Jump to content

Upgrade MMI + Карта за навигацията


HuKuTy1

Recommended Posts

  • Отговори 76
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте, имам оригиналено dvd за навигацията от 2007, версията на MMI 34.5.0 0632, а колата е A6 C6 2007 3.0TDI 171kw.
Проблема се появи след изваждане на двд-то от навигацията, сега ми дава постоянно "please check navigation DVD" и с VCDS излиза грешка на навигацията веднъж 02444 - Disk drive load / eject malfunction и след това постоянно 02927 - DVD Read error ... ако запиша новите карти от 2018 на dvd, дали ще се оправи без ъпдейт на MMI ? Как мога да разбера дали проблема е в диска(който работеше до преди ден) или в четеца ?
Относно ъпдейта на MMI пък ме съмнява, че чейнджъра не работи, като сложа дискове и аудио, и мп3 все ми дава, че не може да ги прочете( CD unreadable)...тук пък на VCDS излиза постоянно 02261 - Data medium 014 - Defective
Какво можете да ме посъветвате, има ли някой който вече се е парил ?
 
и двата модула са за смяна, ако искаш ела да ги видя

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10.01.2021 г. at 0:46, Eng.Ivanov написа:

Здравейте, имам оригиналено dvd за навигацията от 2007, версията на MMI 34.5.0 0632, а колата е A6 C6 2007 3.0TDI 171kw.
Проблема се появи след изваждане на двд-то от навигацията, сега ми дава постоянно "please check navigation DVD" и с VCDS излиза грешка на навигацията веднъж 02444 - Disk drive load / eject malfunction и след това постоянно 02927 - DVD Read error ... ако запиша новите карти от 2018 на dvd, дали ще се оправи без ъпдейт на MMI ? Как мога да разбера дали проблема е в диска(който работеше до преди ден) или в четеца ?

Относно ъпдейта на MMI пък ме съмнява, че чейнджъра не работи, като сложа дискове и аудио, и мп3 все ми дава, че не може да ги прочете( CD unreadable)...тук пък на VCDS излиза постоянно 02261 - Data medium 014 - Defective
Какво можете да ме посъветвате, има ли някой който вече се е парил ?

 

 

При положение че всичките ти CD и DVD устройства дават грешка при четене, има вероятност просто оптиката им да е замърсена, особено ако се пуши в колата или се кара из града постоянно с отворени прозорци. Продават се специални дискове за почистване. Можеш да пробваш преди по-сериозна интервенция.

 

Пример: цък!

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има някой такава карта която ще тръгне примерно 2018(до колкото разбирам няма да тръгне по-нова)моля да пише,също така и цена 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По нова няма за MMI 2G.

Дръпни си карти  от нета не е сложно. И картите и MMI си ги ъпдейтнах сам със софтуер от руските сайтове 

Редактирано от zdrash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 
При положение че всичките ти CD и DVD устройства дават грешка при четене, има вероятност просто оптиката им да е замърсена, особено ако се пуши в колата или се кара из града постоянно с отворени прозорци. Продават се специални дискове за почистване. Можеш да пробваш преди по-сериозна интервенция.
 
Пример: цък!
 

Здравей,

Купих подобен диск (tracer е марката) с две червени влакна отдолу... При чейнджъра свърши известна работа, след седмица вадене/слагане започна да чете диска(не всеки път) от там плейваше интро, което казва след сигнала смени на трак 9(след което забиваше). След още няколко успешни прочитания успя да пусне и трак 9 и ме уведоми, че почистването било приключило.

Все още не чете диска всеки път, но смятам да го повъртя още малко...(веднъж ми прочете и диск с музика, но бързо заби) В крайна сметка има ли смяна на оптика при чейнджъра или да купя друг ? Гледам има ги 50-100лв..

Друг е въпроса с навигацията... и там го връткам но не виждам ефект... поръчах оптика от алито, предполагам проблема трябва да се реши със смяна...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, тези дискове толкова могат да почистят от позицията от която четкат. Но след като вече знаеш със сигурност че проблема е от замърсяване, можеш да го отвориш и почистиш много по-щателно ръчно със спирт и спрей за почистване на електроника.

 

При навигацията проблема е по-често амортизация на механиката, така че с новата би трябвало да заспи.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 50 лева махат CP, в Порше е малко по-скъпо ни ако нямаш документ от моргата за нави/ченджъра и се пкаже краден ще стане тегаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали продавах нови оптики в Али за смешни пари? Въпреки, че не разбирам зора да се подкара тази навигация.

Не ми е голям зора наистина, просто ми е готино всичко по колата да работи и като я взех работеше без яд, след първото вадене на диска(оригинал 2007) - чао до скив..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече са на доста години и се е набило мноог прах. Особено ако е в багажника, при някои е в жабката и там изкарва повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто диска с навигацията се върти почти непрекъснато за да чете от него навигацията и се износва оптиката. Решението е смяна на оптика (почистването е временно решение с неясен срок) или поставяне на друг тип навигация (андроидска примерно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, MachineSpirit написа:

За 50 лева махат CP, в Порше е малко по-скъпо ни ако нямаш документ от моргата за нави/ченджъра и се пкаже краден ще стане тегаво.

 

Ако се окаже крадена легално сваляне на СР няма как да стане без значение в Порше или някъде другаде понеже в крайна сметка магията става през системата на Ауди.

п.с. Къде свалят СР за 50 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всички модули при размяна на eeprom чиповете няма CP. Презапояването е около 40 кинта. 

За софт премахване искат по стотина лв. Според мен 30лв е приемливо, до тогава с поялника за 40лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...