Jump to content

a4 b6 или a4 b7 ..бензин


Recommended Posts

1 hour ago, Go Hard Or Go Home said:

Чакай сега. 

Писал си "Ако иска да кара Ауди" ...

Да даде над 10к за въпросното, само и само за да кара Ауди,а същевременно да се опасява за разхода на гориво ... някак си не се навързват нещата.

Моето БФБ ми гори около 8/100 смесен цикъл извън и до ден днешен се бия през главата, за чеп ли ми беше да и слагам газ.

Тук, в БГ ми дава около 10/100 разход. На газ около 12-13... 

Мисълта ми е, че за да си избие газовата, колегата трябва да навърти над 10000к и тепърва да започне да е на "печалба" от евтиното гориво. 

Ако приемем, че тези 10000к ще ги навърти за една година, на края на втората година от гориво ще е спестил да кажем ... 1000лв.

Колко време мислиш, че ще кара този автомобил? 5 години още за да усети разликата в цената на горивото ли? Ами хайде, след като правим тънки сметки, да му сметнем и разходите по въпросния и да видим, дали ще му е що годе евтино да кара Ауди на възраст над 15 години ...

Скъпа колежке.........................................

Автора е писал във форум на Ауди и пита за Ауди (вече не е ясно дали въобще чете въпросната тема). Както казах и в предното симнение за 10к. има и други алтернативи, НО СПОРЕД МЕН ако иска по-нова визия, доказан мотор и задвижване на ПРИЕМЛИВ за БГ стандарт това е колата, пак да подчертая СПОРЕД МЕН. Въобще е супер излишно да ми казваш колко гори такава кола на дълго,градско,селско и т.н. защото имах такава почти 2 години и половина.Още с покупката и нашибах ГИ и за това време и навъртях 70 хиляди километра, така, че за мен въпроса с газ или не, не стои на дневен ред. Дори и да карам по 7к. на година пак ще и нашибам газ. СПОРЕД мен (моята гледна точка ) е грешка да караш автомобил позволяващ монтаж на газ и да не си го направил ако навърташ дори по 5к. на година. Вервай ми сложиш ли газа - неусетно започваш да въртиш повече. Нямам желание да превръщам темата в газ за или не, всеки се преценява, аз няма как да карам на бензин, защото не ми е изгодно. А 8 на сто такова Ауди не ти гори смесено, а на извънградско, вкарай го в някой град и пак засечи разход, ама не град с две кръстовища...........

А дали на човека ще му е евтино или не да кара 15 годишен автомобил без значение марката знае само оня отгоре и тоя, който му я продава.

И както каза Курти - когато и да сложиш газ все си закъснял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, вижадм че доста интересно се развива темата .........за да вкарам малко яснота ще кажа че колата е избрана вече......б7 авант 20тфси.... куатро... автомат... с лайн за 9000лв 

и ще и сложа газ ....газ италия за 1800лв  защото правя на година по25х.км

 

това ще е 3 ми ауди.....харесвам марката и за сега нямам намерение да я сменям.....дори и заради скапаните нови мотори.......когато харесваш и държиш на някого правиш компромиси......   нали 🥰

 

 

благодаря на всички.......когато влезе в гаража  ще я покажа във форума...

Редактирано от ivoivanov_77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, NITRO1 said:

Скъпа колежке.........................................

. Вервай ми сложиш ли газа - неусетно започваш да въртиш повече. Нямам желание да превръщам темата в газ за или не, всеки се преценява, аз няма как да карам на бензин, защото не ми е изгодно. А 8 на сто такова Ауди не ти гори смесено, а на извънградско, вкарай го в някой град и пак засечи разход, ама не град с две кръстовища...........

 

Скъпи колега, 

Съжалявам за недоразумението което се е получило, следствие на не правилно прочетеният от Вас, мой пост!

Не на празно писах "В България 10/100".

7,5-8/100 смесен цикъл на хубаво гориво! Това е разхода на колата.

Уважавам мнението Ви, че дори и по 5к на година да изминавате, пак бихте сложил газ! Надявам се, че същият автомобил бихте го карал поне 4 години, гонейки "кирията" и когато, след четвъртата година решите да го смените на 1/2 от цената, на която сте го закупил и на 1/4 от цената, която ви е излязал въпросният, искрено ще оцените смисъла на ГУ.

Всеки човек иска да кара хубаво и евтино (та ако може и безплатно), но все още не са измислили автомобили на вода или въздух. 

Желая ви успех в достигането на така желаният от Вас "келепир", па било то и след няколко години.

На колегата ivoivanov_77 искрено желая успех с новата придобивка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скъпа колежке,

Абсолютно нищо не казахте в този си пост, не смятам да слизам на вашето ниво. Аз сметката за себе си съм я направил, а имайте предвид, че там където сте в момента си правят повече сметката за "келепи" и "кирия" дори и от нас българите.

*7,5-8 /100 смесен цикъл дори с най-хубавото гориво, означва, че при 90-100 тая кола Ви гори 5-5,5/100 бензин...................спокойно можете да пишете на Ауди, защото и те не знаят какъв икономичен двигател са конструирали преди 23 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, отново какво трябва да гледам при покупката ...от към мотора ...скоростната кутия и куатрото

говорим за 2,0тфсй

 

Редактирано от ivoivanov_77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С гледане само не става ... Със слушане също. И без това звучи като счупен ... Някои по миризма ги познават километрите и състоянието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да се услушваш за шумове от верига, стържене на валове, дрънчане на масленна помпа, турбина виеща на умряло,.

Също така можеш да отстраниш капака и да огледаш за изядени кобилици. 

Странни пушеци от ауспуха, миризма на масло както от там, така и в антифриза.

Разкачи си интеркулера и погледни за големи притоци на масло. 

Това от към мотора...

От към скоростите- 2-ра и трета дали влизат нормално (ако е ръчка), ако е автоматик-дали рита при смяна на скоростите и особенно задна- пробвай я на равно или задницата по баир на горе. 

Като цяло няма кой знае какво за гледане... обичайните неща.

П.П. Цените са не обичайни!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма да помагаш...... по добре не се обаждай .......че много обичам такива лаладжии

към МММ1

Редактирано от ivoivanov_77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, МММ1 написа:

С гледане само не става ... Със слушане също. И без това звучи като счупен ... Някои по миризма ги познават километрите и състоянието.

Да по миризмата определено става ,обаче трябва да се отваря мотора😉

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, МММ1 said:

С гледане само не става ... Със слушане също. И без това звучи като счупен ... 

абсолютно вярно.

@ivoivanov_77 други са "лаладжиите" в темата.

Моторът има специфични проблеми. Наблегни на провека на километрите и официалните ремонти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, обясни му за специфичните проблеми. Повечето знаем за тях, но той очевидно не.

Срам ли те е да ги изброиш? Или ти е по лесно да му кажеш "взимай го, няма по добро от б6-б7?

Ето, аз например му нахвърлях на 2 на 3 какво да очаква. Добави и ти нещо или ме поправи ? 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ivoivanov_77 написа:

Ако няма да помагаш...... по добре не се обаждай .......че много обичам такива лаладжии

към МММ1

Помагам ...  Отваряш капачката за наливане на масло и помирисваш. Отработените газове също. Диагностиката по миризма е много показателна за разлика от гледането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте,имам номера на рамата на колата която искам да купя но от ауди ми отказаха информация .....има ли друг начин  да  да използвам номера на рамата за някаква история??? 

мисля да я закарам  в сервиз D BROS  но все пак повече инфо си  добре

 

Редактирано от ivoivanov_77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да към @Evgeni K. можеш да се обърнеш за тази услуга ;)

Някой беше показвал протокол от въпросния сервиз и сумата за въпросния оглед беше 120 лева, но всеки сам си решава де.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 11/12/2019 at 7:06 PM, robobug said:

"Пропуснал" съм ги, защото за тях наистина не е вярно :)....за останалите няма причина да се избере атмосферния вариант.

Може да се добави и 3.2фси срещу 3.0т, също е безмислена покупката на атмосферния.

Двата мотора не се слагат в еднакви модели. В 4ф, 3.0т заменя 3.2. В б7 3.0т не се слага въобще, в б8 е в с4. Както винаги пишвш глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не използвам форума да си пробутвам невървящите и чакащи обслужване за по 3-5к коли, за да ми се налага да пиша глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо му отговаряш на този трол....нито знам защо и аз му отговарям.

Човекът, четейки уикипедия твърдеше, че пасат и А4 били с еднакво окачване, сега е измислил друго.

Ето какво мислят ВАГ по въпроса за двойката мотори 3.2/3.0т:

http://www.vaglinks.com/vaglinks_com/docs/ssp/VWUSA.COM_SSP_925803_3.0L_V6_TFSI_Engine.pdf

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът на тръца не е, че не върви. Просто купетата са му тежки, хохо. Виж, ако е монтиран в купе от максимум 600 кг, има надежда и за него. Но за Робо няма - той е почетен жител на държавата Тръцландия и е с тежка рецидивираща и нелечима диагноза, наречена “тръцофилия”. Тръцофил е човек, който изпитва неконтролируемо и похотливо влечение към тръца, граничещо с мания, способна да го погълне изцяло. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...