Jump to content

Масло


ni19782005

Recommended Posts

Колеги,сложих масло БАРДАЛ 5/30,дали не се прецаках.Мисля,че започнах да чувам вериги на 3 от 10 запалвания,и то когато е стояла час два.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си се прецакал ако маслото е оригинално, по вероятно да не са сменили маслото по процедура, на колко км-е колата?

LYA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

202000,100% реални,сменено е както трябва(пълниха филтъра).

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че идва време за нови вериги, но ако не го прави сутрин на студен старт си е добре, ако прави така само когато е загряла както трябва и си я оставил за около час два, мисля че не е толкова фатално, поне за още 50 хиляди км.

LYA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз забелязвам , че моята почва да прави така като мина 10к на маслото ..  само на топла и  то не всеки път ..карам с кастрол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти всички караме с CASTROL, но аз особено винаги при всяка смяна доливам и Bardahl full metal, ядове нямам, поне знам че с този фулл метал живота на маслото се удължава в пъти, вече 4 ти път карам с добавката така че сипвайте смело, някой колеги ме предупреждаваха да не съжелявам после, но решението беше на сервиза който поддържа колата става дума за Bosch един от сервизите в Hannover.

LYA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълни глупости са това което казва въпросния младеж, това си е анти продуктова реклама, не съм съгласен!

LYA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джуни ти откога зпаочна да разбираш от нещо, че даже и мнения даваш?
От доста неща разбирам мога да ти покажа някой ден, човек се учи.
Не ти харесва това че давам мнения ли? И си мислиш че можеш да си итересен опитвайки да ме излагаш ли? Кажи ти от какво разбираш? Да си отворко и да се правиш на интересен? Да обиждаш? Така си написал все едно си капитана на отбора[emoji16]
Както и да е Аман от такива като теб, ако знаеш нещо ще коментираш тук и ще спорим по темата а не да се правиш на отворен!

LYA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, djuni_ibiza said:

Пълни глупости са това което казва въпросния младеж, това си е анти продуктова реклама, не съм съгласен!

 

Не разбрах само доводите ти срещу практическите резултати от клипчето на въпросния младеж какви точно са?

Гледал съм му и други клипове на същия тип и при тия за маслата си ги тестваше доста методично. Изгледай пак клипа от 6:38 до 8:49 и го слушай какво обяснява.

Друг е въпроса как на теб ти е подействала продуктовата реклама ... или е било на принципа ЕЖК ...

 

Аз лично такова не съм наливал в моя кола, и няма да налея, но имам приятели, чиито мнения за ефективността на "тая вълшебна добавка" се припокриват с това на въпросния младеж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензина не е като дизела,доста си грее,точно за това го ползвам..

Иначе зимно време и 5w30 съм наливал

Но вече не го правя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5W50 е някак си излишно, но всеки си решава какво масло да ползва. Дано поне тоя мотул е реално 100% синтетика, а не само да е с такъв етикет. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, lubolalev написа:

Бензина не е като дизела,доста си грее,точно за това го ползвам..

Иначе зимно време и 5w30 съм наливал

Но вече не го правя

 

И през зимата и през лятото бензиновия мотор загрява до 100°. Ти през зимата слагаш масло с вискозитет 30 при 100°, а през лятото с вискозитет 50 при 100°. Няма никаква логика. Да не говорим пък че масло с вискозитет 50 при 100° изобщо не е за мотор с VVT.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Mustaka написа:

Ако е сток е излишно, ако има ремап и се кара по-рЕзко си идва идеално :zustimm:

Далеч не е така, но няма нужда от спорове. Ако се настъпва нон стоп може би да, но за ежедневна е излишно. Но пак казвам, нека всеки сам си решава... има тонове информация за масла в нета относно бази вискозитет работни температури и т.н.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пръв път миналия месец сложих марли 5w40, черно с молибденова добавка. Мотора ми никога не е работил толкова тихо до сега. Препоръчаха ми го, ще пиша занапред как е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не виждам смисъл да я карам с 5w30,и да карам по рЕзко,на мен ми харесва масалцето:D

Редактирано от lubolalev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е да се казват тези неща, понеже 5W-50 не е подходящо за всеки ;)

Въпреки, че висок клас синтетично масло 5W30 ще му по-добре на мотора и турбинката, но това си е мое мнение ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, fxa said:

За пръв път миналия месец сложих марли 5w40, черно с молибденова добавка. Мотора ми никога не е работил толкова тихо до сега. Препоръчаха ми го, ще пиша занапред как е.

На коя от двете коли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би е за 1.8Т ама ще трябва да се хвърли малко бобец :D

 

Към пишещите давайте малко повече информация какво как и защо иначе става пълно мазало и почти невъзможно някой да си направи правилни заключения.

 

Отделно, че едно масло се разбира най-точно дали е добро единственно и само след направата на анализ ...

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, royce написа:

Ако няма ДПФ няма проблем да кара с някое 5w40 по 505.00.

Моята кочинка 3.0 TDI ВМК  заводско без ДПФ може ли да се кара по 505.00

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...