Jump to content

Странен шум на празен ход 2.0 tdi pd 140


Sashko95

Recommended Posts

Колеги колата е а4 б7 2.0 tdi код на мотора BLB. Проблемът е следния. След като я купих всичко беше наред, само че работеше малко по шумно от нормалното за този мотор. Обслужена е напълно ремъци ролки водна помпа масла и филтри. Смених и маховика опръстени на дюзите тандем помпа. Сменен е и шестограма на маслената помпа но при смяната се оказа че е сменян скоро и видяхме и че турбото е ново и предположих че е превъртял шестограма ама нали няма проблем с новия и оставих нещата така. Но като се зачетох по формите разбрах, че това е само временно решение и че ако е бил заоблен предния шестограм този ще се заобли за отрицателно време. И сега има много силен шум на празен ход като загреетрака силно ромоли.Иначе като е студена работи по тихо. Изминал съм само 6000 км. от смяната на шестограма. Може ли шума да идва от маслената помпа от веригата или от баланс валовете. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Валовете са добре. Дюзите не съм ги гледал, но колата върви добре няма проблем има си мощност. Само този шум ме притеснява. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кола е също BLB , 140 к.с. 2007 и имах съмнения относно шума подобен на ромолене. Оказа се , че е повреден компресорът на климатроника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че може и от там но при мен компресора работи. 

В неделя ще сменям модула с баланс валовете взел съм със зъбни колела и по усиления шестограм. Като го сменя ще кажа как е. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали има 2 варианта не помня точно милиметрите но единий се води че не превъртал. Но аз не вярвам ще си го сменям и него на определени километри. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти от какъв донор си взел валовете? Шестостена се различава само в дължината.По-дългия съответно има по-голяма контактна площ и по-трудно превърта.Съмнявам се твоя да е такъв-100мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, skorvod написа:

Ти от какъв донор си взел валовете? Шестостена се различава само в дължината.По-дългия съответно има по-голяма контактна площ и по-трудно превърта.Съмнявам се твоя да е такъв-100мм.

Донора е 2.0 тди 170 кс. 2008 г. Мисля си че е по-дългия но ще ги сравня в неделя. Взел съм и от късия и от дългия. Ще напиша подробно с кой шестограм е и как е колата след като ги сменя.

Преди 3 часа, skorvod написа:

Какво имаш предвид "по-усиления шестограм"?

Нали има 2 варианта не помня точно милиметрите но единий се води че не превъртал. Но аз не вярвам ще си го сменям и него на определени километри. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Донора ти е с проблемния къс 77мм. шестостен. Ти не може да си избираш от кой да сложиш. Всичко се определя от дълбочината на леглото на вала. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за това съм взел от двата. А но кои модели слагат по-дългия шестограм? 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

До колкото съм чел , по-дългия шестостен го слагат на б8-ците (които вече са комън рейл).

И аз съм с БЛБ. При мен двигателя също беше по-шумен от нормалното и се оказа ,че е от веригата която задвижва маслената помпа. При 2.0тди ПД има два вида задвижване на маслената помпа. Единия е със зъбни колела ( така се предава движението от коляновия вал към маслената помпа. Втория е както споменах по-горе с верига. При БЛБ задвижването е с верига. До колкото съм чел , при едноваловите двигатели задвижването е със събни колела. Разликата при двете задвижвания е ,че при веригата евентуално може да усетиш промяна на шума в двигателя ако веригата се разхлаби или износи , а при зъбните колела внезнапно светва лампата за ниско налягане на маслото...

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и при мен имаше такъв шум и моята е 2.0tdi BLB. Оказа се че е от веригата! И смених всичко зъбно колело, помпа, верига и обтегачи всичко от 1.9 tdi, и сега няма вече такива проблеми. Работи много спокойно и тихо. Всичко това ми струваше 740лв. И не мислиш вече за приводи и шестостенни.

 

 

 

Редактирано от Radomt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Svetliu90 написа:

 

До колкото съм чел , по-дългия шестостен го слагат на б8-ците (които вече са комън рейл).

И аз съм с БЛБ. При мен двигателя също беше по-шумен от нормалното и се оказа ,че е от веригата която задвижва маслената помпа. При 2.0тди ПД има два вида задвижване на маслената помпа. Единия е със зъбни колела ( така се предава движението от коляновия вал към маслената помпа. Втория е както споменах по-горе с верига. При БЛБ задвижването е с верига. До колкото съм чел , при едноваловите двигатели задвижването е със събни колела. Разликата при двете задвижвания е ,че при веригата евентуално може да усетиш промяна на шума в двигателя ако веригата се разхлаби или износи , а при зъбните колела внезнапно светва лампата за ниско налягане на маслото...

Да колега аз сега взех модул който е със зъбни колела както и зъбно колело. В неделя ще се монтира на колата да видим ще има ли промяна. 

преди 42 минути, Radomt написа:

Да и при мен имаше такъв шум и моята е 2.0tdi BLB. Оказа се че е от веригата! И смених всичко зъбно колело, помпа, верига и обтегачи всичко от 1.9 tdi, и сега няма вече такива проблеми. Работи много спокойно и тихо. Всичко това ми струваше 740лв. И не мислиш вече за приводи и шестостенни.

 

 

 

Добре си направил колега. Аз също мислех за този вариант но се отказах и взех със зъбни колела. Може би е по добрия вариант от 1.9  но аз си викам щом инженера го е сметнал да е с балансиращи валове значи е по-добре. Но ще видим как е като я сменя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз смених всико от 1.9тди още като купих колата . 600лв ми струваше . 
@Sashko95  Успех с процедурата исподели резултати . Със зъбните колела пак превърта шестостена .... Чел съм по немски форуми , че хората в чужбина отиват в ауди и им сменят целия "Balance shaft module" с нов  и след 50к км пак превърта ... 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги модула вече е сменен. Не мога да си позная колата. Вече работи доста по тихо и държа да кажа че модула е от този с по дългия шестостен а донора е б7 тоест слагат и на б7 от дългия шестоснен. Стария шестостен почти нямаше следи от употреба но все пак си го смених. Доволен съм от тази инвестиция. На стария модул веригата беше разсхлабена и тракаше от зъбчатката а сега няма никакъв шум и колата стана още по приятна за каране. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълъг, колко да е дълъ г.Измери ли го? Сигурен съм, че не си.Точно късия си е 77мм.Така може да заблудиш доста колеги.Карай си дълго и без аварийно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега 100 мм е шестостена бях взел и от двата никой не заблуждавам казвам как е. Късия е в мен даже утре ще го върна защото не ми трябва. Донора беше а4 б7 2.0 тди 2008 година 170 кс. код на мотора BRD така каза момчето от което взех модула.Ако е от тази кола в което съм сигурен значи има и б7 със по-дълъг шестостен.Мисля че след 2006 са с дългия. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 30.11.2019 г. at 19:35, Sashko95 написа:

Стария шестостен почти нямаше следи от употреба но все пак си го смених

А ако не беше го сменил? Значи стария и новия са еднакви т.е. къси. Няма смисъл да продължаваме. Карай си колицата и внимавай, че сега лампата светва безшумно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...