations online го инсталирах обаче са доста рекламите, иначе работи добре, открива си сам радиата и се избират лесно.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорих и аз с Китаеца,човека даде оферта 369$ устройството MMI3G  и 70$ доставка ,мисля март/април да скачам...

Редактирано от sunshai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, sunshai написа:

 

покажи го за 3Gто

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Цитирането на предходно мнение е в разрез с правилата на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, sunshai написа:

Говорих и аз с Китаеца,човека даде оферта 369$ устройството MMI3G  и 70$ доставка ,мисля март/април да скачам...

 

Поръчвай го още сега, че до април я камилата, я камиларя!

 

Цък! 😆

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да си свържа камерата за заден ход директно в новата мултимедия. Мислех, че само ще извадя кабела от Head Unit на MMI и ще го бодна в конектора на мултимедията, но се получи греда. Кабела е къс и не стига и също така конектора на мултимедията е чинч  - тоест ще трябва кабел fakra male към мъжки чинч и трябва да е дълъг около 35см кабел за да ги свържа. Нещо в наши сайтове и онлайн магазини не намирам такъв - ако някой се сеща откъде може да се купи без да се чака много ще се радвам да сподели.

Редактирано от VBI
Допълване на информация
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това принципно не е проблем защото камерата си работи по оригиналния начин и излиза в MMI. Просто исках да я вържа като неоригинална директно в новата мултимедия. Така че ако в момента ти работи камерата за заден ход ще продължи да работи и с новата мултимедия. Вече ако досега не си имал камера за заден ход и ще слагаш допълнително така или иначе ще трябва да прекарваш нов кабел, който да включиш в новата мултимедия.

Аз просто мислех да мина по мързеливия начин и да ползвам вече съществуващия коаксиален кабел между Head Unit-a и TV tuner-a, който имам фабрично. Затова ще ми се наложи да ползвам допълнителен кабел с мъжки fakra и чинч от другата страна.

 

Редактирано от VBI
Допълване на информация
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос към колегите които вече имат тази мултимедия: някой случайно да е пробвал дали работи с външна Bluetooth (или Wi-Fi донгъл) клавиатурка + тракпад? Гледам че има голям избор даже и за размера който ще се събере в подлакътника: цък!цък!цък! и цък!

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е добра идея, но не съм пробвал - нямам блутут клавиатура за проба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам такава (от калъфа на айпад минито). Вижда я, обаче не иска да се свърже с нея. Не знам дали е защото Адроида ми е версия 4.4, или защото клавиатурата е за айпад.

 

product_9705.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би и заради двете - може да опиташ да я свържеш с Андроид телефон с по-висока версия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчетох цялата тема с огромен интерес и ви се радвам от сърце (шапка свалям на китайците с тия мултимедии и с всичко друго което правят, направиха възможно обикновенните хора да се докоснат до технологии които иначе щяхме само да гледаме в нета), аз също сложих скоро мултимедия с андроид (ако имаше с ИОС щеше вече да е божествено, :) :) :) ) на БМВ-то и съм страшно доволен, удря в земята оригиналните такива, поръчах си сензори за следене на налягането в гумите и ги чакам и тях пак за андроид! Живи и здрави!

п.п. Да се радваме и възползваме докато можем, защото все ми се струва, че на световните корпорации това не им харесва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, CVT написа:

 

Има два варианта, при единия датчиците са самите капачки на вентилите, при другия вариант датчиците са самите вентили.

https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6e6d4c4dAjfwf4&orderId=8008562148005876&productId=33029798870

за около 35 лв си следиш налягането и температурата във всяко колело.

Редактирано от VBI
Цитирането на предходно мнение е в разрез с правилата на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.01.2020 г. at 12:33, sa6o977 написа:

@VBI аз си пазаря от тях , и верно са добре заредени.Сега се сетих ,ще проверя и в Конрад.

За запояването ще дам на брат ми,той има машинка за заварки и запояване на очила,смятам че ще се получи.

Купи си кабел с мъжки чинч от едната страна и мъжка fakra от другата страна. Мултимедията има отделен женски чинч куплунг за камерата (жълт), така, че би могло да се свърже директно ако камерата е афтермаркет. Ще го пробвам при първа възможност.

 

Иначе има и четворен fakra куплунг за закачане на 4-ри камери - предна, задна, лява и дясна. Ако се ползва този куплунг трябва да се монтират 4 камери.

Изглежда така:

 

IMG_20200125_205502.jpg

Редактирано от VBI
Допълване на информация
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ще ти трябва кабел male fakra към мъжки чинч за да се свърже директно към мултимедията. Успя ли да монтираш твоята?

Редактирано от VBI
Допълване на информация
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@VBI още не съм, че много работа излезе ще гледам през седмицата някоя вечер да я монтирам че нямам търпение вече

Редактирано от sa6o977
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...