Jump to content

Препоръчайте ми крушка за фар


Recommended Posts

Много добър вариант са подсилените крушки на Lucas. 2-3 пъти по-евтини от подсилените на Osram и Philips и с не по-лошо качество. Можеш да ги намериш ТУК

Редактирано от manoleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко по спомен, без конкретика, но при Филипс имам спомен от една тяхна рекламна брошура разполагаха с 4 вида лампи, като отношението живот на крушката/сила на осветяване беше в обратна зависимост. Тоест, колкото по-силно осветява, толкова по-кратък живот има съответния модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Осрам найт брейкър лазер, аз заложих на тях. До сега не съм карал с по- добри. На сухо и на мокро резултата е много добър. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е обаче колко по-бързо. Защото пък обикновените халогенни горят страшно бавно поради процеса на обратното депозиране на волфрам върху нажежаемата жичка. Тези които махнах бяха оригиналните на колата на над 12 години и не бяха изгорели.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде беше коментирано из разни теми, но не си спомням. Сякаш имаше мнения, че е 2 пъти по-бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен едни Osram найт брейкъри изгоряха за 2 години(около 30к. км). Горе долу толкова карах и с подсилени +130% на Lucas, но ги бях направил през vcds да светят на 50% за през деня. Още си светят тези крушки, но минах на ксенон и не ги ползвам вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ако светят на 100% през деня се натрупват много часове и няма да изкарат дълго, а на 50% (което е буквално 6-7 волта) няма да изгорят никога. На баща ми Голфа също е с такива и също съм ги програмирал да светят на 50% през деня. Моето Ауди е с Найт Брейкъри на къси, дълги и халогени, но изобщо не светят през деня, тъй като фара има лед лента за дневни. При лошо време през деня пък пускам халогените вместо късите, така че горе долу да се изравняват по часове.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, само за халогенни крушки става дума. Ксенон най-вероятно няма да светнат, а ако са ЛЕД могат да се намалят до някъде (но не и до 50%), след което ще започнат да мигат и след това ще изгаснат.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...