Jump to content

пистов ремък


plambisaBs

Recommended Posts

Здравейте,интересувам се дали ще има проблем и по-конкретно с шайбата на коляновия вал,ако запаля колата без пистовия ремък,който върти хидравликата,водната помпа,климатика и динамото и я закарам до сервиз намиращ се на около 3км.Колата е ауди а6 3.0 тди 2004г.

Редактирано от plambisaBs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без водна помпа може да прегрее.

И не разчитай на стрелката. като няма движение на антифриза няма да дава вярно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/10/2019 at 7:19 PM, plambisaBs said:

Здравейте,интересувам се дали ще има проблем и по-конкретно с шайбата на коляновия вал,ако запаля колата без пистовия ремък,който върти хидравликата,водната помпа,климатика и динамото и я закарам до сервиз намиращ се на около 3км.Колата е ауди а6 3.0 тди 2004г.

Ще се откъсне шайбата, ако е без ремък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано и аз се чудя,а освен,че се чудя съм и карал около километър с паднал ремък,когато ми блокира компресорът на климатика и нищо не се скъса...

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На шайбата е написано с големи букви "DO NOT START ENGINE WITHOUT BELT". Вероятно ремъка я придържа балансирана, а без него центробежните сили я разкъсват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се кара дълго време има логика,но едва ли е от кашкавал,че да се скъса веднага,при това с малки обороти...

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да е проблем да запалиш. ТО е ясно, че няма да вдигаш обороти без ремък най-малкото защото няма водна помпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, действително на самата шайба пише с големи букви не палете двигателя без ремък.Вероятноста от скъсването и като е без ремъка е голяма,казаха в сервиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек имаш ли опит с такива шайби? Ай стига писа на изуст. Ако беше заради водната помпа щеше да го пише на нея, не на демпферната шайба.

Редактирано от Mustaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип и аз мисля че са го написали заради това ,че водната помпа остава незадвижена,което си е проблем,но на сервиза ми казаха ,че има опасност и за шайбата,както и да е тъка или за по сигурно да не се прегрее колата на платформата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...