Jump to content

Заключен багажник


IvoPP

Recommended Posts

Здравейте колеги! Днес колата ме изненада. Не иска да си отключи багажника когато другите врати са отключени. С ключа се отваря, също и с дистанционнто, но не и с централното. Някой има ли идея какво ставаа?

Предварително благодаря!

P.S. Колата е ауди A4 B7 E8 седан, 2006 г. 

Редактирано от IvoPP
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като до сега няма отговори на въпроса ми, повиках "неволята" както се разправяше в приказката 😀. Проблема беше в това, че в схемите с които разполагах не можах да намеря точно тази част, която е свързана с задействаането на моторчето за отваряне на багажника от централното заключване и дръжката на капака. След ровене в мрежата намерих един финландски блог, където човекът обяснава как да си поставим LED осветление за осветяване на регистрационния номер. Ако това интересува някого, адреса е: https://www.henrirantanen.fi/2017/05/14/audi-a3-number-plate-leds/. За мен интересното беше , че блогърът дава схемата, която ме интересуваше. Вярно е, че той пише за Audi A3, но тази схема важи за всички модели на WAG групата от 2006 г. Дори цветовете на жилата са същите.

 Untitled.png.f5572e666f6a9d912fe446a592c3e7d1.png

 След прозвъняване, намерих прекъснат кабел (Black&Brown) в снопа, който свързва купето с капака на багажника. Преди имах Б4 и там ми се наложи ( след няколко смени на отделни жила) да сменя целия сноп. Тук гофрираната защита на снопа е направен по-умно и се състои от три отделни части, което доста улеснява проследяването на жилата и подмяната им. Освен това има място за пускане на допълнително жило, така че да не върви навън и отделно от снопа. 

Тук пускам няколко снимки на свързването към куплунга за да се види кой е той и къде се намира (в капака на багажника зад дръжката за отватянето му). 

1897310080_1.jpg.d51d587228e3831ac4c5ba07f77cd8f5.jpg

 

268028380_2.jpg.6d8b63fee191aeb30d7d0bec23a3d637.jpg

 

1146596489_3.jpg.d818b254117e098a83774986507defb9.jpg

 

Дано на някой му бъде полезно!

Редактирано от IvoPP
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...