Jump to content

Подгряване огледала


mhi406vt

Recommended Posts

Здравейте, нашата Q5-ца няма отопление на огледалата (имам предвид поне на копчето няма), и след всичко което пише в интернет за това, че се включва подгрева ако температурата е под 5 градуса или ако натиснеш копчето за подгрев на задното стъкло, и т.н., исках да ви питам как е при Q5 - работи ли някак си това подгряване и как?

Днес на снега и после за малко в един мол - нищо не се включи. Ще видя тия дни дали стъклата на огледалата имат реотани и ако нямат, дали ако купя само стъкла с такива, ще потръгне подгрева? Ако пък имат, което ме съмнява, как би трябвало да се включат?

Намерих и едно клипче как на А4 Б8 човека сложи стъкла с подгрев и през ваг кома указа, че има подгрев, и оно проработи, макар, че в коментарите после е писал, че постоянно е включен подгрева. Та ако имате информация как е при кю-то ще съм благодарен!

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При по-малкото Кю, подгрева си е на врътката за огледалата. 

Не го знам, дали е включено постоянно, или зацепва на под 5 градуса, но на няколко пъти при по-високи температури и мокро/влажно огледало си ги изсушава за секунди.

Предполагам, че щом нямаш такава функция, не ти е поръчана като екстра (макар, че тази "екстра" съм я имал на кола 91-ва заедно с подгрев на пръскалките).

Вероятно, ако я искаш, трябва да си закупиш огледала с подгрев и после да си ги отключиш с VCDS.

За студените дни си е необходима "екстра".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се добави като екстра - нови стъкла, дръжка и копче. При мен копчето като е в средна позиция /подгряване/ мога да го натисна напред и така го включвам.
Иначе и само се включва, ама дали с подгрева на задното стъкло, под 5 градуса или нещо друго - не мога да кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги, значи казвате няма вариант като при Б8 само с нови стъкла да стане. То най-вероятно и някакви кабеляци ще трябва да се пускат :( Оставих я днес колата при Мишо за монтиране на парктроника, ще го помоля да види как стои въпроса и с тез огледала, когато има развитие ще споделя. Тези т.нар екстри като парктроник, подгрев на огледала, сензор за дъжд, според мен трябва да са задължителни за всяка кола, ако ще и 10К лева нова да струва, ма както и да е. Те производителите знаят по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстрите на колата зависят от първият собственик-който си е поръчвал колата,този твоя ще е бил доста стиснат щом от такива дребни неща дори е спестил !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам колко стиснат е бил Ханс, като колата има вътрешен и външен с-лайн, панорамен таван,, палчета на волана, 20 джанти s-line off-road, автоматичен багажник, и т.н,  и това на 2.0тди :), но факт е че няма най-елементарните.

Аз мисълта ми беше, че тези важни за сигурността неща защо не ги слагат по дефолт, без да има нужда да ги поръчваш като екстра. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не ги слагат по дефолт,в Ауди всичко се плаща,дори и дребните неща,но пък за тов акато си поръчваш колата си има консултанти в ауди които те насочват кои са важните екстри и кои са глезотиите ,за да не пропуснеш нещо важно за сметка не някаква глупост - като в твоя случай - палчетата на волана които не се ползват в 99% от времето,но пък подгрева на огледалата си е важен всеки път когато вали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

При мен например пък е обратното. 

Натикани са само необходимите екстри, но дори MMI-а ми е най-постният вариант.

Сензора за дъжд наистина е удобна екстра, но това са неща, монтирани още през миналият век :D

Нямам елементарно прибиране на огледалата, но пък подгревчето си зацепва супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

 Да споделя, че макар колата оригинално да няма подгрев на огледалата като екстра, след две години най-накрая реших да махна стъклата (понеже идва зима)  и се оказа всъщност, че кабелите са там, само стъклата трябва да се сменят, вече съм ги поръчал, не са и някаква цифра, мн съм хепи:

E6DBB1B5-596A-4A14-B024-E7294F279FF5.jpeg

Редактирано от mhi406vt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз махнах на моята стъклата има букса за ахроматични стъкла със затъмняване,но не знам от къде да взема такива огледала,не ги продават никъде?

Редактирано от Nikola_RS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затъмняващи те са 4-5 пъти по-скъпи от тези с подгрява, можеш да попиташ в Порше за цена на нови... аз афтърмаркет не съм виждал от тях (обикновенни и само с подгрев има)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, сложих новите огледала, пускам парното да духа на челното стъкло и натискам да подгрява задното, огледлата пак не се подгряват, трябва ли нещо с ваг ком да се провери да се активира, да не би случайно да е било деактивирано, температурата навън беше под 5 градуса. Копчето за огледалата го държа в средно положение, не знам вече какво става, б*х неговата вяра. Възможно ли е грешно да съм вързал клемите отзад? Има ли значение кое къде се връзва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@mhi406vt, а самата процедура с ВАГ-КОМ при Q5 е същата като на А4 Б8, която е показана в клипчето което си дал по-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси момчета, сори за олигофренските въпроси понякога, но се оказа че при мен е имало подгрев и явно са сменени огледалата с такива без преди продажбата, и преди няколко дена бях в сервиза и казах че съм поръчал огледала с подгрев, предполагах ако има нещо за активиране през ваг кома би трябвало да са го направили. Явно моите разбирания са грешни. Мерси още веднъж и поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е имало преди огледала с подгрев, просто окабеляването си е там на повечето модели, но трябва да се активира през ВАГ-КОМ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз не съм сигурен всъщност дали е имало или не, просто ми казаха че на нашата кола излизат други номера на огледалата. А и нали доста пъти се споменава че производителите ако нямаш някой екстра не полагат кабели. Но както и да е, дано след активирането тръгне пущината :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21.10.2020 г. at 23:04, BECKO написа:

Затъмняващи те са 4-5 пъти по-скъпи от тези с подгрява, можеш да попиташ в Порше за цена на нови... аз афтърмаркет не съм виждал от тях (обикновенни и само с подгрев има)

Знам че в Порше ще ги има,но дори не искам да питам там колко ще струват,за това търся някакви втора употреба,за сега нямам успех,явно е много рядка ексттра при Q5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излизат от време на време в иБей за по стотина долара едното: цък!

 

Не знам обаче дали не ги крадат, като се има предвид колко лесно се махат без нужда от допълнителен инструмент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...