Jump to content

Откраднати дистроници - да поплачем заедно


jeffw720

Recommended Posts

то сигурно може да случиш да си купиш собствените дистроници...криво е много. Такова посегателство е много обидно, дори и за 20 лв да ти праснат нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 74
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

пълно безумие

То така постоянно могат да ти крадат нещо и да го купуваш пак и пак и пак.

 

Може би има някаква логика в тази светлина да се забранят частите втора употреба, но пък защо да купуваш нов стоп или броня като може да си вземеш от морга за 1/4 от цената. Това не се амортизира, че да трябва да е ново. Или пък странично стъкло.

Демокрацията има и минуси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто държавата трябва да задължи застрахователите да ги плащат и това е.

Те самите ще забранят на крадците да ги барат след това, ясно е, че полицията не може да го направи :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да ви питам, при хипотезата за ударена кола, съответно наличен но строшен радар застрахователя покрива ли и сензора освен броня и решетка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, plamen sf said:

И пак няма да повярвам,че застраховател ще плати 8 бона само за дистроници...

Зависи дали застраховката покрива ремонт в официален сервиз или е само с части от официален сервиз но ги покрива на 70%и т. н., а това обикновенно зависи от застрахователната сума на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20.12.2019 г. at 20:38, plamen sf написа:

И пак няма да повярвам,че застраховател ще плати 8 бона само за дистроници...

Същото е да не ми плати фара, който е 4800 с ддс за брой, какъв е смисъла тогава от застраховка? След като има доказан инцидент със наличието на счупени елементи, застрахователя е длъжен да плати. Ако ти направи отказ още по-добре, завеждаш им едно дело и нещата ги дублираш в собствена полза. 99% от тези случаи, делата се печелят от собственика на автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид за липсващи дистроници!

Иначе при челен удар на такава кола,се плаща тотал,частите са над 30к./оригинални/,само по предницата....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам идея колко струват тези дистроници, но предполагам са скъпички. Аз лично не виждам голям смисъл от тия малоумни застрахователи. Ходих на доверен сервиз (с препоръка беше избран) и така ми боядисаха калника, че 2ри път ходих и пак не бях доволен. Май са ми счупили щипките на лайсните на бронята отпред, защото и тя беше засегната. Пълна мизерия.

В началото на годината ми откраднаха капачката + стъклото на лявото огледало. Застраховаателя покри дръжки .... , а стъклото е със затъмняване, което тогава разбрах, че не се намира много лесно. Въпреки това си намерих 2 цели огледала със стъкла със затъмняване. Сложих си ги и ония ден ми бяха откраднали дясното стъкло само.

Ядосах се супер много и отидох да си купя за 34,48лв ляво и дясно огледало само с подгрев. 

Колата седя около 2 седмици на Центъра в СФ. Ебати центъра ....

Много съм им наасъбрал на тия смотаняци, където само се чудят кво да откраднат. Човек да го е страх да си поддържа колата в добро състояние в тая страна...

 

ЕДИТ:
Обясниха ми, че ако колата ми я откраднат няма да ми изплатят сумата, на която е застрахована, а по няква схема се изчислява пазарната стойност на модела в деня на кражбата. Много готино.

Допълнително един приятел ми каза, че ако се сменяли части и колата е застрахована под 30к (не съм 100% сигурен за сумата) не били сменяли с оригинални части , а някви други. Страхотно отново ....

Докато го напиша това пак се изнервих :Д.

Редактирано от marinnik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето нищо ново, това са правилата на застрахователните компании от доста време... разбира се в много отношения са абсурдни, но ходи се бори да ти ги напишат по-добре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целта е те да печелят, а не ти да си добре. Прави си сметката как става.

 

Сега сметни колко си дал за застраховки и колко си получил, добави времето и нервите. И виж дали се връзва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много са ми смешни някои заблудени като кажат моята кола е застрахована на X сума, която е по-висока от реалната. И плаща по-голямо каско за да пълни гушите на застахователя. Един познат тия дни му попадам на разговора как застрахователя му предлага да му застрахова S- класа за 16 хил. Той нервен затваря и тръси друг застраховател да му я застрахова на 24 хил. Аз му обяснавам за кражба, че ще го издуха, но той ми твърди - ето, видя ли, че ми я застраховаха на 24 :)

Редактирано от Dan4ote
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахха аз лично това наскоро го разбрах. Когато направих за 2ри път застраховка, но честно казано започвам да си мисля дали няма да има повече смисъл да направя само за кражба и това е. Ако имам за пребоядисване ще си търся сам сервиза и ще си платя 200лв на детайл. Тия доверени сервизи имам чувството, че всичките не ги бива. 
Ноооо здраве да е. Празниици са и мисля да приключа с хейтенето. Колата в гаража и всички проблеми са решени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то каското главно аз го правя за кражба (случва се) и по-сериозна катастрофа (със само материални щети), но при по-сериозен удар може да се получи голямо изваждане на €€€

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или при градушка, както стана през 2014, тогава ми пребоядисаха колата и смениха стъклата. И колко паркинг щети са ми оправили. Аз съм си доволен ама всеки си преценява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра си е каското като услуга, особено за страни като България.

Нормално е да не плащат липсващи детайли без следи от ПТП, кражба и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, че има ситуации, в които ще помогне. Всеки има раазличен опит. Моя опит до момента е близо 2000лв за каско за 2г. Пребоядисани 3 елемента, като само 2 имаха така по-видими неща за оправяне и реално не съм доволен от свършената работа. Мога да добавя и 2те стъкла дето ми гепиха :Д. Лично дадох 300лв за да си ги възстановя. До момента не виждам да съм спечелил нещо страхотно от тази услуга :Д.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами прави си я в твой сервиз,дето знаеш че работят добре.Сервиза пуска проформа фактура на застрахователя,като одобрят сумата,вкарваш и правиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен каското е необходимост, преди година и малко бях в ПТП, където и двамата водачи бяхме виновни, мен ме удариха странично, на кола 2017 година, трябваше да се сменят 2 врати, челно стъкло, долен праг, преден амортисьор с възглавница, сума от 23к лева. Изплатиха си всичко. Каското беше 3.6к на година, но със сигурност вече се е избило 5 години напред. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...