Jump to content

Вода на правоговете под задните врати


ripa

Recommended Posts

Здравейте колеги миналта зима установих, че постоянно ми замръзват задните врати и се задържаше вода там.

Сега отново видях че е мокро...

 

Имате ли идей какво може да е причина и какво да се направи. Уплатненията ли трябва да сменя на вратата ?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колега

И при мен е така само че на предна лява врата. Съответно зимата замръзва.... Лятото се заиграх с един градински маркуч, полях около вратата и уплътненията при свалена кора. Какво установих - влиза, макар и минимално количество, вода покрай уплътнението на стъклото(хоризонталното с никелираната лайсна). След това се стича и капе точно върху щипките с които е захванато уплътнението за долната част на вратата. Самите щипки са като тези  https://www.autohausaz.com/pn/OE-8E0837485D

На някои от тях уплътнението, черния пръстен от снимките, се беше отделило и водата безпроблемно минава през тях и стига до уплътнението и зад него и след това точно  на прага. М/у купето и вратата уплътнението не пропускаше, ляга доста плътно. Аз реших проблема като от вътрешната страна на на вратата върху щипките сложих уплътнител. Така водата просто се оттича през дренажите на вратата. Предполагам ако се сменят всички щипки ще стане екстра...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...