Jump to content

Recommended Posts

Здравейте, колеги. От известно време имам шум при работа на мотора. Ще прикача клип,ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, да сподели от какво е и какво да очаквам в сервиза. Колата е А3 8Л 1.9 ТДИ 110 к.с. АХФ мотор ! Линк към клипа --->>>  

 

Благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не трябва ли да го прави постоянно ако е маховик ? Защото днес при каране на колата 30-на минути и след спирането й не издаваше този шум ? Или ми се иска да не е маховик :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В първи сервиз за мнение - обтегач на пистов ремък и шайба на генератора, дали ? Ще видя и второ мнение ,но все пак? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменихме детайлите, но проблема е в маховик ... сега съм пред размисъл и четене на информация за твърд или демпферен..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай твърд маховик и си свиркай, вместо да се чудиш къде да оставиш 50% от стойността на колата за съединител.

 

Имай в предвид, че комплектите демпфери, които се продават, са рециклирани, нищо че ги купуваш за нови. От дълги години никой не се занимава да произвежда нови за модела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях се навил за твърд но в последният момент един колега ми се обади и ми даде цена за маховик,съединител и лагер (цял комплект) на SACHS с 2 години гаранция на 510 лв... та взех демпфер.. до края на седмицата ще го сменя..  дано занапред да няма проблеми, поне докато колата е при мен .. :)

Редактирано от Tevlogiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

такаа... да възобновя малко темата - отново ... Оказа се че има проблем с настройката на горивната помпа... шумът е от смяната на стойностите й, гледахме я с диагностика и при работни стойности 2,4 мг - няма проблем, шум се получава на празен ход със стойности (незнайно защо) 3,0 мг или 1,8 мг ... сама си ги мени тези стойности ... търсим решение, идей ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...