Jump to content

Няколко въпроса за Audi A8 2004


sclass

Recommended Posts

Здравейте, нов собственик на A8 3.0 TDI 2004 г. съм и за да не спамя форума с различни теми, ще разделя въпросите ми на точки и ще ги публикувам тук. Моля ако някой е така добър да отговори, също да го направи по точките:

 

1. Забелязах, че в движение дори и с малка скорост при завой волана понякога става неестествено твърд. Да не би да има настройка за електронно втвърдяване на волана и ако да - от къде да я изключа?

 

Колата ми за съжаление няма aux, а аз много често обичам да използвам пускане на звук от телефона, за песни аудио книги и т.н. В тази връзка са следващите ми въпроси:

 

2. Може фабричния bluetooth който е само за говорене по телефона, от update на софтуера да започна да поддържа и bluetooth стрийминг?

 

Както казах нямам аукс, но имам някакъв аналогов ТВ, също забелязах че на източник ми дава и някакви два AV входа:

 

3. Къде се намира тези входове, някъде отзад в багажника ли? 

4. Може ли някак си да се ползват за aux и ако да как?

5. А може ли Wi-Fi mirrorlink да се върже към тях направо? Не съм ползвал такова нещо, но предполагам то ще ми свърши работа и за bluetooth стрийминга, а също и за много повече.

 

Дайте някакви препоръки моля и ако може дори и линкове към продукти които мога да си купя, за да свърша работа.

 

Благодаря!

Редактирано от sclass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Колата е с 'хидроусилвател' на волана, задвижван от двигателя. Демек обикновена хидравлика. Не съм чувал да има електронно втвърдяване.

 

2. Не. Ако искаш bluetooth стрийминг си купуваш AMI модул (оригинален или афтърмаркет). И двата случая за да стане както трябва ще се наложи да инвестираш малко пари. Евтин вариант - взимаш си трансмитърче.

 

За mirrorlink има доста подробни гайдове из нета. Естествено, и това е свързано с пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Има и се нарича Сервотроник. Точно това са симптомите когато се изключи. Не знам обаче как се изключва при D3, на моята Б7-ца само дърпам едно реле и веднага съм без.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много!

1. Този сервотроник от някакъв датчик ли се контролира, може пък там да имам проблем? Значи да разбирам, че това не става през менюто, а просто някакъв датчик нещо не сработва от време на време?

2. Тоест искаш да кажеш, че дори при update фабричната уредба не поддържа bluetooth стрийминг?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сервотроника има един клапан на рейката, който най-често се ебава. Ръчна "настройка" не виждам как може да има.

Фабричната мултимедия няма bluetooth стрийминг, колкото и да я обновяваш :) 

Редактирано от Excessive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На някои модели може да се настройва твърдостта през VAG-COM (екран 44 - Stearing Assist) ако модула го поддържа, но не знам какво е положението при D3. Най-добре е да се пробва:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За №5 - виж това клипче, не знам обаче как го е постигнал. До колкото знам китайски андроидни мултимедии специално за D3 няма:

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

здравейте имам A6  2007 и имам 3 въпроса
1. защо не ме пуска до скритото меню (задържане car + setup ) 

2. защо когато натисна car и после setup ми изписка "there are no further vehicle settings available"

3.гледах доста клипове хората как си свързват телефона с клата само с натискане за бутома "telephone" при мен ми изписва "telephone is not installed" това софтуерен проблем ли е или хардуерен 

 

Благодаря предварително 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зеленото меню се отключва с vag com. А телефонът предполагам ти е премахнат от зеленото меню, най-вероятнон и модул нямаш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17.11.2019 г. at 11:14, sclass написа:

1. Забелязах, че в движение дори и с малка скорост при завой волана понякога става неестествено твърд. Да не би да има настройка за електронно втвърдяване на волана и ако да - от къде да я изключа?

Свети ли ти нещо на таблото? Ръчна а-у? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...