Jump to content

Upgrade на MMI 2G и на навигацията ѝ с алтернативна мултимедия с Андроид


VBI

Recommended Posts

@Silver Arrow Снимки от инсталацията има в темата, иначе тези мултимедии стават за MMI 2G и MMI 3G, но се различават по  кабелите. В твоя случай са пратили кабели за MMI 3G вместо за MMI 2G.

 

Пиши им да ти изпратят снимки на двата вида кабели за да им кажеш от кой тип е твоя.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Днес китайците ми писаха най-накрая и се извиниха, но не могат да ми намерят кабели за тази медия и моята конфигурация на колата. Искат да им пратя обратно всичко. Ако има някой от форума, който иска да си монтира такава и не си е поръчал може да ми пише или да ми се обади ще я продам за същите пари, които съм я взел не търся печалба. Медията е чисто нова така и не започнах монтажа, по-горе има снимки на всичко, става за А4 и за А6 само за моята конфигурация на А4 с CD чейнджър НЕ СТАВА!!! Ще им поръчам на китайците нова рамка за А6 ако има колега с такава желаещ да я вземе, ако не, след няколко дни я пращам за Китай! Колега @VBI явно те задминах по каръщина, супер много ме е яд, ти имаше доста перипети, но накрая всичко си дойде на място, а аз даже не започнах монтажа...

 

п.п. Пишете на ЛС или на тел. 0898 735 385 - Милен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко след дъжд качулка, но ще ти кажа какъв е проблема. Никога не поръчвай нещо от Алито или Али Баба ако продукта няма нито една продажба. Това е твоя линк:

 

https://www.alibaba.com/product-detail/IOKONE-Top-selling-OEM-8-8_1600066512212.html

 

Под "Транзакции" си само ти:

 

Transactions.png.7e786b6da81ff0e8b8a8f31837bd026d.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега @CVT, aз транзакциите ги погледнах, но тези в дясно общия брой не конкретно за този продукт. Както и да е де, но мисля не продажбите са проблема, а специфичната комбинация на оборудването на моята кола. Масово предлагат за Concert, Symphony и други обикновенни аудио системи на Ауди, дори за "червения" дисплей стават, но за CD чейнджър не стават... Нямам идея по каква причина при положение, че оригинално има цветен дисплей, телефон, навигация, камера за обратно виждане с подвижна графика, AMI поддържащ USB и т.н.

screen.jpg

Screenshot_ Navivox 8 8.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам питане за Mitsubishi Eclipse Cross 2020 Instyle ниво, поддържа явно само Android Auto - успешно го тествах, а ми трябва да вържа iPhone с Car Play или screen mirror?

Има ли устройство, което симулира, че включеният iPhone е андроид? :)

@CVT тази джаджа, която си дал - пише, че не тръгва на оригинален дисплей. Иначе изглежда като точната джаджа за целта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джаджата (цък!) ти дава CarPlay и AndroidAuto по кабел, но е за пълна Андроидна мултимедия, а не просто мултимедия която поддържа AndroidAuto. Мултимедията трябва да има USB порт и да е рутната, за да може да върти това приложение: http://121.40.123.198:8080/AutoKit/AutoKit.apk

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Някой който има андроидска мултимедия може ли да сподели с какъв плеър слуша музика? Default плеъра на мултимедията в тази тема,която и аз имам, е много зле,поне за мен. Не се вижда следваща и предходна песен и навигацията в менюто поне за мен е неудобна. Инсталирах AIMP, но когато изгася колата да кажем за 10-15 минути до магазина, като се върна се оказва че плеъра не е спрял а е продължавал да си върти песните...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно плейърите които идват с мултимедията са най за предпочитане, защото работят с врътките на волана и се изгасят когато трябва. Иначе да сменяш песни в движение от тъч екрана е неудобно. Защо ти е да виждаш следващата песен? Като стане настояща, ако не ти хареса я прескачаш.

 

Иначе този плейър много ме кефи визуално и се вижда коя е предишната и следващата песен (суайп от дясно), но не поддържа врътките на волана: (линк!)

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, CVT написа:

Защо ти е да виждаш следващата песен?

Търся визия до оригиналната,която ми харесваше. Не искам докато шофирам и да мисля за това каква песен е след 3-4 песни и да цъкам постоянно бутона докато почни това което ми харесва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно - искаш най-простото - да ги показва както са сложени в папката. Има доста такива: цък!

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си ползвам оригиналния, интегриран е отлично с мултимедията и се спира автоматично, когато не се ползва. Ако се слага афтермаркет може да не спре автоматично и да държи мултимедията "будна" и съответно да почне да черпи доста ток от акумулатора. Така, че ако се слага друг плейър трябва да се внимава дали ще спира или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега просто разучавам мултимедията. Пролетта след тези проблеми с инсталацията не остана време да я разуча и да си я направя както ми е удобно. 6 месеца бях на рейс и сега имам време да си я персонализирам. Някой ползва ли различни Launcher-и от оригиналните? Днес пробвах CarWebGuru и май ми хареса.

IMG_20201215_175556-1000.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналния лаунчер показва отворена врата, капак и други неща. Не знам ако се сложи друг дали ще превключва AUX-a и звука от MMI към мултимедията и обратно. Също така CAN командите, които изпълнява от колата не знам дали са вградени в оригиналния лаунчер или са отделен service. Ако са вградени в оригиналния няма да работят с новия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този който пробвах превключва AUX-а, но аз не ползвам MOST адаптера от оригиналния комплект след проблемите при инсталацията. Нямаше време да пробвам всичко снощи като инсталирах този CarWebGuru,но и на оригиналния ако слушаш радио и не си в основния екран не виждаш индикация за отворена врата,тя си излиза на FIS дисплея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз при мен съм го направил ако си на екрана на MMI след 1 минута автоматично да се връща на основния екран с колата и въртящото меню. Иначе лаунчера, който си показал изглежда доста добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

@VBIМисля че някъде беше писал,че си направил като влезеш в колата да ти се включва автоматично WiFi hot spot-а. Как го направи,че вече няколко дена се мъча и не става? Само от телефона ли се променят настрийки или и на мултимедията нещ се пипа? И дали има значение какъв е телефона?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става с това приложение: цък!

 

Инсталираш го в телефона и го конфигурираш по следния начин:

 

Screenshot_20210111-203530_MacroDroid.thumb.jpg.0921eaae56a17a31b2155c038af636f0.jpg

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По Стар ми е телефона,Huawei Mate 9 Android 9. Трябва да направя Flow като това което си постнал или това е примерно...Телефона ми се връзва автоматично с блутут за оригиналния модул на колата,не към този на мултимедията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах го днес в реални условия и работи като пушка. Снощи беше само проба с едни Bluetooth слушалки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@lavatrice Точно с MacroDroid съм го направил и работи чудесно - късно видях, че си писал, можех да ти пратя готовите макрос-и да ги импортнеш. Важното е, че си се оправил. Реално при мен макросите са два - единия пуска хотспот-а при свързване към блутута на колата, а другия го спира като изгасиш мултимедията (откачане блутута). Добавил съм и рингтон при всяко свързване/разпадане на връзката с блутута на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...