Jump to content

Upgrade на MMI 2G и на навигацията ѝ с алтернативна мултимедия с Андроид


VBI

Recommended Posts

On 2/23/2020 at 12:11 PM, VBI said:

Търся хубава офлайн навигация, която да поддържа трафик, камери за скорост, да има хубав интерфейс, да рутира отлично. Ако е платена да има възможност като се закупи еднократно да могат да се ползват картите, без да се налага плащане на годишен абонамент.

 try: maps.me

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега ползвам Waze за онлайн и Here като офлайн навигация, но ще пробвам и maps.me.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ZoSo maps.me няма Български език за навигиране за съжаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Още една гъзарийка за андроидаджиите: уеб камера при мотора! 😆

 

Тази идея ми се върти в главата от няколко дена и днес ми остана време да направя първата проба. Намерих и доста подходяща камера за 40 лева: цък! Тя работи веднага след като се включи в USB порта на мултимедията със всякакви приложения от Плей стора. Също има 4 леда, яркостта на които се контролира от една врътка на самия кабел. Мисля да я монтирам да гледа към ремъка и перката на радиатора. Не знам обаче колко време ще издържи на високата температура, но ще пробвам.

 

Ето първия тест, пробно съм я затъкнал между два маркуча:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, да се включа и аз в темата, която следвам от самото начало с интерес. Харесах си следните два модела, който в общи линии са еднакви с разликата че първия има AppleCar play вграден, а втория иска допълнителен донгъл. Като добавим донгъла в цената на втория с доставката разликата между тях е под $20. Ще се радвам на допълнителни мнения. Говорим за А4 2009г.:
1. https://m.alibaba.com/product/1600066512212/IOKONE-Top-selling-OEM-8-8.html?__sceneInfo=%7B%22type%22:%22appDetailShare%22,%22data%22:%7B%22filterKey%22:%227.8.2_share%22,%22cacheTime%22:%221800000%22%7D%7D
2. https://m.alibaba.com/product/1600059024311/KANOR-8-8inch-8-core-4.html?__sceneInfo=%7B%22type%22:%22appDetailShare%22,%22data%22:%7B%22filterKey%22:%227.8.2_share%22,%22cacheTime%22:%221800000%22%7D%7D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен първия (IOKONE), щом е в комплект с всичко, което е необходимо. Единствено не ми харесва, че е с Андроид 10 защото малко е бъгав, но едва ли ще е проблем за такъв тип устройства.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 9/14/2020 at 10:00 AM, Silver Arrow said:

Здравейте колеги, да се включа и аз в темата, която следвам от самото начало с интерес. Харесах си следните два модела, който в общи линии са еднакви с разликата че първия има AppleCar play вграден, а втория иска допълнителен донгъл. Като добавим донгъла в цената на втория с доставката разликата между тях е под $20. Ще се радвам на допълнителни мнения. Говорим за А4 2009г.:
1. https://m.alibaba.com/product/1600066512212/IOKONE-Top-selling-OEM-8-8.html?__sceneInfo=%7B%22type%22:%22appDetailShare%22,%22data%22:%7B%22filterKey%22:%227.8.2_share%22,%22cacheTime%22:%221800000%22%7D%7D
2. https://m.alibaba.com/product/1600059024311/KANOR-8-8inch-8-core-4.html?__sceneInfo=%7B%22type%22:%22appDetailShare%22,%22data%22:%7B%22filterKey%22:%227.8.2_share%22,%22cacheTime%22:%221800000%22%7D%7D


Sent from my iPhone using Tapatalk

За б8-ца ли искаш да си купиш? Погледни в б8 подфорума, там има тема в която сме дъвкали кое си заслужава и най-важното го ползваме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@soult@ker Колега ако говорим за тази тема: "Wireless Android/Carplay устройство за MMI 3GH", нея съм я прочел два пъти, но тук говорим за MMI 2G, а това мисля е от съществена разлика. Ако има друга тема, където се говори за 8.8 inch Android media поставяна на B8 с MMI 2G HIGH, моля да споделиш линк? Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Андроидните мултимедии за А4 Б8 и за тези A6 4F са почти същите, така че тази тема е най-близката при липса на отделна тема за А4 Б8.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 14.09.2020 г. at 9:47, VBI написа:

Интересна идея :) .

 

Днес я монтирах, обаче камерата изгоря 15 минути след като мотора достигна 90 градуса. 😆

Утре ще купувам друга обаче мисля да я прекъсна с ключ, така че да я включвам само за малко.

 

P.S. Оказа се че не е изгоряла, а просто прегряла. Сега си работи. Ето клипче от днес в движение преди да прегрее:

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да е субективна преценката заради ъгъла и позицията на камерата, но на пръв поглед ми се стори, че доста мърда мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, малко заблуждава. Дебелината на пистовия ремък е 2,5 см, така че мърда с около сантиметър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога сигурно би имало смисъл да видиш какво става там, но постоянна камера ми се струва странно.

 

Аз съм си мислел нещо такова, но исках да гледам как се движат клапите в различните режими. Също и като имах някакъв пушек при мотора. Сигурно още го има понякога, но не го мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT Добре е станало, но не знам колко време ще издържи камерата при тези големи температурни амплитуди и вибрации. Хубаво би било да е по-широкоъгълна и може би да е монтирана отгоре, а не отстрани за да се виждат повече неща отпред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вибрациите не са проблем - в камерата няма никаква механика. Температурата обаче е и за сега решението е външен бутон с лампичка с който я включвам от купето само за 10, най-много 20 секунди. Пробвах днес и на загрял двигател - няма проблем с толкова кратко време работа. Иначе постоянно да работи беше лоша идея - може да направи голяма беля ако се запали след като прегрее.

 

Относно широчината на ъгъла - не знам какво друго би било интересно за гледане. Това са единствените неща при мотора които се виждат да се въртят.

 

488180772_20200929_1633061.thumb.jpg.000626141c919be91bc2e93276a38a87.jpg

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Не е точно тук мястото, но понеже това е най-обширната тема за 2G реших да питам тук за което предварително се извинявам. Има ли колега с монтиран такъв интерфейс https://car-solutions.com/en/video-interface-for-audi-with-mmi-2g-head-unit-with-external-touch-screen-support/  и евентуално какви са отзивите. Като цяло не ми се занимава с подмяна на цялата медия. Единственото което търся е видео и звук. Прочетох описанието на въпросния интерфейс, но не ми стана ясно единствено къде трябва да се свърже за да изкара звук.  Може и аз да пропускам нещо. Колата е Б8

 

 Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Такааа, вчера пристигна и моята медиа най-накрая. След обяд почнах да разглобявам централната конзола, но се натъкнах на следния проблем: след като свалих дисплея, управлението на климатика и чейнджъра се оказа, че буксите отзад са съвсем различни с две думи изобщо няма къде да се включи основната "квадратна" букса от снопа кабели. Въпроса ми към тези, които вече са монтирали на MMI 2G имахте ли място за тази "квадратна" букса или просто кабелите, които са ми пратили не са правилните? Може би въпреки, че и двете коли са с MMI 2G все пак има разлики в Head Unit-a при А6 и А4 (В8)! Всякаква инфо е от помощ, вече писах на съпорта и чакам да проверят къде е разминаването. На снимка 1. е "квадратната" букса на Андроида, на 2. и 3. е буксата на дисплея и другия край към Head Unit-a, а на последната е средната конзола. Пускам и видео, за да стане по-ясно как изглежда моята система в колата. Тук монтират CarPlay, но това няма значение всичко друго е като при мен:

IMG_6696.JPG

IMG_6682.JPG

IMG_6686.JPG

cd changer.jpg

Редактирано от Silver Arrow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи да уточним с не-мобилния линк:

https://www.alibaba.com/product-detail/IOKONE-Top-selling-OEM-8-8_1600066512212.html?spm=a2700.galleryofferlist.normal_offer.d_title.352b7000B2ofEc

 

Ако устройството поддържа повече от една аудио конфигурация, понякога изпращат още една букса и кабел, които не се използват. Просто им излиза по-евтино отколкото да поддържат две разновидности на целия продукт. При моята мултимедия за Б7-цата ситуацията беше точно такава, което ми донесе допълнително объркване. Не знам как стои ситуацията при теб, но провери да не е точно това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Silver Arrow Пратили са ти кабели за 3G вместо за 2G. Моите на на колата на оригиналния дисплей на MMI 2G са същите като твоите (както и на всеки с MMI 2G). Просто китайците са объркали кабела и трябва да ти пратят нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така предположих и аз, но понеже няколко пъти им казах, че е 2G както и снимки пращах яко се учудих да сбъркат. Писах им в петък, но не отговориха къде е разминаването и за това чакам днес да видим какво ще измислят великите китайски инженери.
п. п. Имаш ли случайно снимка на твоите кабели да ги видя как изглеждат (може и линк от нета). Благодаря!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Драмата продължава, снимах букси и кабели, пращах им и пак се чудят какво да правят. Искат да ги изчакам да намерят същата А4 с MMI 2G да тестват и тогава да ми пратят кабелите. Колега имаш ли някакви снимки от инсталацията на твоята медия, вече се чудя тези китайчета дали въобще имат идея какво се случва? Уж медията им става за 2G и 3G, а се чудят една седмица какво да правят.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...