Jump to content

Харчи масло Ауди б7 2.0 ъди


Recommended Posts

Сменил съм маслото преди 6300км. Като тубата беше 4л. Мисля , че са сложили около 3.800 ми. И ми светна лампата за маслото долях това което беше останало и сега не свети, какъв може да е проблема и маслото се води Лонг лайф с удължен пробег. Колата  не пуши и много  добре върви, колко е нормално да се долива има ли нещо за което да се притеснявам. Благодаря на всички които пишат.

Редактирано от Plamenaydi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нормално доливане от смяна до смяна може да се приеме 1л..
Ако маслото е било Castrol, внимавайте, защото се продават много ментета от тази марка масло.

П. П. Лонг лайф е масло с удължен пробег, но не е желателно повече от година в картера. Независимо дали сте изминали 20 000км. -25 000км.
Много е важно и как се кара автомобила, в градски условия, на къси разстояния или извън градско, на дълги разстояния.

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом карате предимно градско, сменяте маслото на 10 000км.-15 000км. или на една година ако не сте изминали тези километри.

Ако е 2004-2008г. има шест двигателя 2.0 tdi, всички събират 3.80л. само 96kw. e 4.20л.

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи съм долял 0.200, защото тубата беше 4л. До къде  точно трябва е маслото на щеката между мин.  и мах, или до максимума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...