Jump to content

Upgrade на MMI 2G и на навигацията ѝ с алтернативна мултимедия с Андроид


VBI

Recommended Posts

Точно тук е огромното предимство че е Андроид. Имаш нещо подобно само за още ~100 лева: цък!

 

Бюджетно решение: ELM327 + Torque: ~10 лева: цък!

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като дойде и го монтирам ще пиша. Благодаря на @CVT, че ме насочи към такъв тип мултимедия защото специално за А6/4Ф не бях виждал досега в интернет нещо което да е специално за модела. Иначе аз имам Bluetooth ELM327 dongle, а мултимедията също има Bluetooth, така че ще мога да го изкарам на дисплея :) .

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 minutes ago, CVT said:

Точно тук е огромното предимство че е Андроид. Имаш нещо подобно само за още ~100 лева: цък!

мда, с obdeleven като допълнение, ще заспи всичко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, VBI написа:

Да, оригиналните функции на MMI се запазват от централната конзола, като новите функции се управляват през тъчскрийн-а. Поне такава е информацията от продавача като си писахме преди покупката. Като дойде ще видим със сигурност. Моята кола е с MMI 2G.

Като го направиш,пиши дали е доволно и какви пари стъпва всичко.Искам и аз да направя тая гимнастика ако си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@VBI Ще го пробвам твоя seller дали може да потвърди, че ще работи и с 3G High. Ако отговорът е "ДА" мисля и аз да се хвърлям :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя Андроид на Б7-цата го взех преди 4 години от британския иБей. Първо го изпратиха от Хонконг до УК и после до БГ, така че тук не мина през митница:

 

Цитат

Please note:

1. this is a Combined transport, firstly from China to UK by SFC shipping company, then from UK to Destination by Parcelforce.


Година по-късно си поръчах и ТВ тунера който струваше 60 долара. Той пък пристигна директно от Хонконг по най-обикновената поща и пак нямаше митница. Най-вероятно са писали че струва под 20 евро (или колкото там беше минимума).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Laziana86 Най-добре е да пишеш директно на продавача, иска снимка на текущата мултимедия и коя версия е - иначе може да стане грешка.

 

В петък го изпратиха по DHL дано няма проблеми с митница.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз сега водя комуникация с един продавач от алибабата и той ми иска снимка на таблото и мултимедията. Чакам да отговори дали ще работи всичко. Само дето гледам, че има такива андроид мултимедии за 600 лева, но има и за 1000 и за 1200. По-скъпите мисля, че предлагат повече екстри и бързина...не съм сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си много на ясно, сложи линк преди да я поръчаш, за да погледнат повече хора. Не би трябвало цената да варира толкова ако гледаш само тези които са предназначени специално за твоя модел Ауди.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://upsztec.en.alibaba.com/product/62408986129-804445145/Android_7_1system_car_Multimedia_DVD_for_AUDI_A6_2010_2011_RAM4_32GB_with_GPS_Navigation_Wifi.html?spm=a2700.12243863.0.0.2ce83e5f9gyQHg

 

Тази гледам. Човека преди малко отговори, че е съвместима с моя модел и версия на мултимедията и т.н.

348 долари без доставка, което е 620 лева. С доставката да стъпи на 700 горе долу. А в същото време се предлагат мултимедии със същия дизайн, но излизат към 1000, че и нещо отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е същия търговец от който купих моята, но както виждаш годината на колата трябва да е след 2010.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, P_PETKOV написа:

 

Колега ,чета но когато не съм сигурен във нещо питам.Не всеки разбира толкова колкото теб,за това се интересувам .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети в линковете - там всичко пише, става за MMI 2G, но мой съвет е преди да поръчваш каквото и да е да пишеш на продавача за да не стане грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Аз имам питане към автора на темата, малко е офтопик, но мисля, че ще е полезно и за останалите, затова го пускам тук, а не на лично. (Колата ми е А8 - D3 2005 г. Пуснах тема в съответния раздел, но без особен успех.)
Доколкото разбирам твоята А6-ца е от същото поколение и също е с MMI 2G. 
На мен проблема ми е, че искам Bluetooth streaming, от който нашите коли по рождение са лишени, тъй като фабричният Bluetooth става само за говорене по телефона, но не и за стриймване на музика. (Изцяло съм елеминирал "решенията" на Авител и другите подобни аудио фирми у нас, защото ми искат между 450-800 лв., за модул добавящ тази екстра, което за мен е безумна сума.)
Огромен минус за съжаление е, че нямам AUX вход, към който веднага бих включил един китайски bluetooth среден клас за около 15 лв. и проблема ми е решен.
Но пък за сметка на това имам вграден аналогов ТВ тунер, и когато отида през менюто на източник, освен CD, TV, виждам и External AV source 1 / External AV source 2, това ме навежда на мисълта, че все пак има някакви входове, които да се ползват? 
Тази точка от първият ти пост в темата, ме кара да мисля, че си намери някакво евтино решение:

1. Закачане на dongle за безжично сдвояване с телефона към AUX входа на тунера с цел визуализацията му през дисплея на MMI - сравнително лесен вариант, но няма да се управлява телефона през бутоните на MMI.

Може ли да поясниш какво точно и къде мога да закача към ТВ тунера или някъде другаде може би, за да получа AUX вход? Защото аз имам ето такова устройство: ЛИНК и ми трябва само вход към който да го вържа.

Ако имаш решение с мирорлинк още по-добре, предполагам освен всичко мирор линка поддържа и аудио стрийминг.

Просто молбата ми е ти или някой друг колега, които са запознати да ми посочат къде точно и какво мога да включа, благодаря много!

Редактирано от sclass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...