Jump to content

MMI музика през AUX


A.Milchov

Recommended Posts

Здравейте, 

незнам тук ли е мястото за тази тема, но тъй като не се ровя по форуми реших тук да пиша. Карам Q7 2008 3.0D, и се чудя може ли през CarPlay на iPhone да слушам музика или трябва да търся някакви варианти за Aux кабел?

 

Благодаря предварително.

 

 

Редактирано от VBI
Заглавие
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, 

Нямаш варианти стоково. Bluetooth-a е направен само за разговори, за музика стоково не става. 

За MMI2, при някои модели има в жабката или подлакътника aux  извод, който е специфичен за ауди и се продават преходници. При мен нямаше и за около 400 кинта в бгкараудио си сложих една джаджа, която ми дава usb & bluetooth за музика. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Пуснал си да се възпроизвежда сигнал от AUX порта на мултимедията. Ако закачиш нещо на него (примерно телефон, MP3) може да слушаш музика през него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно ама къде да го закача, търсих в жабката, под налакетника няма порт, за това ми е интересно как е активно като няма изход на познатите места

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, къде се поставя на Q7. Потърси снимки в интернет за да видиш къде се слага заводски. Другото е някой да се е заигравал с VCDS-a и да е пуснал AUX-a, но да не е свързан - може да трябва нещо допълнително да се монтира за да може да се ползва AUX-a, не знам :nixweiss:.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз гледах снимки преди време в нета и обичайните места са или в жабката и другото място е под налакетника(разглабя се пластмасата отдолу) но беше празно. Обаче на шестицата сме си играли да го активираме тва и винаги даваше грешка, а сега при кю-то ми е странно как е включено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При А6 4Ф ако имаш ТВ тунер, дори и да не е изведен AUX-a се пуска с VCDS без проблем и излиза в MMI менюто - може и при теб да е същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Колеги ,имам проблем с Музиката, аз съм с MMI 2- като на тисна копчето за глас ми казва че не е активирано, отделно нямам никакви изводи за допълнителен кабел за флашка, телефона не ми го отчита като се вържа , да не говорим че от никъде немога да вдигна ако някой ме търси свен от телефона ,моля за малко помощ .И ако има някой от варна да разбира ще съм много благодарен.

Ауди Q7 -2007g -4.2FSI

Редактирано от poolservice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Вижте сега при мене каква драма се получи. Аз съм с MMI 2G (Q7 2007), чейнджъра ми умря, викам си няма смисъл от чейнджър вече, ще го сменям с AMI, моята фабрично няма такъв модул (под подлакътника няма никаква електроника). Четох доста, разбрах да не се прецаквам с AMI CAN модул, та взех AMI MOST 4E0 035 785 F. Изскубах чейнджъра и боднах AMI-то на негово място, букси всичко идеално пасва. Колата явно вижда модула, защото в червеното меню излиза информация за него:

IMG_20220310_181939.jpg.33053df07355e266876117c8e0fa2563.jpg

 

Обаче като дам на Media нямам избор на Source:

IMG_20220310_182035.jpg.959ec8ca65257bfd80c471134312395a.jpg

 

Пак от четене знам, че Aux функцията се активира в зеленото меню, обаче в моето зелено меню разделът "APK 0x01" в който се предполага, че е въпросната активация на Aux, просто липсва:

IMG_20220310_182113.jpg.237be2e8a18dda61187f68ba2be56e6d.jpg

 

И сега не мога да разбера електрониката в моята кола ли е нещо по-куца от на всички, които показват по форуми и клипчета, че това им се е получило, или аз не правя нещо като хората. По-долу прилагам инфо за версията на MMI-то, дано някой колега да е по-в-час от мене и да даде акъл какво да ръчкам. Много мерси предварително на всички, които се включат в дискусията!

IMG_20220310_182021.jpg.16333d06c23f33928491ba6fc1616d17.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...