Jump to content

Като върви придърпва и влиза в авариен режим


krastevmk

Recommended Posts

Здравейте, помагайте приятели! Преди няколко дни купих А2 с мотор 1,4бензин, италианка на 120 000км., проверени в сайта за технически прегледи. Докато се прибирах към Търново взе да мига чека, да придърпва и педала на газта - няма никой. Спрях, изключих, след минута запалих и тръгнах нормално, но чека мигаше и после светна изцяло. И така 7-8 пъти до Търново спирах, тръгвах .... Закарах я в сервиз и техника смени свещите, но отново същия проблем. И след два дни от негова страна проверки, умуване, сняна на Мсп сензор и незнам какво си - ми казва: не мога да я оправя, има нещо което не разбирам....!!! Моля за съвет и моля да ми кажете опитен техник/сереиз където да я закарам при хора, които са наясно какво да правят. Добра вечер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Механика не ми каза, но след като смени свещите я карах и отново направи проблема. Заксчи лаптопа и каза, че показвало богата горивна смес

 

Понякога работи като на три цилиндъра, а след рестрарт се оправя за узвестно време и отново 

Прави го и при ускоряване и празен ход

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че проблема ще излезе от софтуера.Някой доста май си играл с него.

В Пазаржик има един майстор спец по аудита.

https://audibg.com/forum/index.php?/profile/54265-toshkov81/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега без диагностика няма да мине. Информация за богата и бедна смес дава ламда сонда. В тази кола те са две, една преди катализатора и една след него. Но това е следствие, а причина за богата смес може да бъдат пикаещи дюзи, по малко въздух, забита дроселова клапа, разбира се и пропуски в запалването и други. Аз като начало бих направил почистване на дросела и дюзите и контрол на запалването. Пожелавам бързо оправяне и с по малко разходи. Разхода на бензин засече ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, благодаря за насочването. Един колега ми даде телефон, името на сервиза и механика и то тук в Търноео, който е много опитен с деигателите Ваг. Ще се сеържа снего и ще Ви държа в течение  как стоят нещата. Поздрави и добра вечер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, вече “мънъчко” е поправен! Проблема се оказа в клапаните и цилиндровата глава. Докато описвах какво му е, неханикът ми каза директно какво трябва да се направи. След кратка диагностика - потвърдено. И Сваляне, изпращане,  припасване на клапани и обратно сглобяване - според механика това е детската болест на този двигател АУА. Всичко труд, материали и консумативи 704.00лева. Ауди  а2 е вече неудържим.
Колеги в този сервиз се работи професионално, без проба - грешка.  Препоръчвам на всички, които имат някакви проблеми- “Топ сервиз” Велико търново. Собственик е Тодор Драганов- джобен телефон 0878435477.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...