Jump to content

Електрически нагревател или "Авто духалка"


Recommended Posts

Поръчах един керамичен нагревател с размерите на малка духалка 12 V 800W и се чудя как да го вържа. Упътването е да прекарам кабели до "+" и  "-"  на акумулатора и да взема захранване директно от там, но се чудя дали няма да стане през запалката или от бушоните? Със сигурност ще го направя да се включва през ключе, а и самата тя има предпазител. Едва ли някой го е правил, но по-скоро търся съвет за най-безопасно инсталиране, пък дано да има и желания ефект...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

800W ÷ 12,5V = 64A. Толкова ток ще дърпа. Имаш ли 70-80 амперов бушон някъде по колата? Не вярвам. Този на запалката е 15А или 20А.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

64А баааго, това смуче като електрожен. Алтернатор 100-120А според мен и акумулатор сигурно 100Аh

Кабеляци, релета, бушони.... Не е шега работатА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ясно ми е, че трябва да се внимава, но чак пък толкова опасно да го изкарвате. Инверторите, които продават в запалката са с мощност до 2000W, виждал съм как включват малък флекс и какво ли още не, а там бушона едва ли е по-голям от 30А. Идеята на тая духалка е да се пуска за 5 -10мин при запален двигател да размрази прозорците и да обърне въздуха...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те инверторите може да са с максимална мощност 2kW, обаче това не означава че дърпат 2kW през запалката. Дърпат мощността на товара който е включен към тях и да кажем още 30% отгоре. Ако бушона на запалката е 30А, максималната мощност която може да се свърже към нея е по-малка от: 30А х 12,5V = 375W

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

До колкото прочетох, не вършат много работа. Иначе моята дойде и я инсталирах. Духа доста топло, не може да се държи ръката за дълго отпред. Дойде си с букса и бушон и я държа разкачена като не я ползвам. За сега съм доволен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/25/2019 at 8:00 PM, CCNA said:

А какво мислите за тези "духалки" които продават китайчетата за включване към запалката с мощност 200w ?

Изпробвано е. Никаква полза. Ама никаква.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...